Висина и тежина

Дискусија во 'Фитнес' започната од brancetoo, 21 ноември 2013.

 1. Little-Mk

  Little-Mk Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  324
  Висина:174 Тежина:61,7
  Задоволна сум ,но 3-4 кг помалце не би било лошо. :)
   
 2. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.306
  Допаѓања:
  2.002
  Пол:
  Женски
  Сега се мерев после подолго време и мислам дека за малку срцев удар ќе добиев,не знаев дека сум толку здебелена :sweat:
  Висина:171 cm
  Тежина:75 kg :worried:
   
 3. Saricko

  Saricko Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  1.134
  Висина:155 cm
  Тежина: 43 kg
  ..задоволна сум од својот изглед но 2 или 3 кила да се поправам не би би било лошо :?:
   
 4. lightning123

  lightning123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  389
  Висина 145, тежина 39 кг. Задоволна сум. :)
   
 5. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.968
  Висина 1.68
  Тежина, моментална= 63 кг :tmi:
   
 6. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  48.295
  Пол:
  Женски
  178 i 65.
  Не сум нешто пресреќна. :D
   
 7. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  799
  Допаѓања:
  569
  161 висока со 47кг. Не сум лоша, иако килце-две повеќе нема да ми штетат. :lol:
   
 8. Dimkovska123

  Dimkovska123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  168 висина и 57 килажа :)
   
 9. HoneyAxl

  HoneyAxl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2013
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  149
  168 цм и 45 кг,а стомакот ми е како надуван :fubar:
   
 10. Lilith13

  Lilith13 Нов член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2014
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  164 со 63 кг. :tmi:
  Не сум задоволна, и планирам да го сменам ова. :)
   
 11. natemila

  natemila Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  8.409
  Пол:
  Женски
  170 висока со 50 кила, хаха ми требаа уште некое килце плус :D
   
 12. Meredit

  Meredit Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  89
  157 висока,хаха мислам подобро да кажам ниска и имам 59 кг.Од породувањето навака се поправив,ама не се оставам вака,синко штом престане да цица одма се фрлам на некоја диета.
   
  На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
 13. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.375

  Цели 62кг, и 600гр... :(
   
 14. tiph24

  tiph24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2014
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  177
  Одамна не сум се мерела висина,165cm а можеби и повеќе.
  Имам 57kg,а можеби имам намалено и неделава хаха,вежбам на орбитрекот па се надевам резултатииииии :D
   
 15. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.382
  Допаѓања:
  115.363
  Пол:
  Женски
  Денеска се мерев 73кг и 200грама сум. ^_^ :D
  Добро е ама сепак ми треба уште мнооогу да ослабам. :D
   
 16. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  Висина - 162(сеуште растам)
  Тежина - 45.

  Задоволна. Не намалувам, не додавам(се надевам).
   
 17. Meredit

  Meredit Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  89
  Значи вака јас сумприлично ниска имам вкупно 157 сантиметри и сум тешка 59 килограми.Се поправив после породувањето со вториот син ама веќе се ставив на некој построг режим на исхрана го исфрлив скроз белиот леб од исхраната и многу ретко јадам благо а притоа и вежбам па се надевам дека ќе успеам да ги стпам нафрланите килограми.
   
 18. Dea8

  Dea8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2014
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  76
  162 cm / 48-49 кг - варирам многу. А сакам да бидам барем 52кг, што многу тешко ми оди :(
  И почнав да вежбам, сакам да имам затегнато тело и без целулит ( а го имам на задникот и бутовите) :)
   
 19. beliver

  beliver Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Женски
  178 cm.. 68 кг ... треба да намалам уште минимум 5 кила.
   
 20. Valentina.Vaki

  Valentina.Vaki Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2013
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  Висока сум 175 а тешка сум 73 кила....треба да намалам,барам некоја диета и нитуедна ми нема фатено око :(
   
  На Boombix и Consultant им се допаѓа ова.