1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Високо (големо) чело!

Дискусија во 'Лице' започната од SexyLady, 28 ноември 2010.

  1. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    Јас имам навистина високо чело, но искрено многу си го сакам :lol: Шишките не ми стојат убаво, па си ги носам со должина некаде до усните, а косата ми е поделена на средина што додатно го истакнува :)

    [​IMG]
     
  2. Agrona

    Agrona Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.713
    Пол:
    Женски
    Ние фамилијарно имаме високо чело. И јас немам комплекс дека си имам високо чело, напротив многу си го сакам. Тато секогаш ми вика ќерко имаш чело како аеродром за мравки. :lol: :lol: :lol:
    Ми викаат сите еј убаво ти стојат шишки, бидејќи имаш високо чело. :^) Што знам ?! Јас мислам и без шишки ме бива.
     
  3. Ludaaaa

    Ludaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    имам високо чело и многу ме нервира , плус па челото ми се со малецки бубулици и се приметува ,а посебно кога ќе ја врзам косата како да сум ќељаваа...
     
  4. So-Seductive

    So-Seductive Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2013
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    12
    Јас имам средно чело накај високо, а многу сакам да ми беше уште повисоко...
     
  5. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
  6. enia22

    enia22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Високо аристократско чело и многу,многу си го сакам. :) Не носам шишки за да не ми го крие