Високи девојки

Дискусија во 'Сингл' започната од Igrata, 20 јули 2015.

?

Дали може да успее врска со висока девојка и просечен дечко?

 1. Да

 2. Не

Можеш да ги видиш резултатите само откако ќе гласаш.
 1. Igrata

  Igrata Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2013
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  304
  Пол:
  Машки
  Деновиве слушав песна во која се пее за дечко што се заљубил во девојка во црно што е висока 2 метра и 20, и се осеќал многу безбедно со нејзе бидејки знаел дека никој претходно неможел да си игра со нејзе.

  Ме замисли тоа, можеби и мене ми фали таква жена во животот, висока и силна.

  Дали таква врска може да успее? Дали ќе изгледа чудно од страна? Не збориме за некој мал тип, збориме онака за девојката што е преку 2 метра а типот метро и 85.
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.198
  мислам дека е убаво човек да си пробува работи висока,црнкиња,азијатка,романка,украинка,шпанка,гркинка,дџудџе,можеби чат/пат по некоја струмичанка или битолчанка/прилепчанка за иљадарче за дваесет минути

  а за врска ...па забога кој уште збори за врски у 21 век кога сите веке знаеме дека секс без обврски е најбоље
  стварно не ги свакам девојките што после секс прашуваат на што сме и дали ке ме побараш пак

  дај луге пораснете
   
  На ku4ence, Petar80 и Arthur им се допаѓа ова.
 3. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  14.013
  Пол:
  Женски
  Ако си некоја будала на која и е важно мислењето на небитни личности, и што они ќе кажат тогаш врската е пропадната уште пред да почне.Или пак она ако е некоја која размислува демек, леле што би правела со некој низок, бурек на глава да му јадам тогаш пак врската е осудена на пропаст.
  Амаа, ако се сакате и двата и не ви е битно мислењето на некои рандом личности, тогаш супер.
  Имам братучедка која беше манекенка, 1.90 и нешто висока, а е во врска со дечко кој не е повеќе од 1.75 сигурно.Иначе врската им е многу долга, околу 4 години се заедно и што сеа.Има луѓе кои им се смеат, демек види ја она бомба каква е а во врска со некој џуџлав е, ама глуви се на таквите коментари оти сепак си се сакаат.
   
  На LUCERKA, Tatjana95, realGirl и 3 други им се допаѓа ова.
 4. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.075
  Допаѓања:
  13.016
  Пол:
  Женски
  Јас не гледам ништо чудно во тоа. :)
  И јас знам многу што одат по 5-6 години, а женското е многу повисоко од машкото. И како што кажа феминката над мене, значи не е се до физичкиот изглед, и ако уште во почетокот тебе те маче што ќе кажат другите, пиши пропало. Човек се гледа по внатрешната убавина, а не по надворешната. Без разлика дали е машко или женско.
   
  На Petar80, eloves и Wahnsinn им се допаѓа ова.
 5. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.198
  toa me potseka na edna bivsa drugarka so idese so menadzerot na aerodrom petrovec
   
 6. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.715
  Допаѓања:
  110.100
  Не гледам зошто ваква врска не би успеала, крај краева има многу вакви врски. Двата партнери треба да бидат помирени со фактот на нивната висина, да се задоволни со себе, да се сакаат и да се почитуваат и разбираат. Доволно.
  Оговарачи од страна секогаш ќе има и тоа не само во овие околности и во други. Тие таквите, барем према мене, треба целосно да се занемарат ако партнерите се сигурни во тоа што го сакаат зошто покрај се тие одлучуваат за својот живот и никој друг.
   
 7. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.924
  Допаѓања:
  6.370
  Пол:
  Женски
  Мене лично воопшто не ми пречи,само да не биди премногу драстична разликата...
  Јас како прво имав долга врска со некој што ако ставев штикла ќе бев повисока од него,така да со него за штикли само сонвав,не дека се замарав другите што ќе кажат туку лично јас покрај него се осеќав подобро на ниски бидеќи така бевме иста висина...Е сега јас сум висока 172 и сум слаба она манакенска граба на телото имам, а тој имаше малку чудна градба (да не влегвам во детали)и сите отстрана зборваја кај одам со него јас сум била бомба смешно изгледал покрај мене ова она,навистина оштри коментари, кои ми ги кажуваја во лице но верувајте дека воопшто не ги ни слушав не ме ни засегаја не го гледав на физички начин туку јас имав нешто друго видено во него што на другите не му беше јасно дури ни мојата најдобра другарка не ме разбираше, но тоа е друга тема на разговор...Е сега со другите што одев беа повисоки од мене дури и на штикла кога ќе се качев и морам да признам дека многу поубаво посекси и поженствено се чуствував покрај нив и можев да се облечам како сакам,морам да бидам искрена и реална...
  А за една врска да успее тоа е најмалиот проблем дури и неможам ни проблем да го наречам...
   
  На ELIDavor и LUCERKA им се допаѓа ова.
 8. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.673
  Допаѓања:
  136.492
  Висината е само визуелна разлика..
  Се додека се на иста бранова должина, зошто не би успеала..
   
  На КикиМаус и LUCERKA им се допаѓа ова.
 9. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  1.966
  Допаѓања:
  58.312
  Пол:
  Женски
  Искрено, не можам да разберам зошто воопшто постои ваква тема, кога веќе има слична:
  http://forum.femina.mk/threads/Разлика-во-висината.1351/

  Во таа тема се споделени мислења за тоа кога девојките се поприлично пониски од својот партнер, но и спротивните случаи.

  Како и да е... Не гледам зошто не би успеала ваква врска. Ако дојде ред висината на партнерите да биде пречка за љубов или предмет на колебање и размислување... тогаш тие двајца воопшто не ни треба да бидат заедно.

  За добра и успешна врска потребни се многу други работи, од кои физичкиот изглед е спореден.

  Но, за кого како...
   
 10. Mini90

  Mini90 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2014
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  2.124
  Пол:
  Женски
  Баба ми е повисока од дедо ми, па ене ги заедно се 50 и кусур години.. Ако си се сакаат нема да им пречи разликата во висина. Али мене лично малце ми е чудно така, шо знам.. :?:
   
 11. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  5.128
  Пол:
  Женски
  Зашто да не успее? Па тоа не треба да пречи воопшто. Ако си се сакаат двајца, ни висина ни тежина ни ништо нема и не смее да ги спречи да бидат заедно. :)
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.622
  Допаѓања:
  99.961
  Пол:
  Женски
  Ако возраста е 1X години тогаш може и да им биде пресудно и да не успее, а за повозрасни кои ги откриле висринските вредности на личноста и љубовта тогаш нема логика ова да биде некакво мерило и пречка.
   
  На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.953
  Допаѓања:
  45.484
  Iskreno ja ne bi so ponisko mazule iako ne sum do tolku visoka xD
  Neznam zosto ama ete mi preci :D
   
  На mirandaa и crimson им се допаѓа ова.
 14. pravnicka2

  pravnicka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2013
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  330
  Пол:
  Женски
  Зависи од мажулето!!!Ако го видиш моето мажуле сигурно би би :D:D:D:D:D:D:D
  Навика е се.ММ е доста понизок од мене.Кога влеговме во врска многу ми пречеше но со тек на време се навикнав и воопшто не ни ми иде на памет за тоа.
   
  На Kukla994 и Petar80 им се допаѓа ова.
 15. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.953
  Допаѓања:
  45.484
  A beee otrovot se cuva vo malite sisenca, sig e zgoden :P ili pa tI si preterala so visocinata :P :P
  Ima mazulinja zgodni I ubavi ama ete mene mi preci ponizok da e:D
  Ma da so decko mi koa sum so stikla isti sme ama ne nosam stikli hahaha
   
  На Petar80 и pravnicka2 им се допаѓа ова.
 16. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.472
  Високите девојки,колку и да не се убави на лик или пак да не се ултра згодни,сеееепак првлекуваат повеќе внимание..ова мора да се признае..
   
  На Svetoslava, hristinss, arodoet20 и 7 други им се допаѓа ова.
 17. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.265
  Допаѓања:
  15.744
  Пол:
  Женски
  Па што бе? Мал дечко е доста практичен. Нешто ко мала, црна торбичка. Ако неќе да иде негде со тебе, тури под мишка и терај. Он мене...
  Секогаш ќе постои некој што ќе си прави бош муабети. За некои ќе биде како таа може со него, за други како тој може со неа. Џаболебарење.
  Е, али пази, старине викаат - мал човек, велики к**ац. :drunk:

  Него, дајте линк од песната, жити ја. :nod:
   
  На Dust, LittlePinky, Згодно Момче и 8 други им се допаѓа ова.
 18. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.115
  Пол:
  Женски
  Vo mojata familija sme site visoki no sestra mi dele znaci 193 povisoka i od tatko mi e a maz i e nesto poveke od 180 (tocno neznam kolku) pa super funkcioniraat e sega za sestra mi se zabraneti stikli nad 10 zasto izgleda kako vrba :D:D:D
   
  На piksooki и Petar80 им се допаѓа ова.
 19. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.078
  Пол:
  Женски
  Овде во Македонија сум повисока од повеќето девојки и жени кои минуваат на улица.
  Ама кога бев во Холандија, скоро сите беа повисоки од мене и иако оттогаш имам пораснато неколку сантиметри, не верувам дека нешто се променило во тој поглед...)
  А што уствари требаше да се коментира на темава :D
  Па не сум сигурна колку некоја екстремно висока девојка може да се најде привлечена од понизок дечко. Не верувам.
   
 20. Stariot

  Stariot Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  106
  Пол:
  Машки
  ''de gustibus non disputandum est'' хмм, убаво рекле старите латини. Едноставно кажано, секој има свој вкус. Мое мислење е да. Можно е. Она што се бара за врска не е висината. Ако сакате да успее врската, висината е најмалку важна. Но ако ве интересира туѓото мислење, тогаш не ја почнувајте врската...8)