1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Висока телефонска сметка

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од anitram, 6 октомври 2010.

  1. fashionista

    fashionista Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    153
    Господе боже 20 000 сметка треба да идам да се фатам и да се убијам. Грижа на совест имам за 500 денари, а не па за толку. Јас сум на Т-мобиле и сум задоволна со моите зборењето ми е бесплатно така да што и да трошам е со пријателите кога зборам. Највисока мислам дека ми била 1000 може и повеќе ама тоа беше летоска кога бев две недели сама на одмор, ама и тогаш преку скајп зборев! :!:
     
  2. The.Complicated

    The.Complicated Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    235
    Пол:
    Женски
    Највисока што ми стигнала ми беше 1000 денари, и пак се чувствував виновна..Просечна ми е 500-600 денари, заедно со тие 400 денари за постпејд што се плаќа.
     
  3. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Мене највисоката сметка ми беше 1300 денари и тоа на ВИП и тие понекогаш подкраднуваат ама тоа е мора да си ја платиш.
     
  4. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Кога бев порано на кредит пред мноогу години ставав може по 3 пати месечно картички од 500 денари и сите пари за тоа ги штедев од ужинки и остало, ама имав симпатии/дечковци и се гледавме еднаш во две недели, а другото време преку пораки контактиравме, тогаш немаше ни мсн ни фб :!: :lol:
    А сега од кога сум на сметка највисока ми беше летово кога бев на одмор 600 денари, пораки си праќав со домашните и се слушнавме 2-3 пати. Инаку редовно ми стигнува сметка по 300 денари месечно што морам да ги платам т.е. таа претплатата, на Vip сум. Бесплатно ми е со броеви на Vip, пораки многу ретко некогаш ако се лигавиме со дечко ми пред спиење :wasntme: И тие 300 денари искрено едвај ги давам, а не па повеќе, нема шанси!
     
  5. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.614
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Додека созреам и сфатам дека тоа се пари во ветер, си плаќавме солидни суми, било за домашен, било за мобител.
    Домашниот највисока ни бил 3500, а и сега ни е 2500 благодарение на “топ ефтиниве„ понуди на 3 мах пакетите.
    Отсекогаш сум била на пост пејд, и еднаш во 8мо направив 5000 сметка, јули месец распуст, и си се зезавме со другарките по телефон со машки, на моја сметка :!:

    Сега сум друга приказна, созреав и срце ми се кине за сите тие пари дадени во ветер.
    Последнавиве години сум ок, ретко да надминам 1500.
     
  6. Saani

    Saani Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    37
    Не, (зашо не сум на претплата и не сакам да бидам) :lol:
     
  7. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    До сега моја лично највисока била 500 ден , а на една личност што користеше бр на мое име ми направи сметка 6,000 ден
     
  8. Maxymous

    Maxymous Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2012
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    70
    Jaс пред некое време лаев тука дека не е вжна сметката ама сега кога ми стигна 7945 :swear: :swear: нема што повеќе да кажам :lol:
     
  9. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Не сум имала високи сметки.Највисоката ми била 2.000 денари. :)
     
  10. AlanisM

    AlanisM Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    590
    Еееееее што си правела бре ? да не спиеше на телефонот хахах , се смеам . .
    и мене ми се има случено да добијам сметка 6700 ден но одкога се префрлив на при пејд сега ми е супер. Има мног у повеќе поволности , круг за 200 ден , збори цел месец за ништо и плус 100 бесплатни пораки. Најсупер. Никогаш не сум била на вип , т-мобиле цело време. Многу сум заадоволна
     
  11. Maxymous

    Maxymous Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2012
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    70

    A колку луѓе можеш да вклучиш во клугот???
     
  12. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    3-ца
     
  13. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Ехх се заебав ја еднаш така со Т-мобиле ми дојде сметка 1667 денари. И тоа ненамерно ги напраив, мислевме бесплатни сме со дечко ми дека тој пакет јавно не го прикажуваат, а сепак постои, и ни стигна смс дека само во рамките на 1 министерство се бесплатни, а со другото не. Значи тие меѓусебе бесплатни, ние меѓусебе на интерно ниво, а иначе не кога зборат од едно кон друго министерство. А дотогаш така беше и смениле нешто, и ми стига порака „од денес разговорите кон тоа и тоа министерство се бесплатни, а кон другите министерства по редовна цена дрн дрн“ и ја мислев тоа не се рачуна другото дека се поврзани, аааааааааааааааама грешно сум мислела :D и кога ми дојде честитката си реков, мој пропуст-моја грешка.
     
  14. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Многу ретко имам висока сметка бидејќи имам и на вип бројче па си правам муабет на гага. Плус не ни сакам моите да го трошам, жал ми е :)
     
  15. Chivas

    Chivas Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2012
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    132

    Каков е овај круг од вип за 200 денари и + бесплатни пораки ? Проверив и на страната од вип ама нема,или јас неможам да најдам :?:
     
  16. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    Значи на нас месецов ни дојде голем износ, на вип, и што е најбитно во ситуацијава, ДЕКА ЗДРАВО НЕ ИСПОКРАЛЕ!!!!
    Пишува повици на мажот ми од Турција, кои не ги направил, пишува дека тој ми вртел, и јас сум му вртела, што е апсолутно неточно, си се слушавме, дремевме на скајп, не сме ненормални да си муабетиме Анталија- Скопје, тука јас сигурно го надминав лимитот на бесплатни минути, ама 3-кратно нема шанси, бидејќи тоа би значело дека дремев на телефон, а не!!!
    Во други мрежи не вртам, имам друг телефон, а ми пишува дека сум ги надминала и тие минути за вртење во други мрежи.
    Со овие крадци не можам да се справам, до сега секое излагање од државата ремпере не прават, им помина до сега, ама сега енма, ја претераа, приговори кај нив не помагаат, зборот и прашањето ми е, каде да ги тужам? како да ја почнам постапката, и да ги тужам, баш тужба, да видат дека не можат да се зае*аваат како ќе им ќејфне нив???!!!
     
  17. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.588
    Допаѓања:
    23.028
    Пол:
    Женски
    ^ месецов и мене од ВИП ми стигна ненормално висока сметка, а сметам дека нема шанси да сум направила толкава,поготово што ич не се јавував,само одвреме-навреме праќав пораки.

    Затоа си се вратив сега на при-пејд,најсигурно.
     
  18. Nine25

    Nine25 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    1.726
    Пол:
    Женски
    И јас овој месец спаѓам во оваа група :) Ама не ми е до смеење Досега 3 години плаќам по 200 ден најмногу 300 и сега добив сметка 2347 :o :o Паднав во несвест Одма побарав во T-mobile да видам каде потрошив и сите пари на Интернет Ова е кражба Јесте да трошев Интернет ама ова е премногу И решение е да си ја платам сметката и повеќе интернет ЈОК :x
     
    На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Mameha

    Mameha Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    490
    изгледа сите го имаме истиот проблем со вип :(
    и кај мене истото стигна за претходниот месец дека сум зборала во роаминг а јас кутрата никаде од дома не излегов а немам никој во странство за жал овие вип почнаја многу да заебават
    се префрлија многу луѓе на вип и сега почнаја да кршат клечки
    и така јас на гладносрце ќе треба да си дам 2000 за разговор кој не сум го напрајла
    барем да зборвав и да не ми е криво :(
    ама тоа е ;(
     
  20. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    Е јас овојпат ќе ги тужам!
     
    На Mameha и MandyLane им се допаѓа ова.