1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Високи или ниски чорапи?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од black-angel, 15 декември 2011.

 1. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.626
  Допаѓања:
  4.429
  Пол:
  Женски
  Какви чорапчиња преферирате да носите ?
  Ниски до глужд
  [​IMG]
  Или пак повисоки?

  [​IMG]
   
 2. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.097
  Пол:
  Женски
  Во лето кога носам патики носам ниски чорапи, а во зима дефинитивно високи најдебели... :lol:
   
 3. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  И јас така, на лето ниски, иако обично сум по сандалки, а на зима што е можно подебели и повисоки да се :)
   
 4. Akana

  Akana Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  93
  Цела година си ги носам ониe ниските до глужд, тие другите неможам да ги носам :) пуста навика. зимата ја обожавам бидејќи тогаш можам да носам од оние високите чорапи над колена многу ги сакам :inlove:

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Shoe-Gal му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Saani

  Saani Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  37
  Во лето ниски, а во зима високи :rofl:
   
 6. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.107
  Зима високи, а лето ниски. А за разлика од Акана јас се спремам моите високи-високи чорапи да ги носам преку пролет, лето (навечер во лето, кога ќе се разлади) . Сеуште не сум се осмелила да ги носам, али валда и тој ден ќе дојде :lol:
   
 7. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  571
  И во лето и во зима носам високи, од причина што и летните патики ми се над глужд, а со кратки чорапчиња - не ги бива :) (секако има исклучоци)
  И причина намбр 2 - секогаш ми е ладно, и буквално сум цело лето во чорапи.. Освен за папучки и балетанки :)
  :lol:
   
 8. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.276
  Допаѓања:
  16.686
  Па зимоска во високи, а летоска во ниски, добро да и летоска некогаш носам високи на повисоки патики нели. :)
   
 9. Shoe-Gal

  Shoe-Gal Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  178
  Ниски со патики најчесто во беж или црна боја, во зависност од чевлите
   
 10. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Ниски чорапи, мислам на овие што се подебеливе носам по дома и на патики, а високи оние до над колена што се носам на чевли, поточно штикли за искачање.
   
 11. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.291
  Допаѓања:
  3.113
  Пол:
  Женски
  Во зима носам високи и што е можно подебели за да ме топлат, додека сокните ги носам во лето затоа што се тенки и се кратки па не се гледаат кога ќе облечам патики. :)
   
 12. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  на патика убавеззно ниски а на чизми,затворени кондури и ептен коа ќе студи високи
  иначе повеќе ги сакам ниските!
   
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  зимно време високи, а пролет,лето,есен до глужд
   
 14. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Во високи чорапи склет ме фаќа, не знам зошто. Затоа речиси секогаш носам ниски чорапи, а високи носам во екстремни случаи кога или немам повеќе ниски чорапи или ако е премногу ладно, но тоа многу ретко се случува. Или носам кога немам ниски чорапи кои ќе ми одговараат на облеката или патиките што ги носам.
   
 15. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  Дефинитивно високи, ги мразам чорапчињата до глужд, не за друго секогаш ми се соблекуваат, ми се смкнуваат надоле кога носам патики :lol: добро ни патики не несам често па затоа се преминува некако преку нив, затоа што не ми се допаѓа патика и висока чорапа на гола нога.
  Чорапите над колена си ги носам со чизми, ги обожавам, правам разни комбинации и имам многу интересни вакви чорапчиња.
   
  На sanjalica му/ѝ се допаѓа ова.
 16. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  135
  Па ги носам и ниските и високите. Повеќе ги носам високите затоа што ниските некако ме нервираат. Но, кога е потопло времето повеќе ги носам ниските во патики. ;)
   
 17. biggirlsdontcry

  biggirlsdontcry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  163
  Ниските за потопло време високите за поладно.Ги сакам ниските чорапчиња :inlove:
   
 18. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.499
  Допаѓања:
  80.526
  Пол:
  Женски
  Мене многу ме нервираат ниските чорапчиња - скоро секогаш ми се соблекуваат до пола и не ги љубам баш. :) Најчесто носам малку над глуждот, значи не апла зимски, туку некоја златна средина. :D
  Најудобни ми се, а за во зима највеќе носам повисоки бидејќи многу сум зимурлива, па ме топлат.
  Оние што девојчиња ги носат за излегување од типот - високи штикли и црни/било какви чорапи до над колена не ми се допаѓаат. :worried:
  И не би носела, барем засега. Не знам зошто, ама антипатични ми се ваквите комбинации најверојатно затоа што пред година, две почнаа многу да ги форсираат и шуто и рогато, и оние кои знаат да ги носат и им стои, и оние кои врска немаат. Затоа и одбивни ми станаа и не носам такви, a рака на срце, признавам дека можат да се направат супер комбинации за да не изгледаат високиве чорапи ефтино. :)
   
 19. verica94

  verica94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  во зима само високи хахахахаа
   
 20. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Во зима високи, а во лето ниски. Сепак поубаво ми е кога носам високи чорапи :)
   
  На Dobie му/ѝ се допаѓа ова.