1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Високи или ниски девојки

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од princessofthedark, 26 јуни 2010.

?

Кои девојки се попривлечни?

  1. Ниските

    337 глас(а)
    35,4%
  2. Високите

    616 глас(а)
    64,6%
  1. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    368
    Секогаш сум сакала барем уште некој см да сум повисока...ама си викаме со другарка ми дека сме во предност можеме и со повисоки и со пониски машки хехехехе
    Како и да е, мислам дека повисоко би било подобро (во границите на нормалата) :)
     
  2. specificone

    specificone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    836
    Абе и јас сакам едно 7 цм да пораснев да стигнев до 185 али останав ''џуџе'' во семејствово, најниска им сум.
    И јас имам предност можам да имам понизок и повисок дечко, шо дека сум повисока од него со и без штикли. Баш поубаво, мене ич не ми смета дечкото да е понизок од мене(навикната си сум јас така :lol: )
     
  3. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    висока сум 173 кога бев малечка си ја мразев висината :D но сега си ја обожавам додатно кога ќе ставам штикла се чуствувам невероватно секси и женствено ;)
     
    На milk.honney му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Mygirl

    Mygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    849
    Се знае што е најсекси- златна средина :) Не многу висока, но не ниту премногу ниска. Некаде околу 165-168 цм најубаво ми изгледаат за девојка. Јас сум 162цм, но би можело да бидам барем 4 цм повисока, ма да не ми е некоја опсесија тоа, се сакам и вака, што ми дал господ тоа :)
     
  5. Ruby

    Ruby Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    5
    Тоа е ствар на вкус, а и самите ние понекогаш посакуваме да сме пониски, некогаш повисоки. Јас сум висока 176 см, и секогаш сум со 12 штикла и одлично ми е. Со дечко ми на штикла кога ќе се опнам сме иста висина, но и да сум на штикла сантим два повисока воопшто не му смета, туку баш напротив тоа му е секси :P
     
    На Name му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Tannaa13

    Tannaa13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    36
    Висока сум 180цм и сепак носам штикли 12 и ми е најубавооо иако добивам честопати невкусни коментари за мојата висина :D
     
  7. LaLy

    LaLy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    40
    Па имам 16 години и сум 163см,па допрва ќе растам :lol: .Инаку кај мене во семејството мајка ми е ниска а татко ми е 190см,па ваљда сум на него.Инаку јас сметам дека се си е до вкус ама нормално дека високите девојки имаат малце предност..сеа за воља на вистината :D
     
  8. K.e.ll.y

    K.e.ll.y Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    580
    Допаѓања:
    362
    Јас сум 170цм. и порано (кога бев 1-2год средно)многу се замарав мислев дека сум многу висока,зошто се дружевме 3 другарки,а они беа 105,155. Сега се сменија многу работи и како што ми се зголеми кругот на другарки така се зголеми и висината :lol: Сите сме на слична висина (и крупнина :P ) и дури ми е смешно како сум размислувала порано,годините си го прават своето :)
     
  9. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Леле глупи коментари ниските биле незабележителни и понеубави. Ај друг коментар високите на ништо не личеле и повеќето немале убаво тело |(
    Не не личат на ништо високите и затоа никој не ги сака моделите на Викторија Сикрет зашто се високи и немаат убаво тело :lol:

    Има убавки слатки девојчиња и со 160 цм, што ако е малецка има штикли одма 15 цм плус се додава, добро е да е слабичка, зашто ниските имаат поголема шанса за дебелеење, малецко им е телцето малку повеќе јадење и одма се познава. Ниските девојки ми се послатки така ми изгледаат малецки, со убав лик, детуленца во позитивна смисла.
    Високите се привлечни, забележителни, уште кога ќе облечат штикла и тоа како знаат да бидат воочливи за сите.
    Реално ако стојат 2 преубави згодни девојчиња висока 180 и другата 155 мислам дека повеќе би ја гледале високата. Не за друго, висината те привлекува повоочива е. Мала преубава и голема преубава куќа ја гледаш големата повеќе. Мала и голема кола ја гледаш големата!

    А дечковците сакаат секакви девојки, дел ниски дел високи. Мислам дека сепак во предност се ниските девојки. Не за друго машко од 165 знае дека нема да добие поглед од висока девојка, таа не гледа надоле, бара машки само нагоре :lol: . Така да високите имаат малку поголем проблем за машко. Ама сепак има во изобилство високи машки.

    Јас со моите 180 сум презадоволна. Само во основно дека бев висока ме зафркаваа. Од средно наваму ниедна зафрканција не сум добила, освен дека малите сакаат некој сантиметар плус да ми земат од мене. 8)
    Си носам штикли и ич не ми е гајле. И дечко ми е висок немам проблем со штикла, добро сега не носам од оние 15ка, а и онака не се удобни :lol:
    Си ја обожавам висината, си ја обожавам метар иполската долга права нога 8)
     
    На Monna.Monna, Stam, baguf4e и 3 други им се допаѓа ова.
  10. Mistery

    Mistery Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.626
    Се е до вкусот....Има дечки кои што сакаат ниски/пониски девојки, има дечки кои што сакаат високи девојки....Неможеш да генерализираш !!!! Лично јас - високи....без исклучок....Јбг таков ми е вкусот....за некој друг е сосема спротивно...како и да е, генерализација неможеш да направиш дека едните се подобри или поубави од другите
     
  11. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Со ова не си се тешам затоа што сум средна висина, ама според мене, не е нешто премногу страшно девојката да е така...троа пониска. Сепак не викаат понежниот пол, нели? Меѓу високите девјки има навистина убави и згодни, но на нив им е потешко малце да си најдат партнер пошо има некои “старомодни“ дечки кои не сакаат девојката да е повисока од нив. Е и јас така им се приклучувам на “старомодните“ и мислам дека ни во сон не би сакала да сум повисока од маж ми.

    Висината воопшто не е важна. Она што е важно е девојката (жената) да обрнува внимание на својот изглед. Тогаш нејзината висина воопшто не би претставувала проблем.
     
  12. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Пааа од моите 159цм 100цм ми се нозете :rofl: :rofl: :rofl:
    така е зборот :lol: немојте да мислите дека сум обратно пропорционална :D
    дугачка нога влечам :D :D
     
    На Lima87 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Па според мене не мора да значи дека висината на девојката е пресудна за нејзината атрактивност, ако девојката добро изгледа или еве двете се преубави и згодни, но едната односно ниската има харизма, шарм и сексапил џабе и се на другата 180 cm кога незнае како да ги носи.

    Јас сум средна 170 cm, ниту ниска не сум, има многу пониски, ниту висока има и повисоки. Кога сум во друштво на ниски се чуствувам висока а и во средно другарките беа пониски од мене и мислев дека сум висока, но кога ќе видев некоја со 180-5 cm сфаќав дека сум просечна.
    Во мојава врска дечко ми е 190 cm што значи разликата е 20 cm, но не ни пречи и нема зашто, многу луѓе искоментирале дека сме убав пар, а и мене ми е убаво и кога сум на штикла тој пак да е повисок неколку сантиметри. Едоставно во моите мисли совршениот партнер треба секогаш да е повисок без разлика дали девојката е на 12 штикла или на рамно, нормално тоа да не е некоја екстремност таа 155cm а тој 200cm, па да се бараат еден со друг, туку еве на пример како јас и мојот партнер но тоа е сепак индивидално и висината не значи ништо, освен визуелна представа на личноста.

    Високите девојки се повпечатливи од ниските тоа е точно, поради тоа што најчесто се издвојуваат во друштво (им штрчи главата-без навреда) и со самото тоа се секогаш забележани, но не значи дека и девојка со 160 cm не изгледа убаво или пак не е згодна колку некоја со 180 cm.
     
    На mincebaby му/ѝ се допаѓа ова.
  14. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    А јас од 180 имам 140 нога :rofl:
    Не шала на страна ама има девојчиња малецко со убавки ножиња.
    Ама реално гледано висока девојка со слаба права нога е ГАЗЕЛА БРЕ!

    Јас многу се смеев пред некоја година на ова избориве на веснициве Кајли Миног беше избрана дека има најубава нога а тоа е малецко метро и жилет со желба за раснење. Епа ако има убава нога нека ја стават бе до Жизел, до Наоми Кембел, до Хајди Клум. Па ај тогаш да споредиме. На слика убаво изгледа, ама ставете една до друга девојка од 150 со девојка од 180 која има поубави нозе? Јасно е. 8)

    Ама најбитно е да си ја сакаш висината. Има високи девојки кои се преубави ама искомплексирани дека се високи не можеле дечко да најдат, штикли да носат. Абе ај не забавај.
    Исто и ниски не си се свиѓаат малецки биле.
    Абе во височината или во тоа што си ниско малецко ќе си ги најдеш убавите работи и ќе си ги истакнеш!
     
    На Stam, kate21, Name и 3 други им се допаѓа ова.
  15. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    се вели дека малечките парфеми(не тоалетни води) се продаваат во мало пакување
    пред неколку години бев малечка по раст, а и сега не сум некоја висока (164) мислам дека е нормално за девојче ниту малечка ниту висока ептен нормална :$
     
    На mincebaby му/ѝ се допаѓа ова.
  16. esperanca

    esperanca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    3.166
    Јас сум 168цм...и мислам дека сум доволна висока за да можам и штикли да носам и да не штрчам над дечко ми :D
     
  17. unforgiven

    unforgiven Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    пааа мене ми се нискитеее девојчина поубавии изгледа дека јас сум нискаа :D :rofl: :rofl: :rofl:
     
  18. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    воопшто не гласам на темава бидјеќи и двете категории на женски се привлечни доколку се навистина убави, а фала богу и од двете категории на женски има и грди.

    јас сум си ниска со мизерни 160 цм но за среќа сум пак слаба и складна, моја желба одсекогаш била да бидам 165-168 цм, повеќе и да ми двате не сакам :D , доволни би ми биле :D .


    ќе се надоврзам за нозете, во ред долгите нозе од секогаш биле поубави се додека се прави и складни, но што ако некоја долгонога има криви, а некоја ниска има прави? :^) тогаш чии ќе бидат поубави? сепак кој си е убав, убав си е без разлика на висина.

    не го прашувам ова од некои субјективни причини бидејќи сум јас ниска, ако мене ме прашувате моите нозе ми се комплекс, но имам видено ниски двеојки со толку убави прави нозе човек да се воодушеви, а фала богу и имам видено пак високи женски со искривени нозе таман воз да им помине ... :D
     
  19. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Ми ги читашмислите ?!?! :P
    и јас сга вака се чувствувам не си ја сакам висината ... 172 цм сум ....
    АМА САКАМ ДА СУМ НИСКА ... мн слатки ми изгледаат :)
     
  20. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.589
    Допаѓања:
    3.259
    Зарем некогаш ќе ни се погоди нешто? Секогаш сакаме нешто што неможеме да го имаме. Тие што се високи сакаат да се ниски,а тие шти се ниски сакаат да се високи. Јас сакам да сум малце повисока пошто сум ептен ниска. Јас сум некаде 150-155см. :)
    Ама затоа можам и ниски и високи дечковци да имам :lol: