Вистинска крв (True blood)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LivingGlam, 23 ноември 2010.

 1. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  Аууууу Нора !!!
  [​IMG]
  ЛЕЛЕЕЕЕЕ колкууу само ЛИГИ ми потекоа на оваа !!! (мислам дека не му е вистинска сестра него се станати вампири во исто време!!!
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.034
  Јас сум поназад од вас и се губам кога ве читам, ама ќе ве стигнам. :geek:
  Јас гледам тоа што го даваат на Фокс Лајф, претпоставувам 3 сезона, нели? Ептен ми е интересна, само Суки знае да ме нервира. ]:)
  А многу и клише е на моменти со тие крвавите солзи и сл. Самовили, вампири, баба роги, врколаци... Чекам кентаур да ми излезе во некоја епизода. :geek:
   
 3. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  Не си далеку од она што ке биде....
  Но во секој случај дефинитивно не е воопшто досадна ...и некако не тапка во место ...
  Освен Суки и сите мажи кои ја сакаат нејзе!!
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 4. SEKSI.BARBI

  SEKSI.BARBI Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  41
  :?: а ќе има 5 сезона? :$
   
 5. Cence

  Cence Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  323
  Допаѓања:
  297
  Првата епизода од 5тата сезона е веќе излезена, втората излегува на 17ти :)
   
 6. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  зна4и мнн скоро ке ги гледаме пак !!
  Сега се прашувам
  од што ли требаше да ја заштити Вол4ето!!! и што симболизираше јадењето на телоо на Синот???
   
 7. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.886
  Мислам сакаше да ја заштити од Расел така ли се викаше тој вампир што беше стар 3000 години?Зашто Бил и Ерик не го убиле како што треба, го оставиле жив. Барем јас така разбрав,а за тоа што почна таа волчицата да му го јаде стомакот, не знам можеби е нивен начин на жалење и оддавање почит :wasntme:
   
 8. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  Слики кои се движат ( така ги вика Внука ми )
   

  Прикачени фајлови:

 9. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.886
  Aj некој нека ми даде линк за да ја гледам епизодава онлајн,само да не се
  sidereel и watchseries

  He знам зашто не ми ја отвора епизодава :doh:
   
 10. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
 11. SEKSI.BARBI

  SEKSI.BARBI Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  41
  Lele pliiis link od epizodta od sezona 5 mnogu sakam da ja gledam :D
   
 12. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 13. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  ве поззз малиофф


  [​IMG][​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

 14. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.886
  E сега ми станува интересно,првите 3 епизода од 5 сезона,ми беа онака досадни,монотони,никакви но од 4тава епизода станува поинтересно :wasntme: Cуки и овај Aлцид колку сакам да се исексаа,туф ништо не испадна! :D Kој се овие луге што ги стрелаа Cам,Луна и другиот пар?Cега испаѓа дека родителите на Cуки се убиени од вампири?Cамо што го кажаа веднаш ми текна на Pacел или Eрик дека тие може да се којзнае :?: Mногу мистерии се отворија,и овај Tери знаев од почетокот дека нешто не е во ред со него,само чекав да кажат што е ]:) Лафајет станува брухо?
  Hе ја разбрав сцената со главата на Xесус,тоа вистина беше,сон што беше?
  A и сега оваа Hора го ослооди Pасел и што зборуваше,се молеше нешто Лилит кажуваше? :^)

  Aха значи и Eрик и Пам се исексале во минатото!
  Mногу ме нервира што во серијава сите со сите се сексаат |(
   
 15. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.525
  Допаѓања:
  30.955
  Пол:
  Женски
  Дали може да ми кажете од каде да ги симнам сезоните на оваа серија, бидејки јас симнувам на замунда а ги нема таму
   
 16. Simonna7

  Simonna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  128
  На thepiratebay ги има :)
   
  На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.470
  Не знам дали би имала право да зборам, ама мене серијава ми е досадна.
  Дали затоа што презаситена сум од вампирски серии или пак навистина не ми се допаѓа, што уште од старт ја отпишав.
  Ја начекав на тв, се обидов да и посветам внимание неколку минути и прво и основно се плашев да ја гледам + не ми се допадна во целост тоа што го видов.
   
 18. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  Јас мислам дека треба да и дадеш шанса но не телевизиска ... онааа симната шанса за да видиш дека не е се за Вампирите него и за мнн други нешта...
  Може на почеток да те иритира малку Суки но со текот на времето ако еден карактер го нема верувај ми дека ке ти е празно !!
  и плус нема мнн лигавење како што има по другите серии а имаат и доста интересни ефекти со сите чудни и надприродни суштества кои се појавуваат ...
  Од мене препорака да им дадеш уште една шанса !! :angel:
  [​IMG]
  [​IMG]
  мода[​IMG]
   
 19. phoenix4235

  phoenix4235 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  198
  Серијава ја обожавам, воопшто не е тинејџерска и во стилот на Твајлајт :puke: ! И нема потреба од чудење се што е од HBO е врв! Ерик е единствениот плав маж кој ме пали :lol: уфф ама е згоден, тој врколакот Елсид се сон! Интересен ми е концептот по кој се одвива серијава, само Бил ме разочара скроззз, како можеше да си дозволи да му го исперат мозокот бреееј! А многу ме интересира кој е вампирот кој ги убил од Суки родителите...
  Иначе некој погоре праша... Вујко му на Хесус, или чичко што и да му е, сакаше Хесус пак да се роди, заради неговата моќ, ама таа жената го спречи :)

  Единствена замерка (ако можи да се наречи за замерка) е тоа што серијава не е баш баш по модава, можеби намерно е така со оглед на фактот дека живеат во некое мало гратче (In middle of nowhere) ама сепак... :)

  Гледајте ја! :)
   
 20. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  32.337
  Пол:
  Женски
  Во серијава освен преубавите Ерик и Алсид ми се допага што е не е тинејџерска ко Твајлајт и Vapmire Diaries(иако си ги пратам последниве мегу омилените серии ми ).Секогаш има некое ново дешавање што те тера со душа да ја чекаш наредната епизода.Јас би рекла дека ова е серија за повозрасни за разлика од предходниве што ги кажав што се повеке за тинејџери.Исто така многу ми се свига саунтракот ептен има секси музика.Пам и Лафајет ми се најсмешни поготово Лафајет со неговиот начин на изразување и гестикулации.Се на се me gusta ептен серијава. :) :) :)