Влажни марамчиња

Дискусија во 'Тело' започната од Snow-Queen, 1 февруари 2012.

 1. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  240
  И јас си ги користам Бекутанот, ама дека се големи ми стојат дома.
  Во чанта обично носам мали, не ми е битно од која фирма се затоа што и онака не си го бришам лицето со нив :)

  А сакав да ве прашам дали ги имате користено од Виолета влажните марамчиња? Ги видов во Тинекс нешто како намалени беа. Се двоумев дали да си земам од нив, но сепак си се одлучив за Бекутанот :)
   
 2. ana-girl

  ana-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  14 март 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  648
  убави беа а не многу влажни.. иначе кога ке дојдат последните 10 суви се
   
 3. Cia-ra

  Cia-ra Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  34
  Јас најчесто ги користам Бекутан, преубави ми се и не се многу скапи, а ретко земам и марамчињата на Нивеа, но тоа е ретко бидејќи не ми се даваат секоја втора недела по 200 и нешто денари :)
   
 4. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.707
  Пол:
  Женски
  Бекутан големо пакување за дома. Со нив се правам, бришам шминка, бришам чевли, се бришам. А за во ташна имам едни Папилион и Фрешмејкер, по 10-15 денари се 15 марамчиња и многу ми се убави, убаво мирисаат и не се исушени. :)
   
 5. Tannaa13

  Tannaa13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  36
  Солидни за цената
   

  Прикачени фајлови:

 6. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  541
  Најубави ми се Бекутанот, но бидејќи не можам толкаво пакување да носам со мене кога сум искочена си купувам некои од 10-15 денари, а бекутанот си го користам дома :)
   
 7. nennsy.densy

  nennsy.densy Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  305
  Becutan и CanBebe за сега ми се најдобри :)
   
 8. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.467
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Јас користам becutan.
   
 9. Miss-Angie92

  Miss-Angie92 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  Бекутан
  Дефинитивно најдобри, за се ги користам :)

  [​IMG]
   
 10. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53
  Користам Бекутан и многу ми се добри, не би ги менувала зошто според мене тие се најдобри ;)
   
 11. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.530
  Малена, ги најдов случајно надвор од Скопје, подобри и од Бекутан и поевтини.
  [​IMG]
   
 12. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.690
  Допаѓања:
  8.276
  Пол:
  Женски
  Најчесто овие 2 ги користам
   

  Прикачени фајлови:

  • 80569.jpg
   80569.jpg
   Големина на фајлот:
   39 KB
   Прегледи:
   236
  • BabyLove.jpg
   BabyLove.jpg
   Големина на фајлот:
   44,7 KB
   Прегледи:
   236
 13. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Секакви користам.Многу се практични за во секоја пригода.Скоро секогаш имам со мене по едно пакетче ~~~
   
 14. cindy

  cindy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  164
  мене ич не ми се допаѓаат. имало акција нешто 2+1 гратис мислам и мама ги зела ама се катастрофа. дефинитивно бекутан се најубави
   
 15. soncenceto.matea

  soncenceto.matea Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  50
  Бекутан со камилица :)
   
 16. Tannaa13

  Tannaa13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  36

  2+1 се катасрофа, ама едно паковање кое е 45ден е стварно солидно се цената
   
 17. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.178
  Допаѓања:
  7.536
  Дефинитивно најдобри влажни марамчиња.А посебно сум задоволна од baby love кои се стварно многу убави,ефтини и прекрасно мирисаат.
   
 18. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.190
  Допаѓања:
  8.923
  Пол:
  Женски
  Becutan
  [​IMG]

  Најчесто користам Бекутан, кога нема Бекутан користам од тие што ќе ми се фатат, ги испорбувам, гледам да се ефикасни и корисни, а да не чинат многу.
  А, за в ташна си носам од малите.Или, DOVE, што се покажаа како доста неквалитетни, тие што ги имаше во аптеките, или некои што ќе ми се фатат, ама да не се сушат брзо и да не пуштаат сапауница. :D
   
 19. stylishh

  stylishh Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  613
  Пол:
  Женски
  најубави ми се бекутан ,и нив си ги користам
   
 20. kitten622

  kitten622 Активен член

  Се зачлени на:
  17 април 2012
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  5
  Најчесто ги користам овие од Nivea
  [​IMG]
  ги користам за чистење на лицето бидејќи само од нив немам иритации :nod: