Високи или ниски девојки

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од princessofthedark, 26 јуни 2010.

?

Кои девојки се попривлечни?

 1. Ниските

  321 глас(а)
  35,4%
 2. Високите

  587 глас(а)
  64,6%
 1. Em4e711

  Em4e711 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  339
  Секогаш сум сакала барем уште некој см да сум повисока...ама си викаме со другарка ми дека сме во предност можеме и со повисоки и со пониски машки хехехехе
  Како и да е, мислам дека повисоко би било подобро (во границите на нормалата) :)
   
 2. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  830
  Абе и јас сакам едно 7 цм да пораснев да стигнев до 185 али останав ''џуџе'' во семејствово, најниска им сум.
  И јас имам предност можам да имам понизок и повисок дечко, шо дека сум повисока од него со и без штикли. Баш поубаво, мене ич не ми смета дечкото да е понизок од мене(навикната си сум јас така :lol: )
   
 3. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.930
  Пол:
  Женски
  висока сум 173 кога бев малечка си ја мразев висината :D но сега си ја обожавам додатно кога ќе ставам штикла се чуствувам невероватно секси и женствено ;)
   
  На milk.honney му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  847
  Се знае што е најсекси- златна средина :) Не многу висока, но не ниту премногу ниска. Некаде околу 165-168 цм најубаво ми изгледаат за девојка. Јас сум 162цм, но би можело да бидам барем 4 цм повисока, ма да не ми е некоја опсесија тоа, се сакам и вака, што ми дал господ тоа :)
   
 5. Ruby

  Ruby Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  5
  Тоа е ствар на вкус, а и самите ние понекогаш посакуваме да сме пониски, некогаш повисоки. Јас сум висока 176 см, и секогаш сум со 12 штикла и одлично ми е. Со дечко ми на штикла кога ќе се опнам сме иста висина, но и да сум на штикла сантим два повисока воопшто не му смета, туку баш напротив тоа му е секси :P
   
  На Name му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Tannaa13

  Tannaa13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  36
  Висока сум 180цм и сепак носам штикли 12 и ми е најубавооо иако добивам честопати невкусни коментари за мојата висина :D
   
 7. LaLy

  LaLy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  40
  Па имам 16 години и сум 163см,па допрва ќе растам :lol: .Инаку кај мене во семејството мајка ми е ниска а татко ми е 190см,па ваљда сум на него.Инаку јас сметам дека се си е до вкус ама нормално дека високите девојки имаат малце предност..сеа за воља на вистината :D
   
 8. K.e.ll.y

  K.e.ll.y Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2010
  Пораки:
  528
  Допаѓања:
  296
  Јас сум 170цм. и порано (кога бев 1-2год средно)многу се замарав мислев дека сум многу висока,зошто се дружевме 3 другарки,а они беа 105,155. Сега се сменија многу работи и како што ми се зголеми кругот на другарки така се зголеми и висината :lol: Сите сме на слична висина (и крупнина :P ) и дури ми е смешно како сум размислувала порано,годините си го прават своето :)
   
 9. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Леле глупи коментари ниските биле незабележителни и понеубави. Ај друг коментар високите на ништо не личеле и повеќето немале убаво тело |(
  Не не личат на ништо високите и затоа никој не ги сака моделите на Викторија Сикрет зашто се високи и немаат убаво тело :lol:

  Има убавки слатки девојчиња и со 160 цм, што ако е малецка има штикли одма 15 цм плус се додава, добро е да е слабичка, зашто ниските имаат поголема шанса за дебелеење, малецко им е телцето малку повеќе јадење и одма се познава. Ниските девојки ми се послатки така ми изгледаат малецки, со убав лик, детуленца во позитивна смисла.
  Високите се привлечни, забележителни, уште кога ќе облечат штикла и тоа како знаат да бидат воочливи за сите.
  Реално ако стојат 2 преубави згодни девојчиња висока 180 и другата 155 мислам дека повеќе би ја гледале високата. Не за друго, висината те привлекува повоочива е. Мала преубава и голема преубава куќа ја гледаш големата повеќе. Мала и голема кола ја гледаш големата!

  А дечковците сакаат секакви девојки, дел ниски дел високи. Мислам дека сепак во предност се ниските девојки. Не за друго машко од 165 знае дека нема да добие поглед од висока девојка, таа не гледа надоле, бара машки само нагоре :lol: . Така да високите имаат малку поголем проблем за машко. Ама сепак има во изобилство високи машки.

  Јас со моите 180 сум презадоволна. Само во основно дека бев висока ме зафркаваа. Од средно наваму ниедна зафрканција не сум добила, освен дека малите сакаат некој сантиметар плус да ми земат од мене. 8)
  Си носам штикли и ич не ми е гајле. И дечко ми е висок немам проблем со штикла, добро сега не носам од оние 15ка, а и онака не се удобни :lol:
  Си ја обожавам висината, си ја обожавам метар иполската долга права нога 8)
   
  На Monna.Monna, Stam, baguf4e и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Mistery

  Mistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.625
  Се е до вкусот....Има дечки кои што сакаат ниски/пониски девојки, има дечки кои што сакаат високи девојки....Неможеш да генерализираш !!!! Лично јас - високи....без исклучок....Јбг таков ми е вкусот....за некој друг е сосема спротивно...како и да е, генерализација неможеш да направиш дека едните се подобри или поубави од другите
   
 11. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.347
  Допаѓања:
  18.402
  Пол:
  Женски
  Со ова не си се тешам затоа што сум средна висина, ама според мене, не е нешто премногу страшно девојката да е така...троа пониска. Сепак не викаат понежниот пол, нели? Меѓу високите девјки има навистина убави и згодни, но на нив им е потешко малце да си најдат партнер пошо има некои “старомодни“ дечки кои не сакаат девојката да е повисока од нив. Е и јас така им се приклучувам на “старомодните“ и мислам дека ни во сон не би сакала да сум повисока од маж ми.

  Висината воопшто не е важна. Она што е важно е девојката (жената) да обрнува внимание на својот изглед. Тогаш нејзината висина воопшто не би претставувала проблем.
   
 12. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.828
  Пол:
  Женски
  Пааа од моите 159цм 100цм ми се нозете :rofl: :rofl: :rofl:
  така е зборот :lol: немојте да мислите дека сум обратно пропорционална :D
  дугачка нога влечам :D :D
   
  На Lima87 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.644
  Па според мене не мора да значи дека висината на девојката е пресудна за нејзината атрактивност, ако девојката добро изгледа или еве двете се преубави и згодни, но едната односно ниската има харизма, шарм и сексапил џабе и се на другата 180 cm кога незнае како да ги носи.

  Јас сум средна 170 cm, ниту ниска не сум, има многу пониски, ниту висока има и повисоки. Кога сум во друштво на ниски се чуствувам висока а и во средно другарките беа пониски од мене и мислев дека сум висока, но кога ќе видев некоја со 180-5 cm сфаќав дека сум просечна.
  Во мојава врска дечко ми е 190 cm што значи разликата е 20 cm, но не ни пречи и нема зашто, многу луѓе искоментирале дека сме убав пар, а и мене ми е убаво и кога сум на штикла тој пак да е повисок неколку сантиметри. Едоставно во моите мисли совршениот партнер треба секогаш да е повисок без разлика дали девојката е на 12 штикла или на рамно, нормално тоа да не е некоја екстремност таа 155cm а тој 200cm, па да се бараат еден со друг, туку еве на пример како јас и мојот партнер но тоа е сепак индивидално и висината не значи ништо, освен визуелна представа на личноста.

  Високите девојки се повпечатливи од ниските тоа е точно, поради тоа што најчесто се издвојуваат во друштво (им штрчи главата-без навреда) и со самото тоа се секогаш забележани, но не значи дека и девојка со 160 cm не изгледа убаво или пак не е згодна колку некоја со 180 cm.
   
  На mincebaby му/ѝ се допаѓа ова.
 14. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  А јас од 180 имам 140 нога :rofl:
  Не шала на страна ама има девојчиња малецко со убавки ножиња.
  Ама реално гледано висока девојка со слаба права нога е ГАЗЕЛА БРЕ!

  Јас многу се смеев пред некоја година на ова избориве на веснициве Кајли Миног беше избрана дека има најубава нога а тоа е малецко метро и жилет со желба за раснење. Епа ако има убава нога нека ја стават бе до Жизел, до Наоми Кембел, до Хајди Клум. Па ај тогаш да споредиме. На слика убаво изгледа, ама ставете една до друга девојка од 150 со девојка од 180 која има поубави нозе? Јасно е. 8)

  Ама најбитно е да си ја сакаш висината. Има високи девојки кои се преубави ама искомплексирани дека се високи не можеле дечко да најдат, штикли да носат. Абе ај не забавај.
  Исто и ниски не си се свиѓаат малецки биле.
  Абе во височината или во тоа што си ниско малецко ќе си ги најдеш убавите работи и ќе си ги истакнеш!
   
  На Stam, kate21, Name и 3 други им се допаѓа ова.
 15. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.740
  се вели дека малечките парфеми(не тоалетни води) се продаваат во мало пакување
  пред неколку години бев малечка по раст, а и сега не сум некоја висока (164) мислам дека е нормално за девојче ниту малечка ниту висока ептен нормална :$
   
  На mincebaby му/ѝ се допаѓа ова.
 16. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.165
  Јас сум 168цм...и мислам дека сум доволна висока за да можам и штикли да носам и да не штрчам над дечко ми :D
   
 17. unforgiven

  unforgiven Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  пааа мене ми се нискитеее девојчина поубавии изгледа дека јас сум нискаа :D :rofl: :rofl: :rofl:
   
 18. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  воопшто не гласам на темава бидјеќи и двете категории на женски се привлечни доколку се навистина убави, а фала богу и од двете категории на женски има и грди.

  јас сум си ниска со мизерни 160 цм но за среќа сум пак слаба и складна, моја желба одсекогаш била да бидам 165-168 цм, повеќе и да ми двате не сакам :D , доволни би ми биле :D .


  ќе се надоврзам за нозете, во ред долгите нозе од секогаш биле поубави се додека се прави и складни, но што ако некоја долгонога има криви, а некоја ниска има прави? :^) тогаш чии ќе бидат поубави? сепак кој си е убав, убав си е без разлика на висина.

  не го прашувам ова од некои субјективни причини бидејќи сум јас ниска, ако мене ме прашувате моите нозе ми се комплекс, но имам видено ниски двеојки со толку убави прави нозе човек да се воодушеви, а фала богу и имам видено пак високи женски со искривени нозе таман воз да им помине ... :D
   
 19. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  37.089
  Ми ги читашмислите ?!?! :P
  и јас сга вака се чувствувам не си ја сакам висината ... 172 цм сум ....
  АМА САКАМ ДА СУМ НИСКА ... мн слатки ми изгледаат :)
   
 20. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  1.730
  Зарем некогаш ќе ни се погоди нешто? Секогаш сакаме нешто што неможеме да го имаме. Тие што се високи сакаат да се ниски,а тие шти се ниски сакаат да се високи. Јас сакам да сум малце повисока пошто сум ептен ниска. Јас сум некаде 150-155см. :)
  Ама затоа можам и ниски и високи дечковци да имам :lol: