1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вистина или предизвик

Дискусија во 'Канта' започната од slatkoo, 14 мај 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. slatkoo

  slatkoo Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  0
  Вистина или предизвик(v/p) се игра со повеќе деца и на пр. едно дете го прашува другото:
  -Вистина или предизвик?
  -Вистина.
  и сега го прашува ама другото дете треба да одговори реално, а предизвик е да го натераш нешто да направи.
  Кој сака да играме? :)
   
 2. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  Јас сакам, и бирам вистина. :)
   
 3. slatkoo

  slatkoo Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  0
  Имаш дечко?
   
 4. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Немам.
  Вистина или предизвик.
   
 5. buterfly.fly.away

  buterfly.fly.away Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  20
  бирам предизвик :)
   
 6. sara3

  sara3 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  383
  Појди до WC и врати се .. хаха
  бирам предизвик :)
   
 7. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  684
  најади се како никогаш досега (не ми текнува ништо друго)
  бирам.....вистина
   
 8. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  4.281
  Пол:
  Женски
  Кога ти беше првиот бакнеж? :lol:
  Бирам вистина. :)
   
 9. sara3

  sara3 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  383
  Кога си направи фб(претпоставувам дека имаш :rofl: - a и не ми текнува ништо друго :P -)
  Бирам вистина.:)
   
 10. Kristinna1

  Kristinna1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  125
  Кого го сакаш? xixix 8)
  Бирам вистина. :^)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.