1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Владо Јаневски

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од anastasija19, 19 февруари 2010.

  1. bestrasnost123

    bestrasnost123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    28
    плавуша браво за темава владо јаневски го обозавам легенда е човекот ги сакам сите негови песни
     
  2. S-A-N-D-R-A

    S-A-N-D-R-A Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    13
    И јас сум голем обожавател на Владо, нема песна која не му е хит и која не е убава
     
  3. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.881
    Допаѓања:
    13.409
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  4. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.544
    Допаѓања:
    6.309
    Кај е бре човеков?! Ни да издаде нова песна, нов албум.. Дај нека закаже некој концерт, сакам да го чујам.. Го слушав минатата година првпат во живо на плоштад на минус температура, кога беше и Здравко. Може да ни приушти едно задоволство и да направи пак едно концертче. Прекрасно пее, и во живо и онака. Само се ми се чини дека полнел и би полнел сали на стара слава.. :^)
     
  5. Buttterfly

    Buttterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    776
    Не го слушам :D

    Гледам доста позитивни коментари,ќе слушнам некоја песничка од него ;)
     
  6. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Владо Јаневски спаѓа во 3те лика што ги поштувам сакам и слушам со задоволство од македонскава естрада!
    Во секоја песна има премногу емоции, феноменален мажествен глас, непа песна што е утка!
    Големо браво за Владо, си стои настрана од проблеми и скандали, не се цепа, а толку долго е сеуште број еден на естрада!
    Омилени песни имам многу и од него, посебни ми се Евергрин, Кој е крив, ваков или таков...
     
  7. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Ви кажав дека како мала кога моите ме носеле на негов концерт ме има бакнато?
    Ја пеел 10 девојки и бакнувал десет девојчиња, девојки и во нив и мене :$ за жал не се сеќавам.
    А знаете дека и тој како и Калиопи е од Кичево што си потврдува дека од овде се раѓаат големи ѕвезди што не значи дека и другите пејачи од други градови не се ѕвезди , ама Калиопи, Владо , Влатко Лозаноски, да го спомнувам? Војо Стојаноски :D внук му .
    Најубави песни ми се : “Некогаш и негде“ и “ Што и да е ќе помине “ .
    Само некако во последно време ми се изгуби од естрадава, не е толку активен како порано или само мене така ми се чини.
     
    На x.Daisy.x му/ѝ се допаѓа ова.
  8. beached

    beached Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.697
    Што постар тоа подобро изгледа :inlove: Претерано е згоден,и сите песни му се предобри..последно на настап бев летото кога беше Пиво-фестот во Охрид.А два пати сум била на концерт. :D
     
  9. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
  10. cutebunny

    cutebunny Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    27
    И јас сум фан на Владо Јаневски сум била на неколку концерти и само пофални зборови ...добра атмосфера ги пеам сите песни на глас одлично се чувствувам...еден од ретките кои знаат за добра и романтична музика.... секоја чест мајсторе :) Мои омилени песни се црно тиквешко, што и да е ќе помине, само дома си е дома итн... :rock:
     
  11. Cokolatce95

    Cokolatce95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    131
    Го обожавам човеков ! Значи, никогаш не му поминува модата :) Прекрасни хитови, особено балади...
    Омилени ми се : `Од овој ден` , `Тајна отровна` , `Ако не те сакам` и тн и тн не ми текнува сега во моментов :D
     
  12. HoneyBun

    HoneyBun Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    973
    Пол:
    Женски
    Многу добар пејач ... :clap:
    Неговите песни ме растажуваат секогаш и се полни со емоции.Омилени песни од него ми се: 'Ти немаш право';'Што и да е-ќе помине';'Ако не те сакам';'Некогаш и негде';'Не заборавај да се сетиш на мене' и мн други. :wasntme:
     
  13. meredith

    meredith Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    78
    И јас сум еден од многуте фанови на Владо Јаневски , тој е меѓу моите омилени пејачи. Песните му се прекрасни особено баладите. Се пронаоѓам во некои од нив. Исполнети се со многу чуства, доживувања. Омилени песни ми се „Некогаш и негде“ , „И тогаш некоја будала“ , „Ти немаш право“ и „Црно Тиквешко“.
     
  14. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Вистина сега живее во Хрватска ?
     
  15. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Ахх Владо...
    ЕВЕРГРИН КОЈ Е КРИВ за најубавите балади... големо ПАРЧЕ ДУША ми одзеде... мојата ПРОЛЕТНА ЉУБОВ ВО СЕПТЕМВРИ за која цртам СРЦЕ ПРЕКУ НЕБОТО... и сега кога ПОВТОРНО СЕ ЗАЉУБУВАМ ВО ТЕБЕ моево срце КО КОМПАС РАСИПАН посакува НЕКОГАШ И НЕГДЕ да те сретне пак...
    ОД ОВОЈ ДЕН ТИ НЕ ЗАБОРАВАЈ ДА СЕ СЕТИШ НА МЕНЕ, бидејки ВАКОВ ИЛИ ТАКОВ си моја ТАЈНА ОТРОВНА... ДОМА СИ Е ДОМА, а ОВА Е НАШЕ СКОПЈЕ и ајде на ЧАИРСКА РОМАНТИКА, кога НЕБОТО Е ДАЛЕКУ, а ти знаеш дека ЕДЕН БАКНЕЖ би сменил се...тогаш ЉУБОВТА би била МОЈА РЕЛИГИЈА...
    ТВОИТЕ ОЧИ ко ЦРНО ТИКВЕШКО ми зборуваат повеќе од 1000 ЗБОРОВИ...НАПРАЈ МЕСТО до себе за мене...за да бидеме ДВЕ ДУШИ И МЕСЕЧИНА на МАВРОВСКАТА БЕЛИНА...
    И кога НЕКОЈА БУДАЛА ЌЕ ГО СПОМНЕ КО НА ШАЛА ТВОЕТО ИМЕ, јас се прашувам зошто боли вака АКО НЕ ТЕ САКАМ... но ТИ НЕМАШ ПРАВО да кажеш ЗБОГУМ ИВАНА и да си отидеш КО ДА ВЧЕРА НЕ НИ БИЛО НИКОГАШ, без уште еднаш да ја слушнам од твоите усни ШТО И ДА Е ЌЕ ПОМИНЕ!!
    Те сакам Владо!!
     
    На PaLaVa и Maat им се допаѓа ова.
  16. Maat

    Maat Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2011
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    13
    Колку само го обожавам човеков! Баладите??? Е тоа е нешто величествено... Како ли само ги изведува, со толку многу емоции. Признавам дека пред некое време кога некој ќе речеше дека го обожава, јас само правев едно „пффф“ со раката и велев „аха, да... како да не“.

    Но потоа кога почнав да ги слушам неговите балади едноставно се заљубив во текстовите и начинот на кој тој ги исполнува.
    Би ја слушала неговата „Некогаш и негде“ со години без да ми стане досадна :inlove:

    Некогаш и негде
    ќе те сретнам пак.
    Покрај мене ќе блеснеш
    ко светулка во мрак!
     
  17. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Владо = Легенда има направено хитови кои ќе траат уште дооолго :) не можеш да останеш рамнодушен на негова песна бе како што е Црно Тиквешко, И тогаш некоја Будала ,Од овој ден и милион други :) па и со тоа со каков жар ја пее песната аууу :inlove: . Еден е Владо
     
  18. tweetygirl

    tweetygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    10
    Ако не те сакам, Некогаш и негде, Ти немаш право, Ко да вчера не ни било...... и ушто многу други можам да ги слушам 100 пати на ден ;) ;)
     
  19. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Еден и единствен го обожавам :)
     
  20. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Еден од најдобрите пејачи на нашава естрада,со најубави и најквалитетни песни :)
    Дефинитивно човекот е мелем за уши,и ги има најубавите балади :inlove:
    Поубави од него ми се Од овој ден,Две души и месечина,Некогаш и негде итн итн...