1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Високи или ниски чорапи?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од black-angel, 15 декември 2011.

  1. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Какви чорапчиња преферирате да носите ?
    Ниски до глужд
    [​IMG]
    Или пак повисоки?

    [​IMG]
     
  2. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Во лето кога носам патики носам ниски чорапи, а во зима дефинитивно високи најдебели... :lol:
     
  3. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    И јас така, на лето ниски, иако обично сум по сандалки, а на зима што е можно подебели и повисоки да се :)
     
  4. Akana

    Akana Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    93
    Цела година си ги носам ониe ниските до глужд, тие другите неможам да ги носам :) пуста навика. зимата ја обожавам бидејќи тогаш можам да носам од оние високите чорапи над колена многу ги сакам :inlove:

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    На Shoe-Gal му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Saani

    Saani Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    37
    Во лето ниски, а во зима високи :rofl:
     
  6. Elena-97

    Elena-97 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    2.107
    Зима високи, а лето ниски. А за разлика од Акана јас се спремам моите високи-високи чорапи да ги носам преку пролет, лето (навечер во лето, кога ќе се разлади) . Сеуште не сум се осмелила да ги носам, али валда и тој ден ќе дојде :lol:
     
  7. sanjalica

    sanjalica Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    571
    И во лето и во зима носам високи, од причина што и летните патики ми се над глужд, а со кратки чорапчиња - не ги бива :) (секако има исклучоци)
    И причина намбр 2 - секогаш ми е ладно, и буквално сум цело лето во чорапи.. Освен за папучки и балетанки :)
    :lol:
     
  8. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
    Па зимоска во високи, а летоска во ниски, добро да и летоска некогаш носам високи на повисоки патики нели. :)
     
  9. Shoe-Gal

    Shoe-Gal Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    178
    Ниски со патики најчесто во беж или црна боја, во зависност од чевлите
     
  10. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Ниски чорапи, мислам на овие што се подебеливе носам по дома и на патики, а високи оние до над колена што се носам на чевли, поточно штикли за искачање.
     
  11. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    Во зима носам високи и што е можно подебели за да ме топлат, додека сокните ги носам во лето затоа што се тенки и се кратки па не се гледаат кога ќе облечам патики. :)
     
  12. Melany.Macedonia

    Melany.Macedonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    67
    на патика убавеззно ниски а на чизми,затворени кондури и ептен коа ќе студи високи
    иначе повеќе ги сакам ниските!
     
  13. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    зимно време високи, а пролет,лето,есен до глужд
     
  14. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Во високи чорапи склет ме фаќа, не знам зошто. Затоа речиси секогаш носам ниски чорапи, а високи носам во екстремни случаи кога или немам повеќе ниски чорапи или ако е премногу ладно, но тоа многу ретко се случува. Или носам кога немам ниски чорапи кои ќе ми одговараат на облеката или патиките што ги носам.
     
  15. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Дефинитивно високи, ги мразам чорапчињата до глужд, не за друго секогаш ми се соблекуваат, ми се смкнуваат надоле кога носам патики :lol: добро ни патики не несам често па затоа се преминува некако преку нив, затоа што не ми се допаѓа патика и висока чорапа на гола нога.
    Чорапите над колена си ги носам со чизми, ги обожавам, правам разни комбинации и имам многу интересни вакви чорапчиња.
     
    На sanjalica му/ѝ се допаѓа ова.
  16. MaCa-J

    MaCa-J Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    135
    Па ги носам и ниските и високите. Повеќе ги носам високите затоа што ниските некако ме нервираат. Но, кога е потопло времето повеќе ги носам ниските во патики. ;)
     
  17. biggirlsdontcry

    biggirlsdontcry Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    163
    Ниските за потопло време високите за поладно.Ги сакам ниските чорапчиња :inlove:
     
  18. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.586
    Допаѓања:
    80.673
    Пол:
    Женски
    Мене многу ме нервираат ниските чорапчиња - скоро секогаш ми се соблекуваат до пола и не ги љубам баш. :) Најчесто носам малку над глуждот, значи не апла зимски, туку некоја златна средина. :D
    Најудобни ми се, а за во зима највеќе носам повисоки бидејќи многу сум зимурлива, па ме топлат.
    Оние што девојчиња ги носат за излегување од типот - високи штикли и црни/било какви чорапи до над колена не ми се допаѓаат. :worried:
    И не би носела, барем засега. Не знам зошто, ама антипатични ми се ваквите комбинации најверојатно затоа што пред година, две почнаа многу да ги форсираат и шуто и рогато, и оние кои знаат да ги носат и им стои, и оние кои врска немаат. Затоа и одбивни ми станаа и не носам такви, a рака на срце, признавам дека можат да се направат супер комбинации за да не изгледаат високиве чорапи ефтино. :)
     
  19. verica94

    verica94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    во зима само високи хахахахаа
     
  20. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Во зима високи, а во лето ниски. Сепак поубаво ми е кога носам високи чорапи :)
     
    На Dobie му/ѝ се допаѓа ова.