Вистинска крв (True blood)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LivingGlam, 23 ноември 2010.

 1. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.665
  Допаѓања:
  11.826
  Пол:
  Женски
  Со оглед на тоа што True Blood е постара серија од The Vampire Diaries, значи дека вториве се копија, не обратно. :)
   
 2. PinkHope

  PinkHope Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Шо ти е слично на Вампирски дневници жити се? :^) И плус во прва втора сезона нема ништо ама баш ништо слично...
   
  На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
 3. BV87

  BV87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  80
  дали сум јас единствената што сака Бил и Суки да завршат на крај заедно? до 4 сезона сум можеби и ќе се предомислам до крајот
   
 4. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.072
  Допаѓања:
  30.033
  Пол:
  Женски
  Јас денес почнав да ја гледам и изгледав 2 епизоди, ама некако не ми остава кој знае каков впечаток :worried: Некако дури и ми се смешни со тоа забите, ептен апла се познава дека се вештачки, мислам сите знаеме дека не постојат реално, ама можеле да се потрудат околу тоа.Инаку главните актери ми се крш.Онаа Суки ми брка во џигер, мислам дека само поради неа не ме привлече.Јас оваа актерка не ја сакам општо, каде што глумела и во други филмови ми се повраќало од неа и кога ја видов овде се ѕвездосав.Вампирот со кој ќе бидат пар ми нема никаква харизма некако...што знам.Ќе и дадам шанса уште некоја епизода па ќе видиме.
   
 5. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  ^^^
  Јас би ти препорачала да си продолжиш. И јас кога ја почнував, а тоа беше многу одамна, уште ан самиот почеток на серијава, ми беше малку смотана, глупава, нелогична и слично. Но како што се движат епизодите и сезоните, станува се подобра и подобра.
  Инаку јас ја изгледав и новата епизода, уште кога излезе, ама заборавив да пишам во темава, немам навика :D
  Малку чудно ми почна епизодава и во глобала чудна епизода. Никакво обајснување шо како, одма борба, крвишта и слично.
  Тара колку и да ме нервираше криво ми беше шо умре. Луѓево исто ме нервираа, и тие самите не знаат шо сакаат :D
  Ерик ми го немаше, ама ја дадоа Пем кај шо го бара во Мароко, па се надевам дека во наредната епизода ќе го има и него.
  Се на се малку сум подразочарана од стартот на сезонава, крајот со Суки во црквата ми беше непотребен.
  А да, зар сум ја единствената шо мисли дека Алсид не е ич згоден и дека е некако вишок во серијава? :D
  Како и да е едвај чекам нова епизода.
   
 6. donnalia

  donnalia Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Се надевам дека ќе успеат да го спасат Ерик. Конечно ги спасија Арлин и вереницата на Сам Мерлот.Прекрасна епизода