Висина и тежина

Дискусија во 'Фитнес' започната од brancetoo, 21 ноември 2013.

 1. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  9.685
  Пол:
  Женски
  Висина-170
  Тежина-48
  Задоволна сум засега :)
   
 2. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.705
  Пол:
  Женски
  Висока 172
  Тежина (бев 70 сега дека трудничка сум 73) :)
   
 3. zaljubena18

  zaljubena18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2013
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  139
  висока сум 157 :$ би сакала уште некој сантим :)
  Тежина 49 :)
   
 4. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.175
  Допаѓања:
  30.548
  Пол:
  Женски
  Висока сум 166цм :@ Барем уште 4цм до 170 :( ...Како и да е,се надевам дека ќе потпораснам уште малце :lol: Инаку,мислам дека тежината ми е некаде околу 64кг,ама не сум сигурна се немам мерено од јули. :lol:
   
 5. GanGG

  GanGG Нов член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  kako da ospabam ushe najmalce 10 kilogrami naj brzo i efikasno !! :D
   
 6. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  816
  Пол:
  Женски
  175 цм со 58 кг.
  Моментално сум задоволна :)
   
 7. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.411
  Допаѓања:
  21.760
  174 см, 59 кг..
  Задоволна скрос, нема ништо вишок на мене.
   
 8. angel4eangela

  angel4eangela Активен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2014
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  1
  150 visoka 42 teska
   
 9. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Околу 170 цм висока и тазе 5 кила здебелена= 66 (за малку ќе се шлогирав сабајлево ко видов :o )
   
 10. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  164 висока тешка 64...
  Колку висока толку широка :D ,башка тазе здебелена си имав 60 :(
  Викаат дека требало нели -10 кила од висината ама јас сосема таман изгледав и со 60,мада би пробала да дојдам до кај 55,баш сакам да видам како би изглеало тоа! ;)
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 11. hristinnnna

  hristinnnna Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2013
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  168
  Висока 164 а дебела 65.Не изглеам толку дебело, ама сепак и ова не е добро.Од утре сум на диета хаааха 8)
   
 12. UnknownGirl

  UnknownGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  6
  Висока 169 а тешка 59 :)
   
 13. SiMpAtIcNaTa

  SiMpAtIcNaTa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  126
  Висина 170см, тежина 61
  Порано бев колку висока толку широка :lol: имав 73 кг :$
  Сакам да ослабам уште малку, ама не бива и не бива |(
   
 14. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  1.748
  Допаѓања:
  4.413
  175 цм висока а 70 кг.И затоа држам ун диета да дојдам до 57-58
   
 15. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.019
  Допаѓања:
  18.794
  Пол:
  Женски
  170 cm со 55-56,5 kg. (зависно од ПМС) :lol:
   
 16. NoOrdinary

  NoOrdinary Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2012
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  14
  Висока 173/174, тежина 52. Не сум задоволна, сакам барем 56 килограми. А и баш се трудам да го постигнам тоа, јадам еднаш дневно. :fubar: Ќе се поправам, со надеж сум, кога-тогаш :D
   
 17. CrnceSK

  CrnceSK Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  57
  188 cm/ 88 kg , истрениран до даска
   
 18. Maria.Vampire

  Maria.Vampire Нов член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  438
  Висина 173 и тежина 77 :) Месецов најдоброто пријателче ке ми биде орбитрек :D
   
 19. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.972
  Пол:
  Женски
  на таа висина треба најмалку да имаш 63-64 кг, за да бидеш во топ форма....ти си висока девојка и многу слаба-треба некое килограмче да си ставиш :) :) не ми замерувај на коментрааов мој зошто и јас сум 171 висока, а имам 63 кг-значи средина сум некаде, односно имам средно накај слабо тело и слабички нозе....тоа е тоа реално, не се залажувај дека ти требаат уште 4 кг :) :) :)
   
  На NoOrdinary му/ѝ се допаѓа ова.
 20. jagodka.18

  jagodka.18 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 март 2013
  Пораки:
  840
  Допаѓања:
  606
  Висина: 162
  тежина:48
  уште 4-5 кила да накачам и ќе бидам супер :)