1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Висока телефонска сметка

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од anitram, 6 октомври 2010.

  1. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Ако не ја платиш, ќе си платиш и плус за извршител (мислам околу 8000 ден.). Оди со време и направи си договор да го вратиш долгот на рати.
     
  2. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски
    Најмногу ми има стигнато околу 1200 денари, за два мобилни телефони, а обично плаќаме 800-900 денари.
    Страшно.
     
  3. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.752


    првин ке те исклучат нна некое време , после ке те опоменат пак , па случајот го превааат на извршители на некоја наплатна агенција и ти се јавуваат од таа агенција те прашуваат за колку време ке ја платиш и им кажуваш ден или два и ако не платиш ке ти дојдат дома извршители и ке ти ти закупат предмети во вреднот од таа сума...Мене еден пат ми стигна писмо дома од таа наплатна агенција среќа моите не ја видоа и во скоро време ја платив и ништо не ме снајде
     
  4. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    И јас сум си задоволна од пакетот кој го имам од ВИП скоро една година веќе, наскоро ќе треба да обновам договор и дефинитивно ќе го направам тоа. Претплатата ми е 500 денари месечно, со 100 мегабајти интернет и 1000 минути кон вип а 200 мислам кон другите мрежи. Досега повеќе од 20-30 денари над тоа ми нема стигнато, и си знам тие ми се од пораки пишување.
    Немам слушнато некој да се пожали.
    Ако претплатата ти е 700 колку и да не потрошиш ти пак ќе ја платиш претплатата, затоа е месечна претплата, затоа си претплатена. ;) А тоа што правите сметки по 2000-3000 денари не е дека вип претерува, туку толку си трошите.

    Јас па напротив, сите што ги знам се задоволни од вип. Може од паралелен универзум сум. :D
     
  5. WaffleGirl

    WaffleGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2014
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    1.046
    На мобилен сум на кредит,колку има толку :D а на фиксен/домашен 2.000 и тоа само мој повици ии никоаш веќе :D :?:
     
  6. Linnea

    Linnea Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2014
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    112
    Пол:
    Женски
    Минатата година летото сама направив 2100 денари од мобилен, а и башка моите шо ѕвонувале, а нивното заедно 1500, леле кога ја видов сметката ми се сврте. Али ајде се разбравме лето беше тогаш со другарки ѕрн ѕрн цело време таму ваму, но ветив дека ќе се контролирам повеќе од тогаш :$
     
  7. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.591
    Допаѓања:
    9.360
    Пол:
    Женски
    Е ова е невидена работа. Со мајками во петокот проверуваме сметка на мојот т-мобиле и мојата изнесуваше 302,00 денари. Баш толку беше паметам. И вчера отварам ја да видам нешто на мојот т. и сметката ми ја покажува 2440,00 денари. Исто со другарками го сботата проверувавме и сметката си беше 302,00. Ќе ми објасне некој како е можно во рок од еден ден толку да рипне сметката. Да напоменам со никого не зборам на телефон освен ако треба да порачам нешто мајками да купи а интернетот го уклучувам чат пат у школо. И да се јавам ли во т-мобиле за да прашам?
     
  8. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.055
    Допаѓања:
    76.056
    Пол:
    Женски
    Највисока сметка ми била нешто повеќе од 2000. Тогаш бев на One. Сега на Vip обично 600-700 ми е, ретко кога илјадарка фатило.
     
  9. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Порано сметките беа со астрономски износи, да ти е страв да го отвориш ковертот. :D Сега конкуренцијата помеѓу операторите си го направи своето, стварно е многу евтина тарифата.
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
  10. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.281
    Пол:
    Женски
    Кога бев на кредит ич немав проблем со сметки. Сега сум на месечен ама си имам пакет, па секој месец си плаќам иста сума.
     
  11. Brunhilde

    Brunhilde Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2019
    Пораки:
    3.335
    Допаѓања:
    31.063
    Пол:
    Женски
    Висока телефонска сметка направив еднаш кога бев помала, а сега повеќе не правам такви работи си имам месечен пакет и задоволна сум.
     
  12. marija305

    marija305 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    7.836
    Пол:
    Женски
    Највисоката сметка до сега ми е 4000. Од тогаш намалив малце, сега повеќе од 2000 не ми стига.
     
  13. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Мене ми беше за јуни 8000 денари. Си платив без приговор бидејќи раскинав па обновив договор.