Вистина или предизвик (Truth or Dare) [2018]

Дискусија во 'Филмови' започната од iloveyou29, 17 август 2018.

 1. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.422
  Допаѓања:
  30.188
  Пол:
  Женски
  Truth-or-Dare-Poster.jpg

  Главни улоги се : Lucy Hale, Tyler Posey, Violett Beane

  Пријателки со нивните дечковци одат на патување во Мексико.
  Една од нив, Оливија, случајно се запознава со еден дечко, што се претставува со лажно име.
  Тој успева да ги убеди нејзините пријателки, да му се придружат на едно место.Тоа всушност е некоја стара црква.
  Тој таму ја започнува како на шала играта Вистина или Предизвик.
  Но таа игра всушност станува вистинска и започнува да ги следи секој од нив.

  Оцена : 9/10

  Мене ми се допадна филмот, го препорачувам!
   
 2. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  465
  Допаѓања:
  974
  Пол:
  Женски
  Зар испадна филмов ?
   
 3. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.422
  Допаѓања:
  30.188
  Пол:
  Женски
  Да, излезен е. Јас го гледав пред еден месец.
   
  На cavalli му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  9.171
  Пол:
  Женски
  И јас го гледав пред некое време филмов, ми се допадна како љубител на трилери.
  Оценка од мене 9/10
   
  На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  1.584
  Допаѓања:
  10.971
  Пол:
  Женски
  филмов е страшно убав сум го гледала