1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Високи или ниски девојки

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од princessofthedark, 26 јуни 2010.

?

Кои девојки се попривлечни?

  1. Ниските

    337 глас(а)
    35,4%
  2. Високите

    616 глас(а)
    64,6%
  1. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    ма високи, ниски, нема врска... само во главата да се има :!: :D
     
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Исто, мислам дека не им е битна висината(освен ако он не е два метри, па девојката да биде 1,50,иако познавам и една ваква двојка :D ), туку побитно им е да е надарена девојката. Еве на пример да одат две девојки, едната висока, манекенско тело, ама даска, а другата нискичка, ама добро градена што мислите по која ќе се свртат?
    Или и обратно, високата да е надарена. Мислам дека одговорот е јасен.
     
  3. womaninwhite

    womaninwhite Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    13
    Долгите нозе се секси :)
     
    На bbeebbee му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Nina24

    Nina24 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    339
    ^ А ако одат висока и ниска двете надарени, по која ќе се свртат? :rofl:
    Шала... Според мене поубаво изгледа висок човек, без разлика машко женско. Ај женско некако, ќе се качи на штикли, а и не мора, секако прилега и да е ниско не се зема како некој физички недостаток, но за машко, ниско... неее не ми личи воопшто. Како некое маженце :rofl: Јас сум поприлично висока, а среќа и мојата појака половина е висок, па можам и штикли да си носам, а сепак да не сме француски пар :)
     
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Хахаха е тогаш имаат проблем :D Тогаш ќе дојдат другите карактеристики на ред :lol:
     
  6. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Некои машки ми рекле дека сакаат баш високи девојки, долги нозе, витка става, а некои пак сакаат пониски, им биле послатки, посимпатични.
    Јас не сум ни за превисоки, ниту за прениски луѓе. Висока сум 167 цм и тоа е мојата идеална средина.
    Прашање на вкус е сепак. Секој треба да си е среќен со она што го поседува. ;)
     
  7. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    И јас сум 157 па сум задоволна пак да се родам сакам да бидам Ниска,
    И Ева е ниска па има Маж ипол..
     
  8. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    ева ху? :rofl:
     
  9. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.712
    Допаѓања:
    150.523
    Абе ваква лепота како мене со мачиј од,не може да не биде забележана,сите се вртат,не е важно дали сум висока или иска!!! :rofl: Се зезам...инаку сум среден раст...
    Што знам,за девојка не ми прави некоја разлика (освен ако е под 140 висока,тука више нешто не е у ред),баш напротив,пониските или средните ми се поприфатливи,а многу високите дури ми се коњасти некако,непрактични,масивни,гломазни и што јас знам...а плус и мнозинството мажи преферираат ниски или девојки со среден раст.
    Се препорачува,многу ниските жени или многу високите мажи да имаат пониска/повисок партнер(ка) за да имаат потомство со среден,нормален раст.
    А за мажи е да,недостаток и фрустрација.Сум забележала многу убави мажи,со убави симетрични фаци,но имаат недостаток на самодоверба,потчинето однесување и се добри баш заради тоа,а кога би биле повисоки сигурно би биле тешки мачоси.Висината кај мажите многу се одразува на карактерот.Мојата (не толку) силна половина,има онака,среден раст,не е мажиште високо,е тамам,можам да носам штикла 12,а да не бидам повисока од него.
     
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Лонгорија ваљда :)
     
  11. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    ^^ Мене прва ми падна Ева на Адам, си викам од кај и ја знаат висината , жити се'???? :rofl:
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  12. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Па и од кај да знаеме каков маж бил Адам? Па уште маж ипол? :^) :D
     
  13. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Јас сум 170 см. и мислам дека сум таман. :?: Имам долги убави нозе и горда сум на нив :wasntme:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.712
    Допаѓања:
    150.523
    Е колку може да биде Ева,жена од едно ребро?!
    Пииих,па и вие...
     
    На RedWine и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  15. Nina24

    Nina24 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    339
    ^ :lol:
    Да не бидам грешно разбрана, не зборуваме за дефинирање на убавината, убава девојка ја прават многу други нешта, не е висината мерило. Овде зборуваме конкретно високи или ниски. Како и да е,
    како и за се друго, така и за висината не може да се генерализира изгледа. Иако секој си тргнува од некое свое гледиште. А машките кои сакаат многу ниски девојки мислам дека имаат проблеми со потребата за доминација, па и физички сакаат да се екстремно доминантни. Иако, се разбира има исклучоци, има секакви парови на кои при "бендисувањето " фактор не им била висината.
    Добро сега не збориме за висина на девојка над 180. Сите екстреми не се прифатливи. Ни прениска ни превисока девојка. Ама изгледа на темава секој на своето си тера :D Нели се што е мое е најубаво :lol: Ама, ако така и треба. Ако не си се сакаме и прифаќаме самите себе, кој?
     
  16. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    ^^^Па јас сум над 1.80...И што :D Ама па ако се прашам, од една страна ми е најубаво што си ја имам висината и градбата на телото, ама од друга понекогаш посакувам да сум барем 10 цм пониска :worried: А нема врска со убавината тоа. Таа е релативна, некој сака повисоки некој пониски, еве дечко ми сака високи, доста високи девојки. За пониските секогаш вели дека не му се допаѓале. Е сега стварно не знам зошто висината би била фактор за убавина :?:
     
    На bbeebbee и Name им се допаѓа ова.
  17. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Па мнозинството од машките сакаат средни околу 160 до 170тина цм. Такви како мене :lol: Мене најважно ми е какви сака срценцето мое, а за другите па и не баш толку многу.
     
  18. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    Најскапите парфеми се чуваат во мали шишенца :D .
    Јас сум висока 1.70 и онака таман сум си, само што во моето друштво од секој пат сум била највисока па имав периоди кога посакував да сум пониска. Детски будалаштини. Инаку гледано од мој аспект секогаш повеќе ми се свиѓале пониските девојки. Некако помили се и по секси. А и секако за дечко им е полесно, бидејќи ние не сме претежно висока нација и нема многу високи момци ( посебно во нашиот крај, на прсти да ги изброиш ). Така да им било проблем на високите девојки да најдат соодветен партнер. Мојот дечко е 1.80 па така кога носам 12 сум повисока ама не се приметува многу.
     
  19. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Мислев на Ева Лонгорија и нејзиниот маж Тони Паркер :)
     
  20. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Аххх висока сум само 165-167 а дечко ми е 180и кусур.
    Ма бурек може да ми јаде над глава комотно, знам дека преферира високи девојки и долга нога ама изглеа не е тоа пресудо па јас сум пред тоа хихиих.
    Сакам да имам долги нозе, обожавам високи девојки, немам комплекс само пуста желба да пораснам барем уштре 5 сантима.
    Инаку ова за какви жени преферираат маживе, јас мислам дека сите се вртат по долга нога а на крај се со некоја средна висина, барем мене вака ми се случува, сите дечковци до сеа ми се над 180 :D