Висина и тежина

Дискусија во 'Фитнес' започната од brancetoo, 21 ноември 2013.

 1. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.298
  Допаѓања:
  3.506
  Пол:
  Женски
  167цм со 55кг, убаво ми е :lol:
   
 2. 060189771

  060189771 Нов член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2014
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Висина: 170 цм
  Тежина: 52 кг
  Јас мислам дека 50 кг е идеална тежина за мене, што мислите вие? :hai:
   
 3. ParadisoGirl

  ParadisoGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Висина: 173
  Teжина: 60 8)

  Мислам дека е многу добра комбинација :angel:
   
  На EminemsGirl и bubamara12345 им се допаѓа ова.
 4. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.430
  Допаѓања:
  115.993
  Пол:
  Женски
  Иделна тежина ти е 59-60 кг.Супер си ајде јас колкава сум,одлични сте вие. :D
   
 5. Chocolate-me

  Chocolate-me Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2014
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Женски
  Иста висина,само 57кг. :)
   
  На bubamara12345 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.335
  Висина: 163
  Тежина: 47 kg :wasntme:

  Мислам да додадам уште некое килце и супер ќе бидам, ама и овака сум океј. Си вежбам и све е океј :rofl:
   
 7. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.619
  Допаѓања:
  5.327
  Висина: 163
  Тежина: 50/51 варирам ;)
   
 8. bebeto93

  bebeto93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2014
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  165
  Висина:173 цм
  Тежина:83 кг
  :x
   
 9. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.404
  Пол:
  Женски
  Висина:175
  Тежина:55
   
 10. bubamara12345

  bubamara12345 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  607
  слаба си многу за таа висина :) :) :) не си во ред со тежината треба да ја накачиш. ти си како костурче извини на израз, јас сум тука некаде со висина и точно можам да замислам каква си со тие 52 кг. ;)
   
 11. ana.8

  ana.8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  52
  Висина - 156
  Тежина - 50
   
 12. Draganche

  Draganche Активен член

  Се зачлени на:
  24 август 2013
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  1,55 со 48kg..
   
 13. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  973
 14. Maria.Vampire

  Maria.Vampire Нов член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  438
  Висина- 163cm
  Тежина- 78kg
  Свесна сум дека треба да намалам.
   
 15. Isabel

  Isabel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  769
  Допаѓања:
  429
  Висина: 170см
  Тежина: 60кг (сакам 3-4кг помалце)
   
 16. xoxo..gossip-girl

  xoxo..gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  642
  182цм со 67кг барем да дојдам до 62
   
 17. doutzen

  doutzen Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  158
  абе сум заборавила како се броеше од висината се одземаше 100? за идеална тежина
  на пр 165 треба да си тешка 65??
   
 18. mentalist.mk

  mentalist.mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2013
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  Се одзема 110, значи 55кг.
   
 19. Survive

  Survive Активен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2014
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  40
  Јас сум висока 169-170, а имам 52 кила :!: Мислам дека да симнам 1-2 кила ќе бидам скроз идеално попуњена
   
 20. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.430
  Допаѓања:
  115.993
  Пол:
  Женски
  Тука сме биле,само си била повисока од мене. :|
  Денеска мерена,со точни резултати.
  Висина-159,5цм ајде 160цм нека е. :D
  Тежина-75кг :o
  На диета сум,се надевам ќе стигнам до 60кг па понатаму ќе видиме.
  А вие се жалите 20кг послаби од висината и викате дебели сте биле.Ах жени,тоа е никогаш не им е доста. :rofl: