Високи или ниски девојки

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од princessofthedark, 26 јуни 2010.

?

Кои девојки се попривлечни?

 1. Ниските

  321 глас(а)
  35,4%
 2. Високите

  587 глас(а)
  64,6%
 1. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.104
  Допаѓања:
  15.760
  Пол:
  Женски
  Ниска била , висока ко жирафа била , дебела како слон , слаба како костур ги користат некои како за напад по доживеан некаков животен пораз ...

  Јас сум од прилика 166 см , сакам да сум повисока али ете толку пораснав :)
  Многу фала за тој што ги измислил штиклите :inlove:

  Од секогаш се борев со вишокот на кг (сега сум конечно таман) кога ке излезев со некој дечко одма му ја полнеа главата види дебела е , ваква онаква .... Личности што доживуваат пораз најчесто се исфрустрирани , и го користат нападот како за средство за некаква одмазда или да си ја ублажат нивната фрустрација....не можеме ништо друго да очекуваме во овој балкански менталитет.
   
  На SummerGirl, cresa-jagoda, Роберт 7 и 4 други им се допаѓа ова.
 2. Poyraz Karayel

  Poyraz Karayel Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2018
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  498
  Пол:
  Машки
  За мене идеално за девојка е меѓу 170 и 175 см.
   
  На LoveRain, cresa-jagoda и Feminka22 им се допаѓа ова.
 3. David.wp17

  David.wp17 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2017
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Машки
  Visoki. A moze i niski. Poslatki se
   
  На *Ane* му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.641
  Пол:
  Женски
  Идеална висина од 168-175 cм.