Влажни марамчиња

Дискусија во 'Тело' започната од Snow-Queen, 1 февруари 2012.

 1. JustSimple

  JustSimple Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2012
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  48
  Бекутан :)
   
 2. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.195
  Допаѓања:
  7.800
  Последно зедов Виолета и тие се многу убави.
   
 3. Minnie89

  Minnie89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  4
  Не се лоши и тие на Хупс,плус сега има пакување со гратис влажни марамчиња за чистење шминка
   
 4. Cakica

  Cakica Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  7.662
  Пол:
  Женски
  Бекутан
   
 5. M.a.r.i.l.y.n

  M.a.r.i.l.y.n Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  720
  Секакви сум користела, ама најбољи се Бекутан. Нема од нив поубави. Преубаво мирисаат и и даваат хидратација на кожата.
   
 6. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.327
  Кои ми дојдат под рака тие ги земам, нема некоја фирма што посебно ја преферирам бидејќи не вадам шминка со нив.
  Ако веќе морам да издвојам, би рекла Виолета :)
   
 7. OneDirection

  OneDirection Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2012
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  237
  Користам бекутан влажни марамици. Прекрасно мирисаат и ја влажнат кожата убаво . Каде и да одам обавезно имам пакетче со мене.
  Земав пред некој ден едни друг Малиција така некако се викаа. Си викам поевтини се па да ги пробам ама воопшто не беа убави па им се вратив на бекутанот
   
 8. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  839
  Влажни марамици користам само за бришење на раце надвор од дома и најчесто користам од овие [​IMG] Многу убаво мирисаат. Гледам доста ги фалите Бекутан ама не знам дали има во мали пакувања и обично зимам од најголемите ако ми требаат во поголеми количини за на одмор на пример.
   
 9. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  912
  Допаѓања:
  900
  Имам проблеми со кожата и затоа не користам било какви....Бекутан се единствените кои после бришење не ми оставиле црвени флеки :)
   
 10. elizabethsuon

  elizabethsuon Активен член

  Се зачлени на:
  26 мај 2012
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  15
  :up:
   

  Прикачени фајлови:

 11. christi

  christi Активен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  БЕКУТАН ДЕФИНИТИВНО! :)
   
 12. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.300
  Допаѓања:
  4.979
  Користам Бекутан најчесто бидејќи со нив ја вадам шминката,а Виолета претежно за бришење на рацете ги користам.И тие се многу убави :)
   
 13. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  754
  Користам и не бирам.Сите кои ми се допаднале на изглед ги земам да ги пробам.Но најчесто си земам препорачливи за бебе.
   
 14. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  Бекутан најубави ми се
   
 15. doll.a

  doll.a Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  320
  Пол:
  Женски
  Овие дома :)
  Овие во ташна :)
   

  Прикачени фајлови:

 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
  Не пребирам.... се‘ додека се за бебиња.

  Со нив вадам шминка, чистам лице и си ја бришам пријателката. Летно време ги користам и за разладување, а ги злоупотребувам и за под нос :lol:
   
 17. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.696
  Допаѓања:
  11.394
  Не бирам, бебешки нека се само. :)
   
 18. 2036

  2036 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  65
  Не пребирам многу најчесто користам Бекутан. Ги користам за се: за раце, за лице...
   
 19. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.030
  Допаѓања:
  876
  [​IMG]
  За раце само овие. А за шминка вадење некои да ми препорачате убави? Нивеа? :?:
   
 20. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Најчесто бекутан ги користам или некои други кои се за бебиња. Ама бекутан ми се најдобри. Иначе ги користам за лице, за раце, за биршење на чевли :D За се :)