Вистинска крв (True blood)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LivingGlam, 23 ноември 2010.

 1. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
 2. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.886
  Оваа сезона ми е шит, најлоша од сите, немаат покажано ниту еден Суки-Ерик-Бил момент,ниту пак Тара-Суки,се прашувам како ке заврши |(
   
 3. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  ^^^ мене Тара ми е најубаа сега во улогава на Вампир ..начи сметам дека на режисериве ова им е најбоља ситуација која им текнало !!
  од дрр страна овие Педерите (отецот и тој другиот) мнн ме нервираат ..
  и ЛИЛИТ не е ништо посебно !!
   
 4. phoenix4235

  phoenix4235 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  198
  Тара и оваа Барби Вампиркава ми се ептен смешни и интересни
  Морбидно ми е она со врколаците и нивната зависност од вампирска крв
  Бил не го препознавам, тотален идиот
  Педерите ми се смешни
  Жал ми е за детето кое го грабнаа се надевам дека ќе го вратат во скоро време
   
 5. phoenix4235

  phoenix4235 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  198
  Леле каков крај!!!
  уффф кој ќе чека цела година за новата сезона :((((
  јакооо ептен јако заврши!
  Бил сам се зафркна!
  Ерик :* :* :*
  А и немаше некаков епилог
  Детето не го спасија
  Оваа Луна кој знае дали жива ќе остани и такааа...
  одвај чекам за новата сезона :)
  И сакам Ерик и Суки да бидат заедно! :)
   
 6. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  и јас сакам да се заедно Суки и Ерик
  Тара и мејкерот ....мфф мфф забава
  се чудам како ке излезе на крај со 4тирите бебиња Шерифот !!
  сума сумарумммм Голем ЛИКЕ за сезонава (y)
   
 7. phoenix4235

  phoenix4235 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  198
 8. PinkHope

  PinkHope Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Девојки шестата сезона ке има изгледа само 10 епизоди...... :sweat:
   
 9. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  Мене сезонава ми е предобра. Ми останаа уште последните две епизоди, премногу е возбудлива и предобра ми е едноставно. Па повторно ќе пишам кога ќе ја догледам сезонава. Инаку со душа ја чекам шестата. А Ерик ми е срце :inlove: :inlove:
   
 10. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.665
  Допаѓања:
  11.826
  Пол:
  Женски
  Да ја живнам темава, имам прашање за тие што ја гледаат серијава.
  Читав на нет дека е правена според книги, и дали имате информација дали ги има книгите, или барем дел од нив во Македонија? Сте сретнале во некоја книжара во Скопје?
  Ми треба за поклон.
  :worried:

  http://en.wikipedia.org/wiki/The_Southe ... _Mysteries
   
 11. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  32.337
  Пол:
  Женски
  ^ Мислам дека ги има по поголемиве книжари,а и на саемов на книга што е. За точно која неможам да ти посочам.
   
  На MandyLane му/ѝ се допаѓа ова.
 12. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  веста за денеска
  До стартот на новата шеста сезона на „True Blood“ остана уште еден месец,
   
  На didush му/ѝ се допаѓа ова.
 13. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  32.337
  Пол:
  Женски
  Се брои ситно до 6 та сезона. ME HAPPY. :) :)
   
 14. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  Тукушто ја изгледав првата епизода од последната 6та сезона на серијава. Одлична беше, да не откривам многу детали само ќе кажам дека не очекува доста интересна сезона со многу пресврти. Како и досега.
   
 15. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  изгледани првите 2 еп од 6-сезона Серијалот
  [​IMG]
  Се прашувам каква работа ке среди дедо и кој е ликот на ултимате олд вампир кој се јавува сега 8)
  Оваа Лилит Бил опција не ми е многу интересна ...
  Мислам дека сУки ке има нова љубафф..
   
 16. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  прашањето после последнава гледана еп ми е дали ЕРИК ке се заљуби во оваа керката на гувенеро или не? и дали господинот БИЛ ке тргне по малите на шерифот?
  за Суки и новиов 100% ке има Ројал нешто ...
   
  На Vikica.cuci му/ѝ се допаѓа ова.
 17. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.665
  Допаѓања:
  11.826
  Пол:
  Женски
  Кога ќе ја начекав серијава на Фокс, не можев да ја смислам, имав некоја одбивност... ама и дадов шанса и ја изгледав 1ва сезона за два дена. Ептен е јака.
  Пред се, јас сакам се што е поврзано со југот на САД, од акцентот до баровите и културата, се', се'.
  Има добри ликови, немало епизода до сега да ми е досадна, буквално едвај чекам да ја изгледам наредната, заразна е ептен.
  Омилен лик уште немам, малку е првава сезона за да оформам целосно мислење, ама со сигурност знам кој ми е најнеомилен, а тоа е Џејсон. Немам видено поизгубен и понезрел лик.
  Ама и неговата глупавост придонесува за серијава на некој начин, не би било интересно и без него...
  Суки е океј, Тара е напорна, Лафајет е преинтересен, Хојт ми е многу мило човече, Сем исто, Џесика е преубава...и тако даље.
  Едвај чекам да ги изгледам сите сезони...
   
 18. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  И јас се прашувам за Ерик и за ќеркана од гувернерот мора да има нешто. А за Бил дефинитивно ќе трги по децата од шерифот оти нели Суки го одби. Јас мислам дека ќе има нешто помеѓу Сем и онаа што беше новинарката со витканата коса. Инаку мене Тара ми е премногу досадна и глупа, кизнај кај ја однесе ќерката од гувернерот. А и оној новиот шо се мотка околу Суки мене не ми изгледа баш невин, мотка нешто и тој :lol: Сепак со душа чекам нова епизода да видам шо ќе се случи.
   
  На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  За сите љубители на серијава(како јас), иако претходно беше најавено дека шестата сезона ќе биде последна, денеска е добиено известување од директорот од HBO дека ќе има и седма наредното лето. :inlove: http://www.imdb.com/news/ni55923809/
   
 20. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  Ја изгледав и четвртата епизода од сезонава.
  Ми се потврди сомнежот за Бен, знаев дека крија нешто и очекував тој да биди Ворлоу, е сега останува да видиме како ќе се справи Суки со него сама пошто дедото ко испрати во тој свето. Ме изненади тоа што Ерик ја претвори ќерката на гувернерот во вампир, ама мислам дека нема кизнај колку полза да има од тоа бидејќи 100% ќе ја испарти и неа во тој кампо за вампирите што го има направено каде веќе се Пем и Нора. Тара од епизода во епизода се повеќе ме нервира. Глупача некоја.
  Сега ќе си ја симнам и петата, ептен сум нестрплива, а Ерик ќе го силувам преку компјутер мајке ми :lol: