1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вистина или Предизвик?

Дискусија во 'Слободно време' започната од WomanInRed, 2 август 2011.

 1. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.606
  Сте ја играле ли некогаш оваа игра? И дали ден денес понекогаш ја играте? Кои ви се најинтересните прашања или предизвици поставени до сега? :)

  И кажете некоја интересна случка од оваа игра?
   
 2. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  2.012
  Допаѓања:
  4.469
  Пол:
  Женски
  Аууу темава колку ме врати во детството :D :D
  Сме играле како не

  Најјаката случка ми е следнава
  Играме тогаш со истите тие другари денес шо ми се ама со еден си се симпатизиравме ептен долги време. Петто одделение бевме мислам. И на вистина или предизвик прво он на Вистина признава дека му се допаѓам па јас на Вистина признавам дека ми се допаѓа и на Предизвик веќе ни рекоа ај сега да те бакне..
  А тогаш уште ние телци цело друштво бакнежи само на филмови гледавме. И ни викаат ако ви е срам тукка одете во другата соба (што лично и ден денес не ја свакам логиката на таа одлука)
  Одиме таму јас и другарот јас го гледам он ме гледа ко прв пат да се гледаме . И така стоиме стоиме ама мене на смеа ме мавна и тогаш тој ја изговори таа историска реченица
  ’’Би те бакнал ама едно ми е срам а друго не знам да се бакнувам’’
  А јас му викам ’’ А бе ај ке ги излажеме демек сме се бакнале’’
  И така со години и години на нас тоа ни го сметаа за прв бакнеж. Лани дури им рековме сега другарот е најјакиот шмекер овде :D а за ова со срамењево така се изнасмеавме сите.

  Имаше и други такви случки . Една другарка кога и рекоа да се бакнат заплаkа и си отиде дома. Тој шо требаше да ја бакне со точакот трга по неа :D :D
   
  На LittlePinky, DelRey, Adi888 и 9 други им се допаѓа ова.
 3. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.606
  дефинитивно најинтересен предизвик ми е

  јави се на дечкото или ако немаш дечко на било кое машко и со заводлив глас кажи му што сакаш да ти прави и како те возбудува :lol: една другарка го направи и дечко и се утепа од смеење и само и рече дека ја сака!! :D
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Ауу од кога не сум го играла чудово, сега идеа ми даде :D :D
  Паметам кога славевме Нова Година во осмо одделение, собрани половина клас, ќе играме вистина или предизвик. И игравме што игравме добри час и половина, ни се здосади. И една од школските вика
  Отсега, тие двајца што ќе бидат на двата краја од шишето
  (со пивско шише игравме иначе) да се бакнат в уста. Се буневме на почетокот :D ама ај се сложивме. И така си исподеливме сите со сите :tmi: невини бакнешчиња в уста, и после тоа се однесувавме како ништо да не било. Дечишта! :D
   
 5. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Оваа игра ја претепувавме порано...Секако немаше компјутери(мислам немаа сите) и на улица вечерно време,ќе се собереме цела мала и само вртиме.Какви не предизвици не сме направиле :D
   
  На ocila му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.563
  Има вака еден предизвик што си го паметам и тоа на екскурзијата во 7мо.
  Позади се собравме многу деца и тоа по некоја случајност женските од моето оделение,машките од другото :D И имаше еден што ми беше симпатичен и една школска ме праша пред сите дали би се фатила со него :o И јас за да не излезам будала реков НЕ а овој како што зборуваше нешто со другарите и се избаци наеднаш...што,како,со кој и му кажуваат и овој ми вели сега ќе се фатеме и ми пружи рака :D
  Јас грејна не знаев што да правам и ајде пружив рака се фативме и уште немаме раскинато :D
  Како ме зезна еј :doh:
   
  На MaggieTatum му/ѝ се допаѓа ова.
 7. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.278
  Пол:
  Женски
  хммм...ја обожавам оваа игра,на неа се фативме со мојот дечко и ќе ја памтиме таа случка засекогаш :)
   
 8. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  119
  |( една од моите најглупави игри незнам зошто воопшто не ми се допаѓаше никогаш не ми се е допаѓала не ми е привлачна некако :|
   
 9. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  Лелее па како не бре !!!
  :lol: И ден денес се смеам.
  Повеќе ги сакав предизвиците :)
  Еднаш имам испијано 7 чаши вода :)
  Се имам качено на дрво!
  И требаше да го бакнам едно дете в уста :D.И тоа е тоа морав да го направам..Уфф тој предизвик ми беше најубав бидејќи долго време го посакував тоа :D
   
 10. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  Ја игравме со другарите оваа игра :rofl: премногу е интересна .
  И ден денес ја играме за забава , никогаш нема да ми стане досадна , абе .....
   
 11. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  575
  Еејјј многу ја сакав играва :D
  Еднаш знам, мислам прва година бевме игравме кај еден другар дома и мене ми се падна предизвик и требаше да излезам на тераса и да се дерам јас сум глупава!!! |( Деца!! :D Ама ај забавно ни беше многу.. ее времиња :rofl:
   
 12. s.t.e.f.a.n.j.a

  s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  51
  и јас ја играм и ден денес за забава
   
 13. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.606
  Последен пат ја игравме во дискотека, не знам што ми текна па ај малце рековме да се опуштиме :D
  ИИИИИИ ја натерав другарка ми да игра со најстариот маж во дискотекава инаку бевме во миднајт замислете колку се измачи да го најде најстариот маж :lol:
  Иначе предизвиков мислам дека го прочитав негде на интернет и одамна посакував на некого да му го кажам ...
   
 14. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.877
  Бевме собрни дечурлана пред зграда и се ни беше здосадено и рековме ај вистина и предизвик ќе играме..
  и сега едно друго.. и јас на еден другар кој се праеше фраер му викам ај истрчај 15 круга околу полигонон... и овај почна да се буни и после то машките го бодреа, женските го исмеваа дека нејќеше да прифати и на крај ај... и си седнав јас на трибините (уште не беа изваени тогаш) и чекам и почна овај да трча и по некое крукче гледам папсува и едвај се влече некако... заврши и легна на цименто изморен, јас му го пуштив кучето од една другарка (а тој имаше страв) и ко го виде дека трча на кај него стана и почна да бега... Сите умиравме од смеење, и после тоа го прибрав јас кучето и другарми ми рече ќе ми врати и до ден денес не ми вратил :rofl: :lol: :devil: :angel:
   
  На martinuska, WomanInRed и L-enna им се допаѓа ова.
 15. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.589
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Најчесто играм вистина или предизвик со приателите.
   
 16. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  лелеее смешки... кога бефме низ македонија најака случка беше на предизвик ја натерав другарками со молив за очи да го исцрта едно дете на спиење, кога го виде класната почна да вика ( го имаше напраено како во оџак со глата да се пикал ) ...
  друго ме имаат натерано да го бацам тој шо го сакав.. леле деца пропаѓав во страм :$
   
 17. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Ехехе колку ја играв порано играва, така ќе се соберевме повеќе луѓе и се заборававме. Инаку ја обично повеќе бирав вистина пошто ме мрзеше да правам предизвици, така да се само на зборови си се издавав јас :D А сега да играм мислам дека повеќе предизвик би одбрала :D
   
 18. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Сум ја играла..Добив предизвик да се напијам вода со вегета... :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke:
   
 19. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Ехее колку имаме играно... глупости последен пат игравме со класот пред матурската вцер се испоседнавме и бидејќи си се знаевме кој со кој се симпатии ги теравме да се бакнуваат...
  На школскиот кој најчесто одеше кај директорот му рековме на некоја професорка да и истури чаша вода :lol:
   
 20. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Играме со друштвото!