Вистинска крв (True blood)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LivingGlam, 23 ноември 2010.

 1. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.907
  Пол:
  Женски
  Дали некој ја гледаше денес епизодата на FOX life? Од која сезона беше епизодата?
   
 2. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.056
  Пол:
  Женски
  Од првата сезона :)
   
 3. Simonna7

  Simonna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  128
  Се инаетев и не сакав да почнам да ја гледам АМА откако почнав, не запрев. Прекрасно смислена серија, како филмче да си гледаш. Ниедна епизода не е досадна, се нешто ново се случува, јаки глумци - секој добар во својата улога. И јас не сакам вампири и крв многу многу, ама ова е дааааалеку подобро од секоја друга копи-пасте серија.
  Суки не ја поднесувам баш, се некако се филма - бестрашна, препаметна, блабла, ама ако. :) И ликот на Џејсон е интересен, баш поради таа негова смотаност и наивност (го знаев глумецов од оној хоророн Dead silence). Ерик - експлозија! :inlove:
  Ја догледав 2 сезона, сега чекам на кинотека третата да ја прикачат, зашто ме мрзи некако да ја симнувам, па преводи, па ова, па она..
   
 4. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  Значи предобра серија, се е супер,актери глума и да не набројувам.Ги изгледав сите 4 сезони и ми беа преубај :D посебно Ерик :inlove: Дали знаете кога ќе излезе 5-та сезона и дали воопшто ќе излезе?
   
  На SimonLimon му/ѝ се допаѓа ова.
 5. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  Некој да не знае кога почнуваат со новата сезона???
   
 6. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.886
  Мислам дека во јуни почнуваат, едвај чекам :angel:
   
 7. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Да да од 10 јуни почнува серијава :)
   
 8. Miss-Depp

  Miss-Depp Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2012
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  32
  девојки да ве прашам од кај ја симнувате серијава пошо на замунда веќе ја нема за симињање,а јас се од таму си симнувам ?
   
 9. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.886
  Aх едвај чекам да дојде јуни 10 :rock:
  [​IMG]

  Kе се појави и сестрата на Eрик,Hора :)

  Miss Depp jaс сите серии ги гледам на
  www.watchseries.eu
   
 10. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  32.337
  Пол:
  Женски
  Mегу омилените серии ако не и најомилена.. Ги изгледав сите сезони во еден здив просто се навлеков ненормално и едвај чекам да искочи новата сезона.Најмногу ми се допага тоа што иако концептот им е како на Twilight и Vampire Diaries тука содржината е за повозрасни а не тинејџерска како во предходните 2. Особено многу ми се допагаат саундраците што ги имаат епизодите не само најавната шпица бидејки според мене многу е битна и музиката за да биде еден филм или серија успешна. Во прилог неколку од моите омилени :D :D :D
  http://www.youtube.com/watch?v=PQFk820qIjY
  http://www.youtube.com/watch?v=MwSWKZSCBOI&feature=related
  http://www.youtube.com/watch?v=DV_M3fFbwE8&feature=related
  http://www.youtube.com/watch?v=DV_M3fFbwE8&feature=related
   
 11. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  Серијава почнаа повторно да ја даваат на фокс чајф секој ден од 23 часот, кој сака нека ај гледа :D јас ке ја изгледам пак поради Ерик ауффф :inlove: :inlove:
   
  На SimonLimon му/ѝ се допаѓа ова.
 12. SimonLimon

  SimonLimon Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  6
  Аууу конечно и јас да ја гледам серијава, прекрасна била :D незнам како досега не сум ја гледал :wasntme:
   
 13. SEKSI.BARBI

  SEKSI.BARBI Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  41
  :!: a kade moze da ja najdam 1 sezona onlajn na net?
   
 14. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  Јас ја симнав од Замунда ..и сите од таму ги гледав !!!

  Некоја сликица
   

  Прикачени фајлови:

  • e (6).jpg
   e (6).jpg
   Големина на фајлот:
   202,9 KB
   Прегледи:
   127
  • e (12).jpg
   e (12).jpg
   Големина на фајлот:
   153,8 KB
   Прегледи:
   127
  • e (17).jpg
   e (17).jpg
   Големина на фајлот:
   117,1 KB
   Прегледи:
   127
 15. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296

  Прикачени фајлови:

  • 1 (37).jpg
   1 (37).jpg
   Големина на фајлот:
   129,3 KB
   Прегледи:
   116
 16. Cence

  Cence Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  323
  Допаѓања:
  297
  Се спремате за новата сезона ? :)
   
 17. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.886
  Jас вечер ке ја гледам првата епизода,колку сум возбудена,чиниш на лото сум добила :D :D
   
  На SuperGirl24 и Cence им се допаѓа ова.
 18. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.450
  Допаѓања:
  9.274
  И јас цела во радости се разбудив :D
  ама пред некоја недела почнав да ја гледам од почеток пак, дека сум испозаборавила многу работи и сега сум до крај на 2ра сезона. Таман кога од новава сезона ќе излезат 2-3 нови епизоди и јас ќе ги стасам и ќе си уживам наеднаш :)
   
 19. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.886
  Aман бе,ми се згади од сцената Eрик и Hора(сестра му) имаа секс :puke: Cериозно? |( Mе интересира каков вампир ке биде Tара,и стварно некои сцените со волците беа :puke:
   
 20. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.820
  Допаѓања:
  235.545
  Некако многу настани одеднаш како за увод во нова сезона, но во секој случај ми се допадна
  :geek: :geek: :geek: