1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Високи или ниски девојки

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од princessofthedark, 26 јуни 2010.

?

Кои девојки се попривлечни?

  1. Ниските

    337 глас(а)
    35,4%
  2. Високите

    616 глас(а)
    64,6%
  1. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    Високи!
     
  2. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    сепак тоа е до вкусот .. има машки кои сакаат високи, а има и што сакат ниски девојки .. зависи ...
    јас лично имам и високи и ниски другарки и не ги делам и си ги сакам :D :l:
     
  3. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Погледнете го Саркози и ќе сфатите колку е битна висината :lol: Метро и жилет а да речеме еден од најмоќните луѓе во светот.
    Како и да е, висината не игра пресудна улога, може девојката да е пониска, ама ако се носи исправена, полна со самодоверба може да превиши и девојка од 190цм.
    Јас конкретно мислам дека имам ок висина 172цм, таман ми е или поточно речено, не сум почуствувала да ми пречи на некој начин иако имам и пониски другарки и другари. Е сега за дечковци ми е маалку потешко, ама па и 180 цм вршат работа :)
    Кај машките мислам дека висината сигурно делува повеќе на самодовербата отколку кај девојките, ние можеме сепак да камуфлираме со штикли, а они?! :?:
     
  4. Decibel

    Decibel Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2010
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Машки
    Ја предпочитам цура со долги нозе :)
     
    На Name и TheBunny им се допаѓа ова.
  5. Scar.Tissue

    Scar.Tissue Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    1.044
    Не е пресудна висината, бидејќи секој си има предности и негативности, но да бев машко ќе сакав високи девојки. Можеби затоа што сум 177цм и супер ми е. Штикли не сакам да носам, ама кога ги носам (ретко) се чувствувам wow :D
    Ама има и ниски девоjки што се wow :)
    Прашање на вкус. :)
     
  6. katka-slatka

    katka-slatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    46
    Си се сакам ниска,мала,посебно кога идам да си купам високи чевли со 35-36 број. :rofl: :rofl: :rofl:
     
  7. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Во последно време т.н. франуски парови баш зачестија, а и не е се` во висината има побитни работи ;)
     
  8. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.648
    Пол:
    Женски
    Високи дефинитивно :)
     
  9. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.325
    Допаѓања:
    5.840
    Не е важна височината. Џабе и е на девојката висина кога нема убавина или срце кое знае да сака. Еве јас сум висока и роднините секогаш ме зафркаваат, ми викаат 'Доста растеш, зет нема да можеше да ти најдеме'. :devil: Сега почна многу да ме нервира фразава.
    Ајде да се надевам дека ќе им најдам висок зет. :D
     
  10. butterfly.mimi

    butterfly.mimi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    102
    Висока + танка= АВИОН
    Висока + дебела = ЏИН
    Ниска + слаба = ЏЕБНА ВЕНЕРА
    Ниска + дебела = ТОПЧЕ
    Сепак висината не е пресудна за изгледот на една девојка, не значи дека ако некоја е висока има добро тело. Многу поважен е шармот, харизмата, енергијата која ја носи, колку обрнува внимание на својот изглед и најважно :!: како девојката се чувствува во своја кожа т.е САМОДОВЕРБАТА!
    Јас многу сакам да сум висока 178 ама ништо немам такви гени :D
     
    На Lolo5 и karina8 им се допаѓа ова.
  11. Ger23

    Ger23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    12
    Искрено онаму каде што владеат природни закони т.с онаму каде неможам да направам ништо сем да се соочам со некои факти дека се така не допирам. А ова го кажувам од особен факт што дали си висок или низок неможеш ништо да сториш..Сакај се онаков каков што си..Секој има своја убавина..пример има толку убави девојки што се ниски а има високи ама не ми се толку без разлика што имаат височина..Височината нема врска со убавината на еден човек...Ако има ѕвезда и душа тогаш нема потреби од висини :D
     
  12. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505

    Ова многу реално ми звучи за потребата од доминација.
    Јас сум 173 и си ја сакам висината, а дечко ми е повисок од мене но кога ќе се качам на штикла 10 цм јас сум малку повисока. Нему не му пречи, на мене пак воопшто. Баш напротив повеќе му се допаѓам на штикли.
    Мислам дека скоро секој маж сака висока+тенка=авион, но на повеќето од мажите што се пониски, девојката авион може да им ја наруши самодовербата.
    :*
     
    На Name му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Harlow

    Harlow Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    105
    Висока 175, долги нозе.. Ама не знам Annii, ни мене дали ќе ми најдат зет :lol:
     
  14. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.665
    Пол:
    Женски
    visinata ne igra nikakva uloga.. ako devojkata ima samodoverba.. ne e bitno kolku e visoka ili pak niska :)
    [mod-kirilica:2rymxaxm][/mod-kirilica:2rymxaxm]
     
  15. zanes35

    zanes35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    1
    Sekoja si ima svoja vrednost.
    [mod-kirilica:30yr2al6][/mod-kirilica:30yr2al6]
     
  16. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Е демек до вкусот е! |( Не се сложувам, мислам дека високите жени се те како позабележливи, едноставно појава се, имаат долги нозе што ги прави значително секси и скоро не поминуваат незабележени! Ниските пак помалку привлекуваат внимание, не дека нема убави ниски жени кои зрачат со сескапил, но сепак високите се поприметни на прв поглед!
    Имам другарка која е доста висока + штикли,и да нејќеш да ја видиш ти упаѓа во очи :P Можеби пониските од неа имаат поголема убавина,ама потешко се забележуват!
    Не значи дека машките само високи девојки сакаат,ама факт е дека полесно ги забележуваат оние над 170 см! барем јас така мислам... инаку јас сум ниска :P
     
  17. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Па, вискоите девојки како што кажа мина полесно е да ги забележиш. Можеби машките ќе се свртат по таква девојка, но не значи дека тоа што ќе го видат ќе им се допадне. Има многу убави девојки што не се многу високи, а пак привлекуваат внимание.
    Затоа мислам дека е до вкусот. Кај некои момци за кои факторот висина воопшто не игра улога. А има и онакви што им е глупаво да имаат повисока девојка од нив...
    Јас сум стандард некој, висока сум 1.69 и да се качам на штикли сум некој цм пониска од дечко ми. Значи некоја средина сум, а би сакала да сум уште некој цм повисока.
     
  18. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.893
    Jас повеке сакам ниски девојки,послатки ми се и кога носат штикли ми се многу секси :) јас сум висока 170 и би сакала да сум пониска барем 5см,зашо со маж ми е глава до глава и некогаш се осекам мноооогу глупаво,кога јас носам штикла,и се држиме за рака :$ :lol:
     
  19. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Кај женските висината не е проблем, туку кај машките. Јас сум 164 и сакам да бидам повисока. Кога облечам високи штикли се чуствувам по секси.
     
  20. CrazyInLove

    CrazyInLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    и јас мислам дека се е до вкусот на машките, ја сум висока 177 :worried: а сакам да сум пониска, ниските ми се посимпатични,