1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Владо Јаневски

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од anastasija19, 19 февруари 2010.

  1. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.738
    Допаѓања:
    8.145
    Пол:
    Женски
    Не дека го обожавам како пејач,ама исто така не ми е ни нешто посебно одбивен,ОК си е.Во однос на песните,повеќе му ги сакам постарите Што и да е ќе помине,И тогаш некоја будала,Не заборавај да се сетиш на мене,Чаирска романтика,Црно тиквешко,Еден бакнеж,Ваков или таков и Срце преку небото.
     
  2. ForeverYoung

    ForeverYoung Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    644
    Допаѓања:
    1.889
    Омилен македонски пејач ми е :)
    Не би можела да издвојам една песна бидејки скоро сите ми се драги,Што и да е ке помине,некогаш и негде,тајна отровна,евергрин,ако не те сакам,повторно се заљубувам во тебе......и нормално Земјо Македонска :)
     
  3. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    браво forever young :clap: :clap: :clap:
     
  4. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Ги обожавам песните на Владо Јаневски.Најомилени ми се: Срце преку небото,Тајна отровна и Две души и месечина.
     
  5. kejsi

    kejsi Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    36
    i mene mi e najubava
    :clap: :clap: :clap:
     
    На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    И јас го обожавам Владо закон човек ми е...сметам дека е еден од најквалитетните машки вокали во нашата земја...инаку омилена ми Црно Тиквешко и Тогаш некоја будала :)
     
  7. glow

    glow Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    3.023
    Допаѓања:
    1.264
    И јас му ги сакам многу песните, него не толку, ама стварно има супер песни. Најубава од сите ми е “И тогаш некоја будала“, а секојпат кога сум тажна ја слушам “Што и да е ќе помине“. :D :D
     
  8. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Кој не сакал, тој не знае, што е најтешко... ;)
    [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/qTbur-epehI&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/qTbur-epehI&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]
     
  9. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    човекот го слушам уште од многу мала, значи уште кога ги правеше оние спотовите на хаваите и каде уште не :)
    текстовите на песните му се прекрасни, ептен се за душа...
     
  10. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    прекрасно ;)
     
  11. Sharonn

    Sharonn Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    го почитувам овој пејач,ги имам сите негови песни ,ама најубава ми е Две души и месечина..стара,а сеуште е хит(барем така мислам) :y:
     
  12. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13
    go obozavam vlado premnogu...si imam i slikicka so nego sto sum srekna,krivo mi bese sto nemav od tose a go sakam premnogu zatoa resiv so nego barem da si imam edna...Samo niv dvajcata gi cenam kako peaci od mak.Najomilena...NE TI E LESNO ZNAJ,MISLIS SVETOT SE RASPADNAL,NO SEKOE LOSO ZA DOBRO E...STO I DA E KE POMINE...BOLKATA NE ZNACI DA SE PREDADES ZA TOA NE NE PLACI...ME IMAS MENE I GUSNI ME STO I DA E KE POMINE... :)
     
  13. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    таа песна што и да е ке помине мњ тера да плачам ;(
     
  14. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Како особова воопшто не го почитувам, многу грешна душа, многу лош карактер и човек, остава деца на сите страни, мајка ми има колешка што има син од Владо, тие сите знаат и владо, има и днк правено, но не го признава детето, е откако го дознав ова никако не го сакам. Но, тоа не значи дека не го почитувам како пејач, толку е успешен секоја чест за тоа. И навистина има прекрасни песнии прекрасен глас.
     
  15. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Во право си Владио е едно ѓубре од човек сите викаат така.Толку нарцизоиден тип немало никаде.
     
  16. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Е ова навистина не го знаев за Владо. Да имам дете и да не го признавам... нема шанси :fubar: A како пеач навистина е супер и има убави песни а најомилена ми е "Ако не те сакав"
    :*
     
  17. lalezzz

    lalezzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    71
  18. rozita91

    rozita91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    28


    секоја песна негова ми се допаѓа го обозавам премногуууууууу токму и неговиот стих ми е потпис и тоа од оваа песна :$ :$ :$ :$ :$ :$
     
  19. rozita91

    rozita91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    28
    искрено не ми се верува дека е така тоа мислам дека со сигурност никој неможи да го знае,не ги знаеме точните прицини ако е веке точно тоа,незнаеме како стојат работите за тоа нема друго да коментирам но морам да кажам секоја чест за него и за сите негови песни сите се која од која подобри незнам која би ја одвоила како најомилена секоја ми е мила на душата :$ :$ :$ али еве би кажала од овој ден дека сега најмногу си ја слушам се пронаоѓам вво неа :$ :$ :$ :$ :$
     
  20. rozita91

    rozita91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    28

    убаво е што имаш слика со него јас немам ниедна а и јас си го обожавам премногу :( :( :( бар кажи ми дали знаес кога ке има концерт и каде ?