Вистина или предизвик

Дискусија во 'Канта' започната од slatkoo, 14 мај 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. slatkoo

  slatkoo Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  0
  Вистина или предизвик(v/p) се игра со повеќе деца и на пр. едно дете го прашува другото:
  -Вистина или предизвик?
  -Вистина.
  и сега го прашува ама другото дете треба да одговори реално, а предизвик е да го натераш нешто да направи.
  Кој сака да играме? :)
   
 2. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.193
  Допаѓања:
  8.924
  Пол:
  Женски
  Јас сакам, и бирам вистина. :)
   
 3. slatkoo

  slatkoo Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  0
  Имаш дечко?
   
 4. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
  Немам.
  Вистина или предизвик.
   
 5. buterfly.fly.away

  buterfly.fly.away Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  19
  бирам предизвик :)
   
 6. sara3

  sara3 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  383
  Појди до WC и врати се .. хаха
  бирам предизвик :)
   
 7. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  најади се како никогаш досега (не ми текнува ништо друго)
  бирам.....вистина
   
 8. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  3.177
  Пол:
  Женски
  Кога ти беше првиот бакнеж? :lol:
  Бирам вистина. :)
   
 9. sara3

  sara3 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  383
  Кога си направи фб(претпоставувам дека имаш :rofl: - a и не ми текнува ништо друго :P -)
  Бирам вистина.:)
   
 10. Kristinna1

  Kristinna1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  124
  Кого го сакаш? xixix 8)
  Бирам вистина. :^)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.