1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Виткање на салфетки

Дискусија во 'Дом' започната од marina22mk, 8 април 2010.

 1. marina22mk

  marina22mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  51
  Моја другарка прави веридба дома, па и треба помош за виткање на салфетки.
  Кој знае некој интересен начин на виткање или некоја страница со идеи ве молам нека пише.
  Поздрав :)
   
  На memos му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339

  Прикачени фајлови:

  • napkin07.jpg
   napkin07.jpg
   Големина на фајлот:
   4,4 KB
   Прегледи:
   20.972
  • napkin16.jpg
   napkin16.jpg
   Големина на фајлот:
   8,5 KB
   Прегледи:
   20.970
  • napkin04.jpg
   napkin04.jpg
   Големина на фајлот:
   4,3 KB
   Прегледи:
   20.968
  • napkin09.jpg
   napkin09.jpg
   Големина на фајлот:
   8,2 KB
   Прегледи:
   20.972
  На fangirl17 и April87 им се допаѓа ова.
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Јас барав сега за Велигден , ми доаѓаа гости па сакав да направам масата да изгледа интересно, ама сите инструкции што ги најдов на нет ми беа неизводливи или јас не сфатив како правилно да ги завиткам :D
   
 4. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339
  Па овде е прикажано со платнени салфетки, ама претпоставувам дека може и со хартиени само да бидат подебели и поголеми. Имаше едни такви само незнам што марка беа... малку беа поскапички :)
   
 5. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.086
  Пол:
  Женски
  е значи од вчера ми се во мисла колку интересно беа свиткани :clap:
  за жал неможев да најдам слика со нешто слично на тоа но затоа ќе се потрудам да ви објаснам
  од црвената салфетка беше направена ружичка и беше ставена во зелена како подсвиткана брановидно раширена во вид на лист
  прекрасна декорација секоја и чест на домаќинката :$ :rock:
   
 6. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
 7. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  баш ке ми се најдат.. ако имате и некои туториали како се прават ставете :$
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
 9. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  најдов некои :rofl:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   
  На okcenzi и Vik'Toriah им се допаѓа ова.
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  [​IMG]
   
  На fangirl17, tace73, Twinkles и 5 други им се допаѓа ова.
 11. iznervirana

  iznervirana Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Ekstra se site i jas barav ama ne najdov nesto vaka posebno, inace ako imat nekoj neka prikazit uste i mene me interesiret mnogu vakvi dekoracii[mod-kirilica:jrkcglx0][/mod-kirilica:jrkcglx0]
   
  На Alondra му/ѝ се допаѓа ова.
 12. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
 13. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  557
  еве како јас си ги виткам обично салфетите :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

  • 100_2260.JPG
   100_2260.JPG
   Големина на фајлот:
   50 KB
   Прегледи:
   5.258
  • SDC12485.JPG
   SDC12485.JPG
   Големина на фајлот:
   109 KB
   Прегледи:
   5.252
  На tace73 и slaga им се допаѓа ова.
 14. bonb

  bonb Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2011
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  5
  Интересно Лјубица баш ми се допаѓа дај те молам објасни ми како да ги направам и јас вака салветите ..

  Позз
   
 15. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.690
 16. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.485
  Допаѓања:
  2.948
  *
  [​IMG]
  *
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  *
  [​IMG]
  *
  [​IMG]
  *
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  *
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На fangirl17 и Kukla994 им се допаѓа ова.
 17. inimini

  inimini Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  72
   
 18. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  Гледам дека темава е од лани, но ако некој како мене сепак погледне, еве една страница за виткање „вистинска“ роза: http://napkinrose.info/index_en.php
   
  На rak4estip му/ѝ се допаѓа ова.
 19. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  треба да се пробат овие...некои што ги немам правено..интересни се...
   
 20. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890