Влажни марамчиња

Дискусија во 'Тело' започната од Snow-Queen, 1 февруари 2012.

 1. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  772
  БЕКУTAН.. ги користам апсолутно за се: за вадење шминка, интимна нега, бришење раце, бришење чевли итн.. :)
   
 2. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  4.011
  Допаѓања:
  14.994
  Пол:
  Женски
  Бекутан, бекутан и само бекутан :rofl: Најмногу ги користам за шминка бришење, исто и бектан крем за лице користам веќе 2 години и најдобар ми е ;)
  10* за БЕКУТАН!
   
 3. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.067
  Допаѓања:
  8.082
  Пол:
  Женски
 4. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.481
  Допаѓања:
  33.950
  Пол:
  Женски
  Овие ги користам почесто и поубави ми се отколку Бекутанот од камилица :) она што малку ме зачуди е што на нив пишува дека се произведени во БиХ за Алкалоид :^) јас цело време мислев дека си се наши домашни |( Како и да е сепак не ги менувам за ништо :inlove: и баш после ќе идам да си купам :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • 56248g.jpg
   56248g.jpg
   Големина на фајлот:
   27,6 KB
   Прегледи:
   196
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 5. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.671
  Најубави ми се на Бекутан-ги користам и за отстранување на шминката :)
   
 6. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  Моментално бекутан ги заменив со едни други Baby wipes од алое вера во големо пакување.
  Инаку имам користено многу различни влажни марамчиња што не им знам ни име, значи имам испробано повеќе врсти и различни мириси, помали за да ми бидат на дофат руке, ама сепак бекутан си е бекутан, не за џабе со нив бебињана ги бришат.
  Да ми се дотрошат овие бејби вајпс си купувам бекутан. :)
   
 7. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  1.849
  Пол:
  Женски
  Господ да го поживи тој што ги измислил. И јас за се живо ги користам. Пред 5 мин. тастатурава ја исчистив, ја светнав. :rofl:

  Најубави ми се Бекутан, за вадење шминка. А оние малечки пакувања што ги чувам во чанта се најразлични. Ги менувам често, сакам сите да ги испробам. :D
   
 8. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  536
 9. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.776
  Допаѓања:
  4.835
  Пол:
  Женски
  Ги користам БЕКУТАН.Одлични ми се.Ми го омекнуваат лицето и ми го прават нежно. :lol:
   
 10. Anonnimna

  Anonnimna Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  76
  Бекутан убедливо најубави марамчиња.И ептен се супер за бришење шминка,ма за се се супер. :*
   
 11. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  [​IMG]
  Најчесто овие...
   
 12. emili.m

  emili.m Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  13
 13. DiPi

  DiPi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2011
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  29
  незнам колку видови на марамици имам до сега користено .. бекутан се најубави али некако скапи ми се а ко што ги трошам ... кажете некој др вид сличен на бекутан по мирис и материјал? :)
   
 14. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Овие ги користам во моментов, десно горe. Ma да следен пат ги земам плавите, поубави се.
   

  Прикачени фајлови:

 15. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.468
  Допаѓања:
  9.295
  Кога сум при пари, овие на Лореал
  Каков свеж мирис имаат мх, и многу убаво го чистат лицето, меко ми е после тоа
  [​IMG]

  А Бекутанот секогаш ги имам низ дома, се наоѓаат за се живо, и кога немам од овие погоре тогаш нив ги користам за лице.

  А за во ташна најчесто овие
  [​IMG]
  мада не прибирам ногу и не правам некоја разлика, какви има - такви зимам
   
  На praski4e му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Oxymoron

  Oxymoron Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  11.338
  После капките за нос, влажните марамчиња ми се најреволуционерното откритие. Ги користам за: бришење раце, отстранување шминка, чистење чевли, чистење дамки на облека, бришење мебел/бела техника/прозорци... Навистина не можам да си го замислам животов без нив :D
  За секојдневна употреба ги користам тие што мирисаат на Хуба Буба (мислам дека имаше слики погоре), а за отстранување шминка најзадоволна сум од Бекутан.
   
 17. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  939
  Допаѓања:
  1.394
  Пол:
  Женски
  бекутан ... Најчесто ги користам за вадење на шминка. Многу ми се меки :)
   
 18. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  Иако зимам тоа што ќе најдам низ продавниците, ако сум во брзање, за раце најчесто овие,
  [​IMG]

  [​IMG]

  За секојдневна употреба најчесто овие.
  [​IMG]

  или

  [​IMG] и било кои други сензитив марамици, се најубавото нешто за телото па дури и за лице, иако за лице не употребувам марамици, но се случува да поминам некогаш доколку ми е потребна влажност на лицето, секогаш овие сензитив ми вршат добра работа. Совршени се.
   
 19. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.973
  Еве ги моите омилени и незаменливи влажни марамици кои ги користам буквално за се 8)
   

  Прикачени фајлови:

 20. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  498
  За вадење шминка и за чистење лице и раце користам само Бекутан. Најдобри се.
  За чистење обувки имам големо пакување бебешки марамици од Кам, не знам како се викаат. Истите се користат и за отстранување флеки од под, тепих, облека, прашинка... ма универзал :D