1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ВитаСлим капусли за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од Kim91, 5 мај 2012.

 1. Kim91

  Kim91 Активен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Прашање за вас девојки дали ги има некој пробано овиа капсули, и дали има некои резултати. Јас сакам да почнам да ги пијам, но прво сакам да ми го кажете вашето мислењe :)
   
 2. ilovelife

  ilovelife Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Мене ме интересира од каде можат да се купат овие капсули. Во кои аптеки ги има или се порачуваат од дистрибутери???
   
 3. vesna23

  vesna23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2010
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  81
  Ги има во аптеките на зегин ...
   
 4. Kim91

  Kim91 Активен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Мислам дека ги има во сите аптеки но по порачка по цена од 700 денари. Мене ми ги има купено сестра ми. Можам да кажам дека сум презадоволна. Од првин ми беше страв да ги пијам. Ги пијам веке 7 дена и има видни резултати. :)
   
  На Angel4eeee и lovely-girl им се допаѓа ова.
 5. milaaaaa

  milaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  А како мислиш видни резултати? Намелен број на килограми или... ? Пиши за да знаеме :)
   
 6. Kim91

  Kim91 Активен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Да за 10 дена симнав 4 килограми и многу убаво се чувствувам. Планирам да продолжам да ги пијам. Навистина помагаат пробајте ги :)
   
 7. milosavljevski

  milosavljevski Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  10
  а колку ги зеде вие и кој вид на таблети се витаслим, оти има 4 вида светло зелено пакување витаслим лине мислам дека беа околу 670 денари, а едни темнозелено пакување витаслим од 820 денари мислам дека беа. ти од кои пиеше??? фала многу
   
 8. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  4.486
  Пол:
  Женски
  мене ми ги препорача една пријателка демек многу ослабела од нив. Ги пиев 5 дена и ги баталив ни грамче не симнав а пазев и што јадев и се. Е единствено добро е што кога ги пиев и да не јадев долго време желудникот не ме болеше.
   
 9. fificaaa

  fificaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  476
  Пол:
  Женски
  јас планирам да си ги купам утре, баш сеа читав доктори ги фалат ова она па ќе пробам и јас :D
   
 10. Miss-HeLL

  Miss-HeLL Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  20
  Ким91, дај не фолирај!!!

  Во првиот пост викаш планирам да почнам да ги пијам .. во следниот ги пијам веќе седум дена и сум презадоволна.. а од првиот до вториот пост поминале само 4 дена. Глупости!

  Јас ги пиев сите вида од витаслим... и тоа комбинирав од сите врсти нели викаат дека ако ги комбинираш поголеми резултати бла бла.. не ги купувајте врска немаат!!!!! За месец дена не симнав ниту еден грам.. џабе фрлени пари.. а тие рекламите као демек цела естрада од Бугарија ги пие тоа е се за реклама.
   
  На Snowbell и StefChef им се допаѓа ова.
 11. indian

  indian Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  5
  mora da imas nad 18 za da gi koristiss :/ ?
   
 12. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.464
  Hе си ги ебете парите не ги бива ;)
   
 13. golubinka987

  golubinka987 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  6
  јас ги пиев тие таблети не ослабев ниту грам
   
 14. mina-mina

  mina-mina Активен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  6
  Колку време ги пиеш?
   
 15. Monkey.1

  Monkey.1 Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  jas gi koristev iako nemav 18 god :/ oslabev 1 kg samo !
   
 16. StefChef

  StefChef Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  488
  Малку да сте паметни и да прочитате книга за нутриционизам и како функционира телото и да верувате на експерти од тоа поле а не на брзи резултати што никогаш не делуваат.
  Да беше така лесно да се слабее сите ќе бевме витки и здрави.
  Проблемот е активноста а не апчињата.
  Но дури вие мрзеливи луѓе верувате во вакви работи и герила маркетинг победува ќе има вакви глупи кампањи и овци за стрижење :)
   
  На pato му/ѝ се допаѓа ова.
 17. k-sweety

  k-sweety Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2013
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
   
 18. StefChef

  StefChef Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  488
  Не гледаш дека тоа е герила трол што сака да ти продаде продукт што не функционира?
   
 19. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.050
  Јас ги земав апчињава. Пред тоа пробав со пешачење, намалив ептен со јадењето но резултати никаде немаше и да бидам искрена ептен немав ни волја.
  Денес трет ден како ги пијам по 3пати на ден 1час пред јадење(вака пишува во упатството), е сега дали од нив или не но, јас денес сум -2кг. Навистина не ми е јасно како бидна работава, но еве после 7месеци од породувањето јас конечно мрднав на вагата. И да напоменам дека се мерев од кога ручав.
  Ај со среќа нека ми е и се надевам дека ќе има поголеми резултати -5кг за почеток ќе бидат вистинска среќа.

  п.с. Почнав со Vitaslim light
   
 20. DES-DES

  DES-DES Активен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  Не си ги тршете парите испив 2 пакетчиња ниту грам не симнав.Инаку пазам на храната и не пијам газирано не јадам благо и мислев апчињата ќе ми потпомогнат да подослабам ама ништо ова ми е последен пат да купам нешто за слабеење :tmi: