1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Високо (големо) чело!

Дискусија во 'Лице' започната од SexyLady, 28 ноември 2010.

  1. sweetheart10

    sweetheart10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    159
    Јас имам идеална големина за чело :D Ни превисоко ни премало..Нормално..Ми стојат и рамни шишки и израснати..Во моментот немам шишки но не се знае дали ќе остане така подолго време :lol:
     
  2. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Никогаш не сум размислувала на темава, ама мислам дека имам средно, ни многу високо ни многу мало. Еве слика од моето чело :lol: :D па кажете вие што мислите :)
     

    Прикачени фајлови:

    • Picture 229.jpg
      Picture 229.jpg
      Големина на фајлот:
      20,7 KB
      Прегледи:
      324
  3. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    6.306
    Јас имам мало (ниско) чело и многу ме нервира! Единствено што ми стои се шишки на страна, еднаш си направив рамни шишки, и никогаш повеќе. Како што ми е мало челцето, ич не ми стоеја. Шишките никако не ги дигам нагоре со шнолче, зашто одвратно ми изгледа. Мајка ми ми вика, ми го отварале лицето, ама нема везе. Ех, што посакувам да бев некоја златна средина, ама нема. :?:
     
  4. SunFlower94

    SunFlower94 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    362
    Ни многу високо ни многу ниско, сум имала и шишки, а сега моментално ми се на страна.
     
  5. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Секое правило има исклучоци :)Имам една другарка има чело аеродромска писта, а одговорно тврдам дека е со двоцифрена интелигенција :!: :lol:

    А инаку јас сметам дека челото ми е средно, ни големо ни мало.Не носам шишки од проста причина што имам виткана коса и не ми е практично :)
     
    На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Јас имам големо чело ко за пари лепење. (пу, пљас!) :D
    Последно имав шишки во 4-то одделение, и после тоа ми се извитка пак косата, и немав храброст да пуштам шишки а не можев да си го гледам веќе челото.
    После тоа се решив, пуштив шишки на 17 години и еве до ден денес си ги имам.
    Некои ми викаат дека сум поубава без нив, али јас ги викам нив "чори". :geek:
    Ги пеглам само кога ќе ја измијам косата, и после до седното миење прави седат. А и баш убава комбинација ми е виткана коса и шишки. :)
     
    На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
  7. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    Незнам сеуште какво чело имам, едни ми викат големо, други мало, ама јас мислам дека е средно. Не разликувам :^)
     
  8. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Имам големо чело, но морам да признаам дека воопшто не ми пречи ;) Порано носев шишки зашто убаво стоеа, ама тешки ми беа за одржавање во средно.....сега некои добри 4 години си нисам долги шишки и немам потреба од камуфлажи хахах :lol:
    Се тешам со пропорционалоста на големината на челото и интелектот :P (се шалам)
     
    На marama му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Мислам дека имам, ама не сум сигурна. :$
    Шишки имав пред 5 години, на страна, се мислам дали да си правам пак бидејќи досадна ми косава веќе. Откако знам за себе една должина имам. :D

    Ме мрзеше да читам коментари, меѓутоа ако некој има големо чело и сака да го намали делумно, нека става потемна пудра таму кај преминот од челото во косата (лошо опишав, ама не ми текнува поинаку). :D
     
  10. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103
    тоа е што е ќе се кријам ееееееее таман работа
     
  11. DeVoJkaTa999

    DeVoJkaTa999 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    33
    Имам големо чело но тоа не ми преставува проблем бидејќи имам шишки и супер ми стојат. Како мала не носев шишки бидејќи немаше кој да ми каже дека треба да имам поради големото чело :D
     
  12. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    паа височко поготово кога ќе ја фатам косата во реп, тогаш најмногу доаѓа до израз бидејќи ми е испакнато напред, никогаш не носам шишки, најчесто косата ја носам на средина или на страна, а во последно време ја врзувам во опавче и со мерак си го истакнувам челото ;) .

    високото чело и не е некој проблем, незнам зашто некој би се срамел од него.
     
  13. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    да средно високо чело.
     
  14. avriill

    avriill Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Имам високо чело, и не го кријам. Баш ми се допаѓа без разлика дали другите ми се потсмеваат.
     
  15. sleepingbeauty

    sleepingbeauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    304
    Допаѓања:
    613
    Пол:
    Женски
    Лелее значи ви завидувам на сите вас девојки кои имате високи чела, јас мн сакам ама нема :)
    абе обожавам шишки, ама за несрека си имам мноооооооооогу ниско чело и еднас коа напраив џоа тенџере иста... :D на високо чело мн убаво стојат шишки, ја вака само шипките со шнолче и толку 8) :D
     
  16. Feminkaa

    Feminkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    62
    Високо чело имам и не ми претставува некој голем проблем. Имам шишки, ги носам и на страна и прави, секако
     
  17. unlucky

    unlucky Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    79

    леле ајде да се смениме.. проклеееееееееето сакам да имам мало чело... ама немаа :(
    сакам да се ослободам од шишкиве кои ме нервираат на секое де летаат на десно де на лево.... сакам само да си ги фатам настрана со шнолче и да излезам без да мислам дека сите ме гледаат во челото.. бидеќи секогаш кога ќе ги фатам настрана имам такво чувство... не го сакаааам ама ич ;( :swear:
     
    На sleepingbeauty му/ѝ се допаѓа ова.
  18. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Јас имам високо чело ама не ми претставува некој проблем и немам шишки затоа што мразам шишки и ме мрзи да ги пеглам, фенирам секое сабајле.
     
    На avriill му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    ИСТОО!
    Имам преееемало чело, само 2 прста. И порано во забавиште имав ваква фризура. [​IMG]
    Само со скроз рамни шишки и косата ми беше уште пократка од сликава, рамна! :^) И сестра ми ме викаше тенџере или тенџерче. :(
     
  20. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Сум приметила дека девојки што имаат високо чело, обично имаат помал прчав нос и мала брада и нешто пополна уста... шо е во секој случај добро. Со еден збор -девојки со поголемо чело, остатокот од фацата им е по женствен.
     
    На okcenzi, Lady97 и unlucky им се допаѓа ова.