Висока телефонска сметка

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од anitram, 6 октомври 2010.

 1. anitram

  anitram Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  4
  Денес ми стигна известување за сметката од предходниот месец и изнесува 3.064.. Косата ми се крена.. Последниот пат кога проверив негде при затварањето на сметката изнесуваше 900 и нешто денари.. Имате ли и вие некое ваше искуство?
   
 2. Emilly14

  Emilly14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  2
  последна сметка за телефон

  exxx dobra si bila ti :) Mojata e 4300 denari :swear: :envy:
   
  На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.115
  последна сметка за телефон

  Сметка од мобилен телефон така? Од кој оператор? Ако си на тмобиле, логирај се на Мојот тмобиле и види таму детална сметка од први до триесетти минатиот месец , да не имаш некои повици кои не си ги направила ти? Или недај боже несакаќи да си уклучила вап интернет, мене така еднаш ме подошурија за ни 1 мегабајт трансфер.
   
 4. anitram

  anitram Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  4
  последна сметка за телефон

  Na Vip sum..
   
 5. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.843
  Допаѓања:
  114.990
  последна сметка за телефон

  Можеш лично да отидеш кај операторот и да побараш детална сметка. Се случуваат вакви работи.
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.034
  Еднаш направив околу 6000 денари. :$
   
 7. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.470
  Не разбирам како правите толку високи сметки. Колку време трошите на телефон бре? :?:
  Мене највисока ми била сигурно оваа од мај, 1800тини денари со тоа што бев во странство цела недела па тоа ми ги лапна парите.
  Мојот најдобар другар немаше мрежа цело патување, па и тој се служеше со мојот телефон, и така по 15тина пораки дневно си направив сметче фино лепо. :tmi:

  Во просек по 800 правам, а од тоа што гледам колку пораки пишувам, не разбирам од каде ви се тие 3-4000. :wasntme: :$
   
 8. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.464
  Допаѓања:
  820
  мислам дека t mobile од мене живее :$
   
 9. palavoto.devojce

  palavoto.devojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  135
  3500 ден За телефон си се јавував на емисијата бело глувче но бев мала што сум разбирала ах леле хехехе и од тогаш татко ми стави шифра на тел и до ден денес не ја знам греота :D
   
 10. Blumarine

  Blumarine Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  187
  Порано доаѓаа високи сметки, сега... год блес интернет - немам потреба од телефон.
  Искрено, сега кога ќе ми текне колку сме плаќале за телефон, ми е мака за залудно потрошените пари...
   
 11. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.551
  Допаѓања:
  12.869
  :rofl: :rofl: :rofl:

  300 ден.

  Може да се каже дека повеќе татко ми ми ги троши, а јас.... God bless Internet.
  Се јавувам само да и кажам на другарка ми 2-3 зборa и да и кажам да искочи од дома. Со 3 броја имам бесплатно, и повеќе трошам кога се во село баба и дедо. :wasntme:

  Се на се, не сакам многу телефон, а и највеќе зборам со мајка ми.. :D

  Абе мамо кај ми е блузаааата? :sweat:
   
 12. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  3.257
  Пол:
  Женски
  Eee i jas im se cudam na drugarki koi samite pravat po 1000, 2000 pa duri i 3000 den. Blagodarenie na internetov jas pravam smetka najmnogu 300 do 400 den. Mi treba samo da se dogovoram so drugarka koga i kade izleguvame, da ja prasham kade e ako nemozam da ja najdam na domasen ili da ja viknam kaj mene i toa najcesto koristam poraki :)

  p.s. se izvinuvam za latinicata, pustena sum od mobilen
   
 13. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.707
  Среќа што постои интернет, скајп и фб, инаку незнам како ќе излегував на крај со телефонските сметки. Сега во просек правам од 500 до 800 најмногу, а порано сметката беше и многу повисока.
   
 14. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  154
  многу ретко ми доаѓа висока сметка обично на интернет си се договараме или на фиксниот а овој мојот си го штедам за кризни времиња најмногу докај 500 ден сум платила сега се трудам да не ја претерам.
   
 15. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  10.003
  Допаѓања:
  124.137
  Немам проблем со високите сметки најмногу до 500 ден. :)
  Можеби бидејќи имам бесплатни разговори кон цела вип мрежа а повеќето ми се вип , па затоа не трошам многу.Поголем дел од сметката ми е од пораките. :D
   
 16. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  224
  Да имам проблем...3600 пред два месеци...мајка ми ме замараше два дена....цели два дена :@ |(
   
 17. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.021
  Допаѓања:
  682
  највисока сметка за телефон е првата сметка за фиксна линија пред 10 години и тоа ако не се лажам беа еедно добри 6000 денари,последен пат пред 3 години 2500 денари беше направена поради користење астролошки услуги на колцентар :lol:
  п.с.штедете ги парите не вреди да се даваат за телефони или било која модерна работа. :!:
   
 18. Lina89

  Lina89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  34
  како што видов досега најголемата е 6000 денари, залудно ги трошите парите како што кажа стилас7 не вреди да се дават за тел. не сум на претплата бидејќи ако сум залудно ке ја плаќам, знам и со 100 ден кредит да прекарам 2 месеци, дека сум на вип сите мене ми звонат дека им е бесплатно
   
 19. MilanoGirl

  MilanoGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  417
  Допаѓања:
  152
  Зошто ми звучи познато?!
  Не знам ни самата како успевам по 2000 да правам, некогаш и по 3000 :?: А сега највисоката сметка 5000 и нешто. (рекорд) Можеби пишував пораки од странство и еднаш ми ѕвонеа (знам дека и тоа се плаќа, кога ти ѕвонат тебе, роаминг тоа ) ама не можам да сфатам како другарка ми што не е претплата со кредит од 700 ден (еве и 1000 нека се) пишуваше пораки исто како мене, а нејзе и стигнаа тие 1000 (ако не се лажам мислам дека и останаа дури) ... :^)
   
 20. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.537
  Мене максимум ми е 500 денари месечно. Максимум! Обично се движи околу 300-400.