1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Висока телефонска сметка

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од anitram, 6 октомври 2010.

  1. Justice.Girl

    Justice.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    Мене еднаш ми се случи да имам сметка од 2525 :lol: Прв и последен пат (се надевам :lol: ) Додека бев на одмор во друга гржава, си се јавував дома и си правевме муабет по 5-10 минути :lol: Сега сум на при-пејд и полесно ми е барем не се плашам од високите сметки :lol:
     
  2. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    1.214
    Пол:
    Женски
    8000 денари. Оттогаш само на припејд. :)
     
  3. Ulata

    Ulata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    100
    Леле и мене на одмор додека бев исто во друга држава направив сметка од 3000 денари уште еднаш никогаш...шо не праев пишев пораки се јавував од тогаш повеќе од 400 немам си пазам :lol:
     
  4. Princess.S

    Princess.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    763
    Допаѓања:
    652
    ..ми е смрт. Ми се појавуват често и најмногу ги мразам. Највисоката ми е 11 иљади и нешто, а останатите се 5000+. :| :?:
     
  5. patika19

    patika19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    54
    Обично трошам по 400 ден. најногу! А еднаш имам направено 19000 :tmi: срам да ми е!
     
  6. MaCa-J

    MaCa-J Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    135
    Па не правам многу високи сметки, меѓутоа ми се има случено да направам 4000. :$
    Страшно беше дома, хахаха, но не бев само јас виновна, туку и сестра ми. :)
    Се обидувам да не правам високи сметки, затоа што постои фејсбук, ова-она па таму повеќе си го трошам времето, отколку да дремам на тел. :D :*
     
  7. s.t.e.f.a.n.j.a

    s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    51
    Јас секој месец плакам сметка по 5000-10 000.
     
  8. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    12 илјади ми бил рекордот на пост пејд и од тогаш наваму не помислувам на бројче со претплата. :$
     
  9. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Никогаш сум немала висока телефонска сметка т.е за мене не е телефон на претплата.Затоа 500 мин. на Уан и се лажам една недела :D
    Ама затоа го прегорев домашниот телефон :P
     
  10. Simonna7

    Simonna7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    128
    Си читам низ страничкиве и ми доаѓа да ги завлечкам моиве и тие да прочитаат. Па тие мене треба да ме честат за моиве сметки, а не маани само да се најдувало.
    Абре јас маки измачив додека господичните од Вип не ми ги докажаа сите нивни предности НО и слабости на претплатата (а вториве ги има дупло повеќе). Па во сметката да ти влегувало само ова а не и она, над таа и таа сума значело ова, значело она и лаап 2-3 месеци салам ме поткраднаа. Ама тоа ти е и сама кога не си се распрашав од почеток, туку се залетав по ниските цени на телефоните + прениската претплата. Абе оди бегај! Сега им го знам марифетот и сметките ми идат од 260(240 е претплатата) до 460.
     
  11. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    ја секад ама секад по 1500 динара ,моиве више се навикнаа на тоа више не викаат ,и минути и све брате на нула,ама многу збориме до душе и ја и он по 1500 динара секој месец сметка :sweat:
     
  12. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.708
    Пол:
    Женски
    Секој месец ме ДЕРАТ. т-мобајл за најапашишта :rock: На претплата се наместив пред година ипол не знам кој ѓавол ме втерна така да се запустам. На при пејд си ставав месечно по 200 денари и кога ке поминеше еден месец ми остануваа по 20-30 денари и повторно ставав кредит бидејки ке ме исклучат. Сега кога сум на претплата абе глава неможам да кренам од високи сметки. Тоа по 500-600 а не сум кренала телефон. Со дечко ми зборувам за денар минута и тоа ако на пример зборувам 50 секунди не ми зема 1 денар туку 0.80 центи. На сестра ми, мајка ми, татко ми, им давам сигнал и ми се јавуваат, не трошам. Едвај чекам да ми истече договорот и одма се ставам на припејд пак. Наместо да си купам нешто друго јас на сметки арчам пари а воопшто не зборувам, ниту пак користам интернет. |(
     
  13. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.267
    Допаѓања:
    3.203
    Пол:
    Женски
    Јас пак не правам високи телефонски сметки ама па затоа дечко ми.. Уууф, кај него нема лабаво.. Баш сега земаше нов број и ми вели дека имал 1000 бесплатни минути и се опуштивме, спиевме на телефон.. Сега му дошло сметка 3 600 денари :tmi:

    Мора да се крати сега од муабет :) :D
     
  14. Abby

    Abby Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    92
    Јас сум дете ангелче :angel: .
    Највисока сметка ме е 500 денари.Имам и бесплатни на Вип,а почесто го користам и домашниот. :$
     
  15. Maxymous

    Maxymous Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2012
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    70
    Недела дена ќе бидете лути сос родителите и толку, без гајле ;)
    п.с. само пари се , што да не ќе палиме оган со нив :D
     
  16. bumbuleya

    bumbuleya Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2012
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    105
    19500 денари. :|
    Летото што помина бев 10 дена на одмор без дечко ми. Друга мрежа, бројче на претплата и ете ти :x
    Кога ќе ми текне што се можев да си купам со 19500 ми иде од задново дебело месо да си к’снам :@
     
  17. Alesii

    Alesii Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    841
    ептен високи ми се ми доаѓаше по 1200 само претплатата само а сеами доаѓаат околу 2900 до 3000
     
  18. N.Kety

    N.Kety Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    1.219
    Допаѓања:
    1.763
    19500 :?: :?: :?: :?: лелле божеееееее ке ме фати удар да добијам толкава сметкаааа ...јас од вакви причини не земав број на претплата и подобро така :D
     
  19. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Добро вас не ви е досадно толку да зборите на телефон?
    20 илјади, 10 илјади, 5 илјади, абе како правите толкави сметки не ми е јасно. Ама стварно не ми е.
    Да сте бизнисменки да разберам.
    Ама вие во странство сте биле без дечко и? Боже мили, голем ку*ац ако сте биле без него.
    5 саати на ден дремете со него на мобилен, 3 часа се гледате на кафе и останатите 7 дремете со него на фб и 2 часа се гледате на скајп.
    Свашта.
    Навистина не ги сваќам тинејџерите и адолесцентите што прават високи сметки за глупости чисти.
    Па има вип опција 75 денари неделно за 500 минути. Па нека се уклучува опцијата и 2 пати неделно, би дошло 600 денари во месецот за околу 60-70 саати муабет. Зар малку е месечно цели 3 дена да ти поминат во разговор?
    Вас 10 дена од месецот ви се дремење на мобилен.
    Ако ако, зрачете си се од тоа мобилните.
    Будали тинејџери.

    Еднаш у живот имам висока сметка и тоа на домашен, дете бев играв игрици оние на телевизија, не ни знаев дека шурат. На мобилен секогаш сум претпазлива, секогаш имам опции со бесплатни минути и телефонот е потреба, но не за спиење на него, плус имам и фб имам и скајп и нема потреба да ги ошурувам моите беспотребно, зашто тоа се џабе фрлени пари.
     
    На maca99, Marilyn-Monroe, Lacrimosa и 2 други им се допаѓа ова.
  20. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.094
    Пол:
    Женски
    На домашниот највисока сметка ни беше 3000 и нешто, но братучетка ми беше на гости и ние кога не сме биле дома си вртела кај дечко и на мобилен. Обично сметките ни се движеа од 1000 до 1500 денари. Сега е 1000ка со тоа што и интернетот е во таа сметка.

    На мобилен бев на сметка до пред пола година, со моите бевме во круг и имав со еден број за 150 денари 3000 минути. Но, ми ја исклучија таа претплата и сметката ми стигна 1400 денари. Ги откажавме броевите и сега месечно трошам преку сила 400 денари. На ONE сум и за 79 денари имам 400/500 минути неделно. Супер опција ми е зошто сите сме на ONE.