1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Високи или ниски девојки

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од princessofthedark, 26 јуни 2010.

?

Кои девојки се попривлечни?

  1. Ниските

    337 глас(а)
    35,4%
  2. Високите

    616 глас(а)
    64,6%
  1. Downy

    Downy Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2011
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    43
    Јас си се сметам за висока :) 175 сум и никогаш не сум посакала да бидам пониска.. си носам и екстра високи штикли и ич не му се замарам :D 8)
     
  2. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Колку ми нема врска висината со човекот, односно девојката... Освен во еден случај, мајка на другарка вика мали луѓе од злоба не растат, и има една дотична кај што е гарант тоа. :D

    Не знам шо да кажам, апсолутно ми е сеедно. 169 сум, одлично ми е и на рамно и на дванаеска, у сопствена кожа си уживам. Иако, мора да признаам, девојки/жени со облини секогаш имаат предност кај мене, гради, колкови, задник... А ретко идат со висина овие, така што ете, по таа логика нека е не-толку-високи. :)
     
  3. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Абре муке си немам со низинава моја,ама Господ бил скржав,не дал баред уште 1 цм да бидам 160 на рамно,а башка тоа и помалку зборови има за кажување во 160 отколку во 159 :lol:

    Јес да ми беше комплекс во пубертетот, но сега се гордеам што сум такво мало и со напрчено дупе ,сето во дупе сум појдено :lol:

    Дечко ми е 170 ,в студентски дури седевме ни викаа глувчиња :lol: оти такви ситни ние ,не мислеа неухранети :rofl:

    Најубаво ми е,секаде ме собира ,е сега мака ми паѓа ако случајно в кафич се најдам под нечија мишка :puke: ,али јбг , мора да се преживее ...

    Се на се ,си го сакам обликот на телото ,си ја сакам низината ,ми можи некој нешто? :rofl:
     
    На Lolo5 и Lima87 им се допаѓа ова.
  4. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    висината нема врска со привлечноста.. ако некоја девојка е привлечна и сексипилна немора да е ниска или висока сеедно .. ја себеси се сметам за висока со мои 175 цм. задоволна сум со себе и со своето тело пред се..
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Marence.D

    Marence.D Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2010
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    16
    165-166.. така нешто сум. Задоволна сум, но уште некој сантиметар не би ми дошол лошо :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. FlameFairy

    FlameFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    197
    Висока сум 175 цм-тешка 57 кг. Иако, порано ми беше голем комплекс висината затоа што уште во седмо одделение бев 172 цм :lol: се чувствував како штрк, сега си ја обожавам. Но, не сметам дека висината е мерило на убавина. Има пониски девојчиња кои што се перфектно градени и ги засенуваат повисоките, иако тие се нели високи. Но, сепак мислам дека високите се позабележителни, но не мора секогаш да ти се допаѓа тоа што го забележуваш. Јас си ја сакам висината, си ги сакам долгите нозе и не би сакала да сум ни сантиметар пониска.
     
  7. Queen-Nefertiti

    Queen-Nefertiti Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    46
    Сметам дека има и згодни високи а и ниски девојки,мислам дека висината не е пресудна за убаво тело,според мене згодни се оние девојки кои имаат убаво обликувано тело,вежбаат се грижат за него-во тоа е привлечноста :)
     
  8. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.476
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Висината не е пресудна за некоја девојка да изгледа добро или лошо.
    Се си има своја убавина.
     
  9. Responsible

    Responsible Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски
    високи нормално...најмногу поради долгите нозе...но за жал јас сум ниска :|
     
  10. something

    something Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2011
    Пораки:
    460
    Допаѓања:
    1.377
    Средни :rofl:
     
  11. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Според мене нема врска тоа ниска висока.
    Девојката доколку има убаво тело,секаква е убава


    Е сега не зборувам за оној екстремен раст (пониска од 155 и повисока од 180 негде),тоа воопшто не ми се допаѓа кај девојките,и во ниедна смисла овој тип девојки,над/под оваа височина не ми се привлечни :worried:hock:

    Јас сум златна средина 165 (може и некој сантим + ) и многу сум си задоволна со својата височина :)
    Не сум ниска кога сум во патики,а имам простор и за секоја височина на штикла.
     
  12. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Висока сум 1.60 и сметам дека високите девојки се некако попривлечни и поатрактивни.Точно е дека убавината не зависи од височината но сепак кога ке видам висока и згодна девојка и завидувам.Ах барем да сам 10 сантиметри повисока :(
     
  13. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Според мене високи. За мене 1.70 е идеална висина! :)
     
    На Isabel му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Wilde2105

    Wilde2105 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    24
    Јас 1.78 сум ... уште штикла 12 и може на аудиција за аватар втор дел да идам ... хаха
    имам 59 кг што ми е ok ... Tall girls RULE !
     
  15. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Добро екипирана би јас пред се... и по телото и во главата, независно од размерите, како оддалеченост на градите од земјата, ако истите гледаат кон небото, независно колку сантиметри достигнал врвот на највисоката точка на тимбата, се додека тимбата не е само тумба или, на колку сантиметри се среќаваат двете ноџенца, ако се истите фини, мазни, убаво извајани пак нудат глетка за воздишки.
    Најмалку битно е дали е висока или ниска, пошто џабе висока ако сите елементи и се лошо распределени... ко што џабе и се убави цртите на девојката, кога имаат лош распоред.
    Така нешто ќе му дојде... а сега кој што преферира (само запомни, увек има исклучоци :angel: од правилата)
     
    На unique123 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  16. babylove123

    babylove123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    55
    Каква висина важен е карактерот. Ама морам да признаам високите изгледаат подобро . Ахх како не бев неколку цм повисокаа :(
     
  17. LostInThePast

    LostInThePast Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    56
    Ја мразам мојата височина.
    Кога ја отворив здравствената кништа,што да видам.
    Од систематски од 7 одделение - 1.74!
    О леле мајко.
    Ништо чудно.Сега ги гледам луѓето со наведната глава кога зборувам со нив,барем тие од метро и педесет :D
    Сега сум метро и осумдесет и нешто.
    Дечко ми е скоро колку мене,малце повисок :)
    Јас би сакала да сум ниска,а не лунгур висока :D
     
    На unique123 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Monce89

    Monce89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    10
  19. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Ниска сум. 165-166cm некаде. Баш сакам да сум барем малку повисочка. Но сепак си се сакам каква што сум. :)
    Ако даде Господ да поднараснам, АРНО :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. lovemebaby

    lovemebaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    174
    Паа сегаа...ни премногу ниски ни премногу високи(ко штркови) ]:) .Средна висина,али сепак на повисоките ми давам предност. :)