Висина и тежина

Дискусија во 'Фитнес' започната од brancetoo, 21 ноември 2013.

 1. AquaBlue

  AquaBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2013
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  572
  Висина 160цм.
  Тежина 61 кг.

  Морам уште некое килце да симнам, работам на случајот :geek:
   
 2. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.168
  Пол:
  Женски
  Висина 169см.
  Тежина 52 кг.

  Задоволна со изгледот.
   
 3. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.735
  Пол:
  Женски
  Негде околу 167 см
  Тежина 48 :)
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Majli.15

  Majli.15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2013
  Пораки:
  407
  Допаѓања:
  236
  Пол:
  Женски
  Висина 169cm
  Тежина 49кг

  Не сум задоволна од изгледот уште некои 3-4 кг и ке бидам презадоволна :)
   
 5. Tikvice

  Tikvice Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  235
  Пол:
  Женски
  160цм
  49кг
   
 6. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.028
  Висина 165 со тежина 52, задовлна сум. Само мора да се одржува :)
   
 7. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  4.278
  Пол:
  Женски
  Висина 165см
  Тежина 50кг

  90% задоволна,работам на тие 10 % :D :D
   
 8. Jay-jay

  Jay-jay Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  40
  Виснина 166, тежина 66. Малку појќе со килцава ама мрзата си го прави своето!
  (јадам колче: Ок ко ќе се вратам дома ќе прам стомачни ок!.. се враќам дома ни стомачни ни ништо :D )
  Forever fat and happy! :emo:
   
 9. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.578
  Допаѓања:
  10.479
  Пол:
  Женски
  Висина - околу 175.
  Тежина - 56.
   
 10. Avenged

  Avenged Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  614
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  Висина 159-160
  Тежина 54
  Не сум задоволна сакам уште малце да се извишам.. :)
   
 11. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.734
  Пол:
  Женски
  Поправилно е да кажеме висина и маса.
  Јас сум 170 цм и имам 58 кг.
   
 12. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.933
  Висока сум 168 а имам 49 кила :D Добро е,порано 46 кога имав да му е страв на човек да ме види :D
   
 13. Little-Mk

  Little-Mk Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  324
  174 см и имам 60 кг . Со тежината сум задоволна сега уште 'работам' на мускулите. :D
   
 14. jovana03

  jovana03 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  1.447
  Допаѓања:
  6.010
  Пол:
  Женски
  175 см. 65 кг. :D
   
 15. sweetgirl1106

  sweetgirl1106 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  106
  Пол:
  Женски
 16. ma4enceEdno

  ma4enceEdno Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  461
  Висина 172
  Тежина 60, а сакам да е 58 :| (работам на случајот)
   
 17. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Висина 175, тежина 60 :)
   
 18. In-love

  In-love Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2013
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  39
  159 cm и 50 kg
   
 19. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  48.295
  Пол:
  Женски
  178, околу 60 кила :)
   
 20. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  799
  Допаѓања:
  569
  Ме натеравте на вага да се качам.. :D Инаку 160цм со 48,9кг.