1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Висока телефонска сметка

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од anitram, 6 октомври 2010.

  1. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Јас сум на при-пејд и секој месец трошам по 200-300 денари, а ретко се има случено ако имам потреба да ѕвонам негде да потрошам и околу 500-600.
    :!: А сметката ми е обично 200-300 од причина што, мајка ми секој месец активира 200 за 500 од т-мобиле и повиците со неа (таа ме бара секогаш) ми се бесплатни, а истото 200 за 500 го активираат и брат ми и другарка со која сме оддалечени. Дечко ми е на пост-пејд и е на рилекс фемили тарифа и ме имаат ставено и мене во фамилијата како при-пејд член и секако бесплатно ми е :D :D :lol:
    Е така трошам по 300 денари пошо секојдневните повици ми се бесплатни. А пред 2-3 години трошев по 1000 денари секој месец вообичаено пред да ги имаме овие добри поволности. :)
     
  2. Beauty161

    Beauty161 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Женски
    Еднаш направив сметка од 2500 денари на домашниот телефон..леле боже од тогаш не смеам да го чепнам :(
     
  3. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.085
    Последните три месеци...Што од оправдани причини, што од неопрвдани :D
    Чаре немаТ, што да правам кога многу ми збори устата :D Овој месец сум so far so good, ќе се трудам да издржам така.
     
  4. peperutka20

    peperutka20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2011
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Најголема висока телефонска сметка ми беше 7000денари ... и тогаш доброволно му го дадов на татко ми пост пејд бројот :D :D
     
  5. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Еднаш ми дојде над 2000 денари, сурфав на нет преку мобилен, ама не знаев дека се плаќа. :$
    И еднаш дома дојде над 3000, ама не по моја вина, туку баба ми вртеше на квизови, мислејки дека ако не те вклучат во живо не ти наплаќаат... :D
     
  6. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Е добро е јас не сум на сметка хахахах :D :D ама барем убаво ви е вас секогаш имате кредит :$ :$
     
  7. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Најмногу сум направила 800 денари, а почесто правам по 300. Дека имам на ВИП број и заради бесплатните затоа помали сметки :lol:
     
  8. lovemebaby

    lovemebaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    174
    Ах,јас немам некој проблем со сметките...скоро никаков.Со моите сме во круг и бесплатно збориме,е сег аако се јавам до кај другарка на мобилен(почесто на домашен си вртиме) и ако пратам некоја порака.се на се најмногу ми дошло 200 ;)
     
  9. esperanca

    esperanca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    3.166
    Кога бев мала еднаш од домашниот се јавив на бело глувче и потоа ни стигна сметка од 3768 ден и знам дека моите кога видоа многу ми се караа и го исклучија телефонот....После некое време го уклучија и одтогаш слабо вртам, само на некоја другарка на домашен, ама ако имам голема потреба, а за квиз не ни помислувам. :lol:
     
  10. Martinez

    Martinez Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    17
    На пост-пејд сум и сметки што да ви кажувам :rofl:
     
  11. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Имав и на пост пејд број и веќе го немам, погодете зашто :x Сметки од по 3-4000 ко ништо.
    Кога се префрлив на при пејд, пак ми се собираше доста за ваучери, ама сега кога конечно операторите сфатија дека да се слушнеш со некој на телефон не е лускуз, па воведоа бесплатни минути, пораки и слично, е полесно :)
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. thegirl2

    thegirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    39
    ми се има случено да направам голема сметка на мобилен телефон..и не ми ја плаќаја моите дома ама некако ги убедив и ја платија и потоа ме префрлија на при-пејд :/
     
  13. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Никогаш не ми се случило да имам, бидејќи сум на при-пејд :) И добро ми е вака, не трошам многу.
     
  14. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    Не еднаш милион пати, немам граница и постојан добивав казни од моите но ништо не успеваше, се додека не ме ставија на при-пејд :rofl:
    Најголема телефонска сметка -3000 денари! 8) :rofl:
     
  15. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Порано на домашен ни стигнуваа огромни сметки од по 6-7 000 денари, ама тоа зборам кога немаше интернет (или се броеја на прсти тие што имаат) вртев јас по мобилни кај другарките, татко ми и брат ми исто, и на крај мајка ми не подбра ја исклучи нулата, а после некое време направи само да можат да не бараат :$ А на мобилен порано трошев картички од 500 денари за 2-3 дена ама тоа кога се праќаа интензивно пораки со љубовчиња :wasntme: Сега сум на Вип, плаќам 300 денари секој месец над тоа поретко, до кај 400 најмногу, кога бев на одмор 500 ми стигна. Дури и се потресувам ако е над 300 не ми се плаќа толку за телефон :tmi:
     
  16. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Кога имаме домашен телефон, секогаш ни стигаа сметки по 7-8000 денари, но најчесто не крадеа бидејќи знае дека еднаш неделно вртиме во Србија и они си додавале уште по неколку пати. Мајка ми тогаш го исклучи телефонот и со години (можеби 6-7 години) немаме домашен телефон. А за мобилен, порано бев на при-пејд и секогаш мајка ми ми ставаше ваучер од 500 денари, ама јас за една недела останував со по 5-6 денари на сметка, доволно за да титнам. |( И некогаш јас од мои заштедени пари ќе си додадев уште 100-200 денари ама пак и тие ќе ги снема за два дена. Од лани сум на пост пејд и всушност ми е подобро вака, иако имам многу големи сметки. Првата сметка ми беше 5300 и татко ми мислам ќе ме џитнеше од тераса. :x :tmi: Од тогаш внимавам и гледам да не вртам без врска, но сепак ми се големи сметките. После тоа сум имала сметки и од по 3000, 2000, а најчесто ми се по 1000 и нешто. :worried: Искрено не сакам да сум на при пејд бидејќи ако ми треба нешто итно, не дај боже нешто многу важно - немам како да се јавам, а вака можам секогаш да вртам.
     
  17. DeepBlue

    DeepBlue Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    1.097
    откако постојат вип си неам такви проблеми :P
     
    На Alanna му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    От ко имам мобилен телефон сум на претплата, најпрвите сметки стварно беа високи, 1000 2000, мислев дека мојте ќе ме исфрлеа од тераса :tmi: ..со тек на време, идеше помалку , имав и некој месеци, ко кје идеше само претплатата 295 денари, како и да е имам бесплатни со сите VIP ..така да супер ми е. :)
     
  19. Xtinna12

    Xtinna12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    6
    Досега таков случај не ми се има случено мене... :lol:
    Ама еднаш сестра ми порано бидејќи немавме интернет и таа на домашен телефон со другарките со 3-4 другарки правеше мубает пола саат другиот ден пак и ко ни дојде сметка 4000 и нештоо ооо татко ми незнам што ќе и направеше и + се заклучуваше во соба да не и досадуваме... :^) :lol: (татко ми и мајка ми на работа ние со сестра ми поголемата од мене бевме мали и што ќе и речевме таа поголема од нас )
    И мајка ми ни го заклучуваше телефонот ама таа пак со нож го отклучуваше и после едно време прекина иначе редовни бевме со високите сметки... :lol: :D
     
  20. Cence

    Cence Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    756
    Пол:
    Женски
    Јас немам таков проблем за разлика од сестра ми. На мобилен ставам кредит од 1000 денари за да има важност цела година па дури на крај ми остануваат заштедени 100-200 денари :) А сестра ми и бесплатни минути има, и на вип има бројче па пак не и стигнува доволно. А фиксниот ретко, скоро ич не го користам бидејќи зборам во круг со тие што ми се потребни :)