Влажни марамчиња

Дискусија во 'Тело' започната од Snow-Queen, 1 февруари 2012.

 1. N.Kety

  N.Kety Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  1.219
  Допаѓања:
  1.759
  користам нивеа .. најчесто за раце оти за лице имам посебно сретство за чистење а некогаш и балетанките или чизмите да си ги забришам кога се брзам :rofl: :rofl: :rofl:
   
 2. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  8.637
  За лице Нивеа влажни марамчиња за сува кожа. А, за раце си носам во ташна Медикус антибактериски.
   
 3. sashka8

  sashka8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2011
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  2
  Сега користам Виолета, а порано Бекутан...ама некако Виолета повеќе ми се допаѓаат ;)
   

  Прикачени фајлови:

 4. Lining

  Lining Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  184
  Јас користам секакви марамчиња и многу брзо ги трошиме. Мајка ми вика сме ги јаделе. :D
   
 5. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.100
  Пол:
  Женски
  За лице исклучиво Бекутан или евентуално едни Лалин се викаат, ептен се добри, слични на бекутан, а не се скапи, мислам дека се отприлика 55 ден.
   
 6. Li..Na

  Li..Na Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Не ја гледам многу марката на марамите ... за се ги употребувам , за шминка , тело .... за чистење на обувки за се
   
 7. Mia-K

  Mia-K Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  225
  Пол:
  Женски
  Јас најчесто користам влажни марамчиња од бекутан.(многу ми се нежни и имаат пријатен мирис) :D
   
 8. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.549
  Допаѓања:
  31.011
  Пол:
  Женски
  Вакви си користам
   

  Прикачени фајлови:

  • pro_v_0057873.jpg
   pro_v_0057873.jpg
   Големина на фајлот:
   14,2 KB
   Прегледи:
   130
 9. detelinkaa

  detelinkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2012
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  60
  Исклучиво Бекутан! За тело, за интимна нега, за раце и најчесто за обувки. Мајка ми скренува кога ќе види како си ги гланцам обувките со нив. :lol:
   
 10. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  4.989
  Пол:
  Женски
  Исто. Прекрасно мирисаат нели?! :D
   
  На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.778
  Допаѓања:
  4.835
  Пол:
  Женски
  Користам [​IMG] ги користам за вадење шминка,за бришење патики...ма буквално за се. Убави ми се меки и убаво мирисаат.
  За во ташна користам вакви : [​IMG] ако не најдам вакви земам какви што ќе најдам,бидејќи кожата на рацете не ми е осетлива.

  Порано ги користев овие [​IMG] едно време бев речи си премногу задоволна,ама последен пат кога ги купив се разочарав ги направиле скроз за никаде.

  Инаку гледам доста ги фалите овие [​IMG],па сакам да прашам од каде ги купувате? Зошто јас досега во мојов град ги немам сретнато? Или можеби ги има по аптеките?
   
 12. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  839
  Ајј даа..мирисот е преубав, сладуњав како детски мастики :) Инаку тука ги има во сите поголеми маркети Тинекс, Веро, Макси Д...а се производ на Алкалоид.
   
  На Divinebutterfly и Anna-Banana им се допаѓа ова.
 13. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.900
  Бидејќи секојдневно по повеќе пати употребувам влажни марамчиња имам повеќе пакетчиња од разни фирми.

  Бекутан ми се за лице.
  [​IMG]
  Имам други кои ги користам за раце и за чистење на други работи, моментално тие што ги користам се некоја турска фирма, не наоѓам слики на нет за тие, а инаку купувам кои ќе ми дојдат при рака, не ми е битно какви се, битно да се безалкохолни. А за во ташна и за по пат, или Freshmakers (зелените) или Wet hankies (зелените).
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 14. MorgaNa

  MorgaNa Активен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  11
  Дефинитивно Бекутан - незаменливи се.. :)
   
 15. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Користам и тоа многу без разлика какви се и кои се само да се Блажни :D
   
  На kolache.99 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  676
  Бекутан , од бебе до сега.Најдобри се.
   
 17. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.960
  Допаѓања:
  9.971
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Преубави се! Ама само во Бугарија ги има :( И можи во Србија, во Lilly drogerie
   
 18. eminil

  eminil Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2012
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  130
  подобри и поубај од Becutan амин..
   
 19. Angela12345

  Angela12345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  26
  користам baby wipes прв пат ги купувам и мислам дека се најубави зошто до сега ги имам пробано скоро сите. Овие се како највлажни, многу убаво мирисаат и ја вадат цела сминка сто ја имам :)
   
 20. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Бекутан се незаменливи, и нив ги користам почесто :)
  [​IMG]