Високи или ниски девојки

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од princessofthedark, 26 јуни 2010.

?

Кои девојки се попривлечни?

 1. Ниските

  321 глас(а)
  35,4%
 2. Високите

  587 глас(а)
  64,6%
 1. fairytale

  fairytale Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  24
  Високи!
   
 2. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  сепак тоа е до вкусот .. има машки кои сакаат високи, а има и што сакат ниски девојки .. зависи ...
  јас лично имам и високи и ниски другарки и не ги делам и си ги сакам :D :l:
   
 3. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.779
  Погледнете го Саркози и ќе сфатите колку е битна висината :lol: Метро и жилет а да речеме еден од најмоќните луѓе во светот.
  Како и да е, висината не игра пресудна улога, може девојката да е пониска, ама ако се носи исправена, полна со самодоверба може да превиши и девојка од 190цм.
  Јас конкретно мислам дека имам ок висина 172цм, таман ми е или поточно речено, не сум почуствувала да ми пречи на некој начин иако имам и пониски другарки и другари. Е сега за дечковци ми е маалку потешко, ама па и 180 цм вршат работа :)
  Кај машките мислам дека висината сигурно делува повеќе на самодовербата отколку кај девојките, ние можеме сепак да камуфлираме со штикли, а они?! :?:
   
 4. Decibel

  Decibel Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2010
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Машки
  Ја предпочитам цура со долги нозе :)
   
  На Name и TheBunny им се допаѓа ова.
 5. Scar.Tissue

  Scar.Tissue Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  1.044
  Не е пресудна висината, бидејќи секој си има предности и негативности, но да бев машко ќе сакав високи девојки. Можеби затоа што сум 177цм и супер ми е. Штикли не сакам да носам, ама кога ги носам (ретко) се чувствувам wow :D
  Ама има и ниски девоjки што се wow :)
  Прашање на вкус. :)
   
 6. katka-slatka

  katka-slatka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  43
  Си се сакам ниска,мала,посебно кога идам да си купам високи чевли со 35-36 број. :rofl: :rofl: :rofl:
   
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.972
  Допаѓања:
  77.226
  Пол:
  Женски
  Во последно време т.н. франуски парови баш зачестија, а и не е се` во висината има побитни работи ;)
   
 8. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.877
  Допаѓања:
  30.826
  Пол:
  Женски
  Високи дефинитивно :)
   
 9. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.209
  Допаѓања:
  5.173
  Не е важна височината. Џабе и е на девојката висина кога нема убавина или срце кое знае да сака. Еве јас сум висока и роднините секогаш ме зафркаваат, ми викаат 'Доста растеш, зет нема да можеше да ти најдеме'. :devil: Сега почна многу да ме нервира фразава.
  Ајде да се надевам дека ќе им најдам висок зет. :D
   
 10. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  101
  Висока + танка= АВИОН
  Висока + дебела = ЏИН
  Ниска + слаба = ЏЕБНА ВЕНЕРА
  Ниска + дебела = ТОПЧЕ
  Сепак висината не е пресудна за изгледот на една девојка, не значи дека ако некоја е висока има добро тело. Многу поважен е шармот, харизмата, енергијата која ја носи, колку обрнува внимание на својот изглед и најважно :!: како девојката се чувствува во своја кожа т.е САМОДОВЕРБАТА!
  Јас многу сакам да сум висока 178 ама ништо немам такви гени :D
   
  На Lolo5 и karina8 им се допаѓа ова.
 11. Ger23

  Ger23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  12
  Искрено онаму каде што владеат природни закони т.с онаму каде неможам да направам ништо сем да се соочам со некои факти дека се така не допирам. А ова го кажувам од особен факт што дали си висок или низок неможеш ништо да сториш..Сакај се онаков каков што си..Секој има своја убавина..пример има толку убави девојки што се ниски а има високи ама не ми се толку без разлика што имаат височина..Височината нема врска со убавината на еден човек...Ако има ѕвезда и душа тогаш нема потреби од висини :D
   
 12. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  499

  Ова многу реално ми звучи за потребата од доминација.
  Јас сум 173 и си ја сакам висината, а дечко ми е повисок од мене но кога ќе се качам на штикла 10 цм јас сум малку повисока. Нему не му пречи, на мене пак воопшто. Баш напротив повеќе му се допаѓам на штикли.
  Мислам дека скоро секој маж сака висока+тенка=авион, но на повеќето од мажите што се пониски, девојката авион може да им ја наруши самодовербата.
  :*
   
  На Name му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Harlow

  Harlow Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  105
  Висока 175, долги нозе.. Ама не знам Annii, ни мене дали ќе ми најдат зет :lol:
   
 14. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.585
  Пол:
  Женски
  visinata ne igra nikakva uloga.. ako devojkata ima samodoverba.. ne e bitno kolku e visoka ili pak niska :)
  [mod-kirilica:2rymxaxm][/mod-kirilica:2rymxaxm]
   
 15. zanes35

  zanes35 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  1
  Sekoja si ima svoja vrednost.
  [mod-kirilica:30yr2al6][/mod-kirilica:30yr2al6]
   
 16. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  623
  Е демек до вкусот е! |( Не се сложувам, мислам дека високите жени се те како позабележливи, едноставно појава се, имаат долги нозе што ги прави значително секси и скоро не поминуваат незабележени! Ниските пак помалку привлекуваат внимание, не дека нема убави ниски жени кои зрачат со сескапил, но сепак високите се поприметни на прв поглед!
  Имам другарка која е доста висока + штикли,и да нејќеш да ја видиш ти упаѓа во очи :P Можеби пониските од неа имаат поголема убавина,ама потешко се забележуват!
  Не значи дека машките само високи девојки сакаат,ама факт е дека полесно ги забележуваат оние над 170 см! барем јас така мислам... инаку јас сум ниска :P
   
 17. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.734
  Допаѓања:
  10.012
  Пол:
  Женски
  Па, вискоите девојки како што кажа мина полесно е да ги забележиш. Можеби машките ќе се свртат по таква девојка, но не значи дека тоа што ќе го видат ќе им се допадне. Има многу убави девојки што не се многу високи, а пак привлекуваат внимание.
  Затоа мислам дека е до вкусот. Кај некои момци за кои факторот висина воопшто не игра улога. А има и онакви што им е глупаво да имаат повисока девојка од нив...
  Јас сум стандард некој, висока сум 1.69 и да се качам на штикли сум некој цм пониска од дечко ми. Значи некоја средина сум, а би сакала да сум уште некој цм повисока.
   
 18. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.887
  Jас повеке сакам ниски девојки,послатки ми се и кога носат штикли ми се многу секси :) јас сум висока 170 и би сакала да сум пониска барем 5см,зашо со маж ми е глава до глава и некогаш се осекам мноооогу глупаво,кога јас носам штикла,и се држиме за рака :$ :lol:
   
 19. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.625
  Кај женските висината не е проблем, туку кај машките. Јас сум 164 и сакам да бидам повисока. Кога облечам високи штикли се чуствувам по секси.
   
 20. CrazyInLove

  CrazyInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  0
  и јас мислам дека се е до вкусот на машките, ја сум висока 177 :worried: а сакам да сум пониска, ниските ми се посимпатични,