1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Владо Јаневски

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од anastasija19, 19 февруари 2010.

  1. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    го обожавам владо јаневски и сите негови песни особено што и да ке помине и евергрин нека пишат сите обожаватели на владо :) :)
     
  2. lavica23

    lavica23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    28
    еве јас сум обожавателка на владо јаневски и дефинитивно хит ми е "Што и да е ке помине "
     
  3. plavusaa

    plavusaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    3
    И јас го обожавам многу и многу песни ми се омилени ама најубава ми е "Некогаш и некаде" :)
     
  4. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    не ти е лесно знам мислиш светот се распаднал а секое лошо за добро е што и да е ке помине
    кога ми е тешко секогаш ја слушам
     
  5. lavica23

    lavica23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    28
    а морам да кажам дека има една што дечко ми ми ја посвети и ја сакам најмногу "Oд овој ден "
    ...јас кого би сакал ако не си ти ..и со кој би делел бол и радости ..... :)
     
  6. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Значи човеков никогаш нема да ми излезе од мода. Мојата омилена...
    [youtube]<object width="480" height="295"><param name="movie" value="http://www.youtube-nocookie.com/v/5dzO7_Ust68&hl=en_US&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube-nocookie.com/v/5dzO7_Ust68&hl=en_US&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="295"></embed></object>[/youtube] :(
     
    На hrcace и UbavkaBube им се допаѓа ова.
  8. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    АЈ ЕМ БИГ ФАН :D
    многу добри песни има....а оваа ТАЈНА ОТРОВНА ми е и мене омилена....и уште ред други како ЦРНО ТИКВЕШКО и тн. и тн. :lol:
     
  9. LoOnyD

    LoOnyD Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    :D :D Многу ми се свиѓа неговиот глас .....ама текстовите му се М М М ... ептен добри... ;) Евергрин, Црно тиквешко,Пролетна љубов во септември...итн...сите се супер! :clap: :clap: :clap:
     
  10. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Ако има некој што не ги сака неговите песни,макар само една,нека се јави ;)
    Човекот си го бива.Eве една од моите средношколски денови[youtube]<object width="320" height="265"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/tHl9lSC9h3o&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/tHl9lSC9h3o&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="320" height="265"></embed></object>[/youtube]
     
    На Hkikica му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Go obozavam Vlado Janevski znaci nema pesna sto ne mu e hit site pesni mi se omileni i uzivam koga gi slusam.Naj ubavi mi se:"Ne zaboravaj da se setis na mene","Nekogas i negde","Od ovoj den","I togas nekoja budala" i "Tajna otrovna" Edvaj cekam da pravi koncert da odam :)
     
  12. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.525
    Пол:
    Женски
    Па, ок е човекот. Не го сакам нешто претерано, ама има извадено доста хитчиња. Најмногу ме нервира повторно се заљубувам во тебе,не знам зашто,ама оваа песна ми гази по нервите.
     
  13. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    ако има концерт обавезно одам владо е законнннн
     
  14. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307

    Дека ја исфорсираа многу едно време, нон стоп ја пуштаа по кафичи и тв :D


    [youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/guHeNoxtkGM&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/guHeNoxtkGM&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
     
  15. ss80

    ss80 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    271
    Пол:
    Женски
    И мене не ми е баш омилен пејач-не знам зошто, без некоја причина - (простете ми сите вие кои си го сакате:)) но никогаш не би отишла на негов концерт...
     
  16. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    ок твое мислење ;) :) :D
     
  17. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.005
    Пол:
    Женски
    Не го обожавам баш-баш... ама има добри песни, и за тоа не спорам... му симнувам капа за текстовите што ги пишува, барем мене ептен ми се бендисуваат, затоа што текстот е многу важен дел од секоја песна, нели?

    Сите песни ми се убави... ама оваа ќе ја издвојам :D :D :D
    [youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/d-6OiGYbsJo&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/d-6OiGYbsJo&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
     
  18. WomanInLove

    WomanInLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    еее и мене оваа ми е омилена, а исто така и "ко да вчера не ни било никогаш" и "и онда наџе се будала" .. сите песни се прекрасни :)
     
  19. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Сите ми се убави, не можам некоја конкретно да одделам , ајде ќе го издвојам овој стих ептен ми е убав
    „ На тебе се ме потсеќа кај и да одам, ми требаш ти одново да се родам...Јас во нас се колнам и уште помнам а ти забораваш, ко да вчера не ни било никогаш “
    а „ Не, не те сакам, јас те обожавам “ ме потсеќа на една драга личност.
     
  20. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Сите песни му се многу убави посебно некогаш и негде,и тогаш некоја будала и што и да е ќе помине.Единствено на нерви ми оди повторно се заљубувам во тебе,некако одбивна е....И ако има концерт мислам дека би одела бидејќи со вакви песни знам дека убаво би си поминала :up: