1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Висока телефонска сметка

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од anitram, 6 октомври 2010.

  1. LGBT

    LGBT Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    108
    Телефонски сметки не правам високи, но затоа пак интернет сметките ми се боже сачуј.

    А последната ми беше 213 денара.
     
  2. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Випче за 350 денари, изназборена сум веќе 4 месеци, а на мобимак сум на службениот повеќе од 200 до 400 не им правам сметка.
     
  3. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    300 денари за месец,некогаш и помалку - си активирам опција за безплатно зборување кон Уан цела недела и јбг ,решен проблем !
    Не можам да сфатам како се стигнува до сметка од 4 000 ?
    Се спие ли на телефон? :^)
     
  4. Emma.Sun

    Emma.Sun Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    62
    До кајј 300 ден .. толку уств ми е претплатата само.. така да не праам уопште сметка.. сите шо ми требаат ми се на вип а со нив ми е бесплатно..а и ова интернетов многу врши работа ! :lol:
     
  5. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Порано правев доста високи сметки , но сега комуницирам преку интернет, така да не го користам телефонот многу. :)
     
  6. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Порано правев високи сметки и на домашен и на мобилен сметките беа високи поради мене :tmi: Но со интернетов сега фала богу сметките се стабилизираа, домашниот не го ни чепкам а на мобилен 200/300 денари месечно :)
     
  7. Blabla16

    Blabla16 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    И на мене ми доаѓаат високи сметки, пред неколку месеци сметката ми беше 6500 ден. :devil:
     
  8. Iceberg

    Iceberg Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    48
    Eднаш у живот ми има стигнато огромна сметка кога бев во Италија-7000ден :@ За 10 дена :rock: Браво за мене.
    Дечко ми работи во фирма накај Косово,и минатиот месец му се уклучил роаминг на вип.па доби 4000сметка.Така да многу пазете околу тоа.Во љубаниште во Охрид ми с е има вклучено роаминг,среќа што ен бев на претплата тогаш :tmi:
     
  9. miljkovic

    miljkovic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    363
    Најголема сметка 800ден. и тоа преку лето иначе по 300-400 правам ама и тоа е многу, а најмалата сметка 50ден :) :)
     
  10. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    мммм... овој месец направив висока сметка и на пост пејд а и на при пејдот не знам колку пати пуштив кредит, се на се околу 1500 денари ќе треба да платам. не е многу, но никогаш не трошам толку, јбг Србија што ти прави!
     
  11. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Hе трошам многу телефони, ама моја другарка направи рекордни 13.000 денари, и наредниот месец 11.000 денари, спиеше со дечко и(она од домашен му се јавуваше на моб)
    и ги криеше сметките, ама мајка и ја фати :worried: :worried: лошо лошо.....
    ради некој патљак 24.000 :drunk:
     
  12. patika19

    patika19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    54
    Последниот пат на домашен имав 2.500 а на мобилен 4.200 :D секој пат кога стигнуваат сметките од телефон дома си поминувам незаборавно, па во последно време практикувам тие денови од месецот да спиам кај тетка ми :D
     
  13. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Рекордната сметка ми изнесуваше 3.700 ден. да напоменам дека бев и тогаш на припејд и плус бројот ми беше во кругот, ама кога љубовните проблеми те опседнат до тој степен да ги решаваш и на јаве и на сон и фејс ту фејс и преку сите уреди за комуникација т.е. се убедуваш дека е така на секој начин па и со часови дообјаснувања на телефон исходот е отварање на сметката со растреперени раце и неволно кеширање на банкнотите кои се добар процент од месечната плата.

    Инаку со години оттогаш сум дисциплинирана и се движам од 400-600 ден. со тоа што вклучувам 500 мин. разговор кон 4 броја од кругот со кои ми се над 80% од разговорите.

    И радо се сеќавам како во периодот кога бев основно можеше да спиеш буквално на фиксен и доаѓаа смешно мали сметки од 200-300 ден. Е, тоа беа времиња!
     
  14. shy

    shy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сме добиле висока телефонска сметка. :) :$ Највисоката ни била 1.000 денари. Се сеќавам, тогаш се јавив на ,,Бело глувче,, :doh:
    Познавам луѓе што плаќаат и по 18.000 денари за телефон, а не се бизнисмени и не можам да се начудам :fubar: :fubar:
     
  15. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    18.000, што прават тие,живеат со телефонот залепен на уво? :^)

    Он топик... Највисока сметка сум имала 6 000,кога бев детиште па куцав пораки како прстите да ќе ми паднат утре...
    Сега,800 најмногу,обично 400-500 правам.
     
  16. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Скоро 10 денови бев на претплата. И веднаш направив 800 денари. 800 денари за нецели 10 дена :)
    И веднаш ми го конфискуваа од дома... :) Мајка ми прави 600 денари за цел месец, а јас.. А замислете си што ќе било за цел :)
     
  17. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.670
    До сега повеќе пати ми има дојдено солена сметка по телефон... како мала кога се јавувавме на некоја радио емисија односно остававме пораки на пејџер мислам дека беше, па на оние 0500 броевите (не хот лајн туку наградни прашања), па муабети на мобилен и што се не :)

    Последна сметка што ми дошла онака поголемка е 3500 ова зимо кога ме исече у поим ова GPS-ов на мобилниот, односно ме скрати интернетот што ми го влечел додека сум надвор од земјава и кога ми дојде сметката само што не посегнав по некој предмет за да го смачкам телефонот.

    Инаку на муабети не трошам многу, сега има бајаги поволни пакети и секогаш сум во границите на нормалното.
     
  18. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    Ние имаме земено пакет од 5 броја на Вип и до скоро бевме на минимална претплата од 50 ден. (или 60, ок не е толку битно) и за таа сума разговорите меѓу 5те броја ни беа бесплатни, а сите разговори кон останати броеви 7ден по мин. Е тогаш се заборавав, 5-6 мин. разговор еве ти 40-50ден. Секој месец бев 800-900 ден. иако разговорите со оние со кои најчесто зборам ми беа бесплатни. Претходниот месец се префрлив на таа тарифа што е 299 ден. 1000 мин. и малку ми дојде околу 200 ден.
     
  19. dlikedevil

    dlikedevil Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    55
    Имам направено рекорд од 6700 ден... мислам не е рекорд можам јас и повеќе, тоа роамингот ме утепа. Иначе моите кренаа раце веќе да ме пеат за сметката а јас бе не знам како успевам толку д аја напумпам стварно не зборам толку и тоа со броевите у фамилија со ми се пошо сум на т-мобиле... и срамота толку пари фрлање за мобилен наместо да си купам нешо. Претерувам :(
     
  20. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Вакво нешто не ми се случило. Повеќе од 1000 денари во месецот никогаш не дошла :)