Владо Јаневски

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од anastasija19, 19 февруари 2010.

 1. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  46
  го обожавам владо јаневски и сите негови песни особено што и да ке помине и евергрин нека пишат сите обожаватели на владо :) :)
   
 2. lavica23

  lavica23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  24
  еве јас сум обожавателка на владо јаневски и дефинитивно хит ми е "Што и да е ке помине "
   
 3. plavusaa

  plavusaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  3
  И јас го обожавам многу и многу песни ми се омилени ама најубава ми е "Некогаш и некаде" :)
   
 4. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  46
  не ти е лесно знам мислиш светот се распаднал а секое лошо за добро е што и да е ке помине
  кога ми е тешко секогаш ја слушам
   
 5. lavica23

  lavica23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  24
  а морам да кажам дека има една што дечко ми ми ја посвети и ја сакам најмногу "Oд овој ден "
  ...јас кого би сакал ако не си ти ..и со кој би делел бол и радости ..... :)
   
 6. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  46
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  Значи човеков никогаш нема да ми излезе од мода. Мојата омилена...
  [youtube]<object width="480" height="295"><param name="movie" value="http://www.youtube-nocookie.com/v/5dzO7_Ust68&hl=en_US&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube-nocookie.com/v/5dzO7_Ust68&hl=en_US&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="295"></embed></object>[/youtube] :(
   
  На hrcace и UbavkaBube им се допаѓа ова.
 8. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.979
  АЈ ЕМ БИГ ФАН :D
  многу добри песни има....а оваа ТАЈНА ОТРОВНА ми е и мене омилена....и уште ред други како ЦРНО ТИКВЕШКО и тн. и тн. :lol:
   
 9. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  390
  Пол:
  Женски
  :D :D Многу ми се свиѓа неговиот глас .....ама текстовите му се М М М ... ептен добри... ;) Евергрин, Црно тиквешко,Пролетна љубов во септември...итн...сите се супер! :clap: :clap: :clap:
   
 10. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.836
  Пол:
  Женски
  Ако има некој што не ги сака неговите песни,макар само една,нека се јави ;)
  Човекот си го бива.Eве една од моите средношколски денови[youtube]<object width="320" height="265"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/tHl9lSC9h3o&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/tHl9lSC9h3o&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="320" height="265"></embed></object>[/youtube]
   
  На Hkikica му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  80
  Go obozavam Vlado Janevski znaci nema pesna sto ne mu e hit site pesni mi se omileni i uzivam koga gi slusam.Naj ubavi mi se:"Ne zaboravaj da se setis na mene","Nekogas i negde","Od ovoj den","I togas nekoja budala" i "Tajna otrovna" Edvaj cekam da pravi koncert da odam :)
   
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.822
  Допаѓања:
  53.812
  Пол:
  Женски
  Па, ок е човекот. Не го сакам нешто претерано, ама има извадено доста хитчиња. Најмногу ме нервира повторно се заљубувам во тебе,не знам зашто,ама оваа песна ми гази по нервите.
   
 13. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  46
  ако има концерт обавезно одам владо е законнннн
   
 14. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  298

  Дека ја исфорсираа многу едно време, нон стоп ја пуштаа по кафичи и тв :D


  [youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/guHeNoxtkGM&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/guHeNoxtkGM&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
   
 15. ss80

  ss80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  269
  Пол:
  Женски
  И мене не ми е баш омилен пејач-не знам зошто, без некоја причина - (простете ми сите вие кои си го сакате:)) но никогаш не би отишла на негов концерт...
   
 16. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  46
  ок твое мислење ;) :) :D
   
 17. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  18.363
  Допаѓања:
  155.964
  Пол:
  Женски
  Не го обожавам баш-баш... ама има добри песни, и за тоа не спорам... му симнувам капа за текстовите што ги пишува, барем мене ептен ми се бендисуваат, затоа што текстот е многу важен дел од секоја песна, нели?

  Сите песни ми се убави... ама оваа ќе ја издвојам :D :D :D
  [youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/d-6OiGYbsJo&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/d-6OiGYbsJo&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
   
 18. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  712
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  еее и мене оваа ми е омилена, а исто така и "ко да вчера не ни било никогаш" и "и онда наџе се будала" .. сите песни се прекрасни :)
   
 19. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.098
  Пол:
  Женски
  Сите ми се убави, не можам некоја конкретно да одделам , ајде ќе го издвојам овој стих ептен ми е убав
  „ На тебе се ме потсеќа кај и да одам, ми требаш ти одново да се родам...Јас во нас се колнам и уште помнам а ти забораваш, ко да вчера не ни било никогаш “
  а „ Не, не те сакам, јас те обожавам “ ме потсеќа на една драга личност.
   
 20. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  172
  Сите песни му се многу убави посебно некогаш и негде,и тогаш некоја будала и што и да е ќе помине.Единствено на нерви ми оди повторно се заљубувам во тебе,некако одбивна е....И ако има концерт мислам дека би одела бидејќи со вакви песни знам дека убаво би си поминала :up: