1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Висока телефонска сметка

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од anitram, 6 октомври 2010.

  1. anitram

    anitram Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    4
    Денес ми стигна известување за сметката од предходниот месец и изнесува 3.064.. Косата ми се крена.. Последниот пат кога проверив негде при затварањето на сметката изнесуваше 900 и нешто денари.. Имате ли и вие некое ваше искуство?
     
  2. Emilly14

    Emilly14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    2
    последна сметка за телефон

    exxx dobra si bila ti :) Mojata e 4300 denari :swear: :envy:
     
    На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    последна сметка за телефон

    Сметка од мобилен телефон така? Од кој оператор? Ако си на тмобиле, логирај се на Мојот тмобиле и види таму детална сметка од први до триесетти минатиот месец , да не имаш некои повици кои не си ги направила ти? Или недај боже несакаќи да си уклучила вап интернет, мене така еднаш ме подошурија за ни 1 мегабајт трансфер.
     
  4. anitram

    anitram Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    4
    последна сметка за телефон

    Na Vip sum..
     
  5. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.499
    последна сметка за телефон

    Можеш лично да отидеш кај операторот и да побараш детална сметка. Се случуваат вакви работи.
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Еднаш направив околу 6000 денари. :$
     
  7. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Не разбирам како правите толку високи сметки. Колку време трошите на телефон бре? :?:
    Мене највисока ми била сигурно оваа од мај, 1800тини денари со тоа што бев во странство цела недела па тоа ми ги лапна парите.
    Мојот најдобар другар немаше мрежа цело патување, па и тој се служеше со мојот телефон, и така по 15тина пораки дневно си направив сметче фино лепо. :tmi:

    Во просек по 800 правам, а од тоа што гледам колку пораки пишувам, не разбирам од каде ви се тие 3-4000. :wasntme: :$
     
  8. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    мислам дека t mobile од мене живее :$
     
  9. palavoto.devojce

    palavoto.devojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    135
    3500 ден За телефон си се јавував на емисијата бело глувче но бев мала што сум разбирала ах леле хехехе и од тогаш татко ми стави шифра на тел и до ден денес не ја знам греота :D
     
  10. Blumarine

    Blumarine Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    188
    Порано доаѓаа високи сметки, сега... год блес интернет - немам потреба од телефон.
    Искрено, сега кога ќе ми текне колку сме плаќале за телефон, ми е мака за залудно потрошените пари...
     
  11. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.879
    Допаѓања:
    13.392
    :rofl: :rofl: :rofl:

    300 ден.

    Може да се каже дека повеќе татко ми ми ги троши, а јас.... God bless Internet.
    Се јавувам само да и кажам на другарка ми 2-3 зборa и да и кажам да искочи од дома. Со 3 броја имам бесплатно, и повеќе трошам кога се во село баба и дедо. :wasntme:

    Се на се, не сакам многу телефон, а и највеќе зборам со мајка ми.. :D

    Абе мамо кај ми е блузаааата? :sweat:
     
  12. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Eee i jas im se cudam na drugarki koi samite pravat po 1000, 2000 pa duri i 3000 den. Blagodarenie na internetov jas pravam smetka najmnogu 300 do 400 den. Mi treba samo da se dogovoram so drugarka koga i kade izleguvame, da ja prasham kade e ako nemozam da ja najdam na domasen ili da ja viknam kaj mene i toa najcesto koristam poraki :)

    p.s. se izvinuvam za latinicata, pustena sum od mobilen
     
  13. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Среќа што постои интернет, скајп и фб, инаку незнам како ќе излегував на крај со телефонските сметки. Сега во просек правам од 500 до 800 најмногу, а порано сметката беше и многу повисока.
     
  14. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    многу ретко ми доаѓа висока сметка обично на интернет си се договараме или на фиксниот а овој мојот си го штедам за кризни времиња најмногу докај 500 ден сум платила сега се трудам да не ја претерам.
     
  15. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.504
    Допаѓања:
    144.206
    Немам проблем со високите сметки најмногу до 500 ден. :)
    Можеби бидејќи имам бесплатни разговори кон цела вип мрежа а повеќето ми се вип , па затоа не трошам многу.Поголем дел од сметката ми е од пораките. :D
     
  16. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Да имам проблем...3600 пред два месеци...мајка ми ме замараше два дена....цели два дена :@ |(
     
  17. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.050
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    највисока сметка за телефон е првата сметка за фиксна линија пред 10 години и тоа ако не се лажам беа еедно добри 6000 денари,последен пат пред 3 години 2500 денари беше направена поради користење астролошки услуги на колцентар :lol:
    п.с.штедете ги парите не вреди да се даваат за телефони или било која модерна работа. :!:
     
  18. Lina89

    Lina89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    36
    како што видов досега најголемата е 6000 денари, залудно ги трошите парите како што кажа стилас7 не вреди да се дават за тел. не сум на претплата бидејќи ако сум залудно ке ја плаќам, знам и со 100 ден кредит да прекарам 2 месеци, дека сум на вип сите мене ми звонат дека им е бесплатно
     
  19. MilanoGirl

    MilanoGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    417
    Допаѓања:
    152
    Зошто ми звучи познато?!
    Не знам ни самата како успевам по 2000 да правам, некогаш и по 3000 :?: А сега највисоката сметка 5000 и нешто. (рекорд) Можеби пишував пораки од странство и еднаш ми ѕвонеа (знам дека и тоа се плаќа, кога ти ѕвонат тебе, роаминг тоа ) ама не можам да сфатам како другарка ми што не е претплата со кредит од 700 ден (еве и 1000 нека се) пишуваше пораки исто како мене, а нејзе и стигнаа тие 1000 (ако не се лажам мислам дека и останаа дури) ... :^)
     
  20. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Мене максимум ми е 500 денари месечно. Максимум! Обично се движи околу 300-400.