1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Витамини и минерали во бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од koritsaki, 19 март 2010.

 1. Калатеа

  Калатеа Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2021
  Пораки:
  1.842
  Допаѓања:
  6.135
  До крај на бременост и додека доев. Метилираните мислам нема да имаш потреба да ги пиеш.
   
 2. Blanca25

  Blanca25 Активен член

  Се зачлени на:
  18 април 2024
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Jas metiliranite gi pijam poradi mutaciite..
   
 3. Elliana

  Elliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2024
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  729
  Пол:
  Женски
  Девојки кој витамин ц го пиете во бременост?
   
 4. _budaletinka*

  _budaletinka* Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2022
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  915
  Пол:
  Женски
  Јас липосималниот на Marnys од пред бременост уште
   
 5. Elliana

  Elliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2024
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  729
  Пол:
  Женски
  Имам естрефициран тој го пиев уште во пункција и трансфер, ама многу се големи сега ме тера на повраќање.:D
   
 6. _budaletinka*

  _budaletinka* Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2022
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  915
  Пол:
  Женски
  Јас неможам како апче да ги пијам зашто се давам па затоа го зимам овој во течна состојба липосумален а и побрзо се апсорбира од обичниот
   
 7. Elliana

  Elliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2024
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  729
  Пол:
  Женски
  IMG_0100.gif
  Ова ли е?
   
 8. _budaletinka*

  _budaletinka* Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2022
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  915
  Пол:
  Женски
  На Elliana му/ѝ се допаѓа ова.
 9. anggell

  anggell Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  5.163
  Допаѓања:
  9.860
  Пол:
  Женски
  Едно шишенце на ден ли е? За Ц витамин никогаш не бирав фирма ама од обичниот се давам. Каде ги има овие и која цена се? Во Зегин се наогаат?
   
 10. Elliana

  Elliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2024
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  729
  Пол:
  Женски
  Оваа слика од страната на Зегин ја симнав, претпоставувам ги имаат и во аптека. Нека каже @_budaletinka* како се пијат?
   
  На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
 11. _budaletinka*

  _budaletinka* Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2022
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  915
  Пол:
  Женски
  Да по едно на ден се пие едно шишенце е 1000мг ц витамин и е доволно во ден. Јас ги зимам од Зегин најефтини се кај нив поради тоа што мислам дека они се увозници на Marnys.
   
  На Elliana и anggell им се допаѓа ова.
 12. Elliana

  Elliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2024
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  729
  Пол:
  Женски
  Мила доктор ли ги препорача? Сега читам најдобра била оваа форма за внесување.
   
 13. _budaletinka*

  _budaletinka* Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2022
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  915
  Пол:
  Женски
  Да доктор кај мене на работа бидејќи сум медицинско лице ми ги кажа кога бев многу болна едно по друго често може цела година по ред ми рече плус дека си и пушач обавезно да си купиш вака и вака малку поскапи ама барем ако можеш да си дозволиш 1месец да користиш па да паузираш и пак исто и бета глукан ми даде и ств 6месеца по ред непрекинато користев и бев супер. После тоа почнав на 1месец и сега кога останав бремена нон стоп зимам непрекинато и планирам барем уште 2-3 месеца од кога ќе се породам. За се си се консултирам со него и имам мн убави препарати дадени од него :D
   
  На Elliana му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Sani.Z

  Sani.Z Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  13
  Dali nekoj go ima koristeno vo bremenost ovoj vitamin c I kako ste zadovolni?Blagodaram
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_9178.png
   IMG_9178.png
   Големина на фајлот:
   347 KB
   Прегледи:
   12
 15. Elliana

  Elliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2024
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  729
  Пол:
  Женски
  Погоре неколку мислења има баш за овој вид на витамин ц.
   
  На Sani.Z му/ѝ се допаѓа ова.
 16. _budaletinka*

  _budaletinka* Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2022
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  915
  Пол:
  Женски
  Јас и сега во бременост и пред бременост може 2години и сум презадоволна. Пишувано има баш погоре
   
  На Sani.Z му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Laura7

  Laura7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2023
  Пораки:
  838
  Допаѓања:
  708
  Пол:
  Женски
  Жени дали испитувате вит Д во бременост и по колку единици пиете дневно?Дали сте се соочиле со нагло паѓање на витаминот? Ми беше 29.60 во април сега ми е паднат на 3.00
   
 18. Elliana

  Elliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2024
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  729
  Пол:
  Женски
  Во бременост никој не ми рекол да испитам Д витамин. Претходно имам испитано два пати, како индикатор за неплодност наводно. Првиот пат ми беше под номала, па пиев капки Д витамин од 1000, по 4 капки дневно. Потоа пак кога испитав си беше нормално.
  И од тогаш не сум испитувала.
  Пред трансфер кажав на докторот што пијам од витамини, ништо посебно не ми кажа.
   
  На Laura7 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Калатеа

  Калатеа Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2021
  Пораки:
  1.842
  Допаѓања:
  6.135
  Јас испитав како дополнување на гестацискиот, ми беше 43 (50 е долна граница), и ми дадоа 3000 единици.
  Земам Вигантол.
   
  На Laura7 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Laura7

  Laura7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2023
  Пораки:
  838
  Допаѓања:
  708
  Пол:
  Женски
  Каде испитуваше, приватно или државно?