1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Влажни марамчиња

Дискусија во 'Тело' започната од Snow-Queen, 1 февруари 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.983
  Пол:
  Женски
  Кои марамчиња,колку често и за што сеги користите?
  Јас користам becutan, најубави ми се,меки убаво мирисаат.
  [​IMG]
  Ги трошам како леб.За се живо ги употребувам, за чистење шминка, за раце лице, за чевли патики-кога се брзам и немам време да ги исчистам како што треба.За флека на маса,прашинка,огледало(се е тоа за брзинка кај мене у соба)....ма за 300 чуда.Мајка ми мислам дека еден ден ќе ме стрела од што за се живо ги трошам.
   
  На anagjorgjievska1, GirlRose, christi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.506
  Порано ги користев Бебиситер, но сега само Бекутан. Најубави ми се. Најважно - меки се :!: Таман за чистење лице. И за интимниот дел ги користам после голема нужда, како бебињата :lol:
   
 3. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.251
  Допаѓања:
  2.746
  Пол:
  Женски
  Повеќе видови користам за различни намени.
  Becutan и Pom Pon ги користам за вадење на шминка или чистење на лицето.
  Нив ги користам исклучиво за лице, затоа што не ми ја иритираат и сушат кожата.
  Babysitter најпрво ги користев за лице, но ич не бев задоволна од нив, па така да сега ги користам за бришење на рацете. За крај сите други поефтини што на нив се насликани мечиња, кучиња ги користам за бришење на предмети или прашина на полиците. :)
   
 4. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  480
  За лице не користам влажни марамици ама затоа во ташна морам да имам за раце...Редовно си купувам од овие
  [​IMG]
   
 5. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
  За лице користам Бекутан, а за раце не користам влажни туку гел за дезинфекција.
  Или Бекутан или Нивеа, трето нема. :)
   
 6. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Ги користам овие влажни марамчиња. Преубаво мирисаат, и сум многу задоволна од нив. :)
   

  Прикачени фајлови:

  На enca.69, Hipster и Alanna им се допаѓа ова.
 7. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  И јас користам бекутан ги обожавам, меки авв:$
   
 8. song

  song Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  46
  Јас користам едни влажни марамчиња 30 денари се од Стокомак внатре има 72 марамици (барем така пишува) пријатно мирисаат и си ги користам за бришење шминка (а не се шминкам многу и не често),раце,чизмите и други потреби :)
   
  На anagjorgjievska1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Jас искрено не функционирам без влажни марамчиња. Hајубави ми се бекутан, многу се меки и ги користам за свашта за лице, раце, за чистење патики на брзина и за многу други ствари.
   
 10. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.991
  Пол:
  Женски
  Бекутан не ги менувам за ништо.
  Си имам едно поголемо пакување дома, за вадење шминка. И едно помало во ташна за бришење раце.
   
 11. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.650
  Допаѓања:
  14.673
  Пол:
  Женски
  без нив ја не сум ја ги користам најчесто за вадење шминка.а и за бришење обувки и прашина :$ :D
   
 12. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.405
  Пол:
  Женски
  поточно на чунга лунга :inlove:
  И јас овие за раце ги користам, и бекутан за шминка :)
  П.С
  Алкалоид треба да ви плаќа за реклама, деифнитивно, ај јас некако сум искомпенризиарана, ама на сите вас обавезно по едно 1000че :D
   
 13. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.721
  Бекутан rules! :rock: :lol:
  Ги користам за вадење шминка, за раце итн. Многу сум задоволна, не би ги менувала! :)
   
 14. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  749
  Пол:
  Женски
  Имам проблематична кожа и ги користам само бекутан како веќе испробана варијанта. Не смеам да експериментирам за лице или кожа. За друга потреба ми се наоѓаат дома и оние од Кам маркет што се околу 55 денари (не ми текнува на името, а сега во моментот немам но ќе постирам слика подоцна). Добри се и тие од Кам и не се скапи ама не смеам да ги пробам, имам многу деликатна кожа за жал.
   
 15. MissBreezy

  MissBreezy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  1.888
  Пол:
  Женски
  На Бекутан ми се најубави. :)
  Инаку ги имам користено и оние Fresh&Fresh.. не се лоши.
   
 16. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Исто. :) Ги користам и јас за раце. :* Најдобри се дефинитивно, затоа што ми мирисаат најубаво од сите. :lol: :P

  За рекламата обавезно по 1000че на сите може и повеке. :lol:
   
 17. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  За лице бекутан користам прекрасни се немија исушуваат кожата како еднаш што купив едни (мечиња имаше нацртано на пакетчето) мирисаа прекрасно но на лицето ми се појави алергија од нив и лицето суво затегнато ми беше |( а во ташна имам помало пакување тие по 15ден што се :lol: и ги користам освен за рацe некогаш и за патики бришење :)
   
 18. bumbuleya

  bumbuleya Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  105
  Јас ги користам Бекутан, поради веќе докажаниот квалитет. Често носам по мене од тие малите од по 15 денари, незнам ни од кој се, за чистење обувки.
   
 19. Shpagetta

  Shpagetta Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  724
  Допаѓања:
  2.165
  И јас користам само бекутан, најубави ми се :)
  Ги користам буквално за се. За бришење на шминката, за раце, за лице, за тело...
  Патем, многу убаво ми мирисаат :wasntme:
   
 20. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Имам користено влажни марамици од повеќе фирми, но Бекутанот се дефинитивно најдобри од тоа што се нуди кај нас. Имаат поквалитетен матријал на маримиците од други фирми, убав мирис, доволно влажност,а не како некој одма се сушат. Одлични се за вадење шминка, бришење прашина по дома иако не им е тоа намена и рандум други работи. И најважно од се многу убаво негуваат.

  [​IMG]