1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Влажност пред секс

Дискусија во 'Секс' започната од Londongirl, 1 декември 2013.

 1. Londongirl

  Londongirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  9
  Devojki zdravo jas nova na forumov ama si imam problem pa resiv da ve prasam i vas da spodelite nekoe iskustvor resenie a moze i ke se najde nekoj so isti problem kako mene. Znaci. Vaka neznam zosto vo poslednava godina sum imala dvajca deckovci i luge sekoj pat koa ke dodje onoj moment pred sex predigra jas se praam utop mislam nekako nemozam da se iskontroliram i pocnuva epten da mi smeta nemam nikakvo resenie znaci nemam infekcija ili slicno se si e ok ama paaaaa mislam deka e problem i mislam deka na decko mi mu e problem ama ne kazuva :(:(:(: Helppppppppp pleaseeeeee
   
  На lovemme му/ѝ се допаѓа ова.
 2. lovebrazil

  lovebrazil Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  78
  Kolku se vlaznite za i pred sex

  Ова ти сериозно 29 години имаш? :o
  Како тоа утоп? Ти тече?
  Влажноста не се контролира.
   
 3. Londongirl

  Londongirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  9
  Kolku se vlaznite za i pred sex

  Najseriozno i pocna pred godina dena i neznam dali e dobro ili loso poradi toa sto predhodno ne se slucuvalo.
   
 4. lovebrazil

  lovebrazil Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  78
  Kolku se vlaznite za i pred sex

  Чекај, чекај, полека. Објасни ми убаво. Колку обилна е таа влажност? Порано се влажнеше? Колкава е разликата.

  И јас се влажнам, можам да речам, многу, но не изгледа ненормално.
   
 5. Londongirl

  Londongirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  9
  Kolku se vlaznite za i pred sex

  Pa so ogled deka citav na net po sajtovi deka stavale krpi odozdola da ne se navlaznat carsafite znaci ne tolku :(:(:(: ama sepak mislam deka vo sporedba so normalno e mnogu nekogas doagam do situacija kaj sto nemozam da svrsam ili moment kade sto nisto ne osekam :(:(: frustriracko e ponekgas
   
 6. lovebrazil

  lovebrazil Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  78
  Kolku se vlaznite za i pred sex

  Навистина не би знаела како да ти помогнам. И јас сум дошла во ситуација многу многу да се навлажнам, така што дечко ми ми рече, "влажно - жешко", ништо не чувствувам :lol:
  Ајде ќе чекаме одговор од некоја што знае да ти помогне :)
   
 7. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.028
  Допаѓања:
  25.009
  Kolku se vlaznite za i pred sex

  Додека тече добро е , некој би убиле да може да тече , подобро океан него сахара (лоша споредба али јбг)

  Ако сакаш можете и во ваша корист , сексуални игри да играте

  он ќе бега низ соба а ти ќе го прскаш , во глава ако го погодиш 50 поена
   
  На Lolo5, ADOKI, lealealea и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Londongirl

  Londongirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  9
  Kolku se vlaznite za i pred sex

  Ubavo da se slusne i maska perspektiva bez glupostive jasno
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 9. CrnceSK

  CrnceSK Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  58
  Kolku se vlaznite za i pred sex

  не се секирај бе убаво е влажно,незнам на кое машко му смета тоа мене не ,баш ке има убава предигра се да се излиже
   
 10. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.275
  Kolku se vlaznite za i pred sex

  Девојко, какви фрустрации се ова сега ? Кој ти рекол или каде си прочитала дека не е во ред да си многу влажна ?
  Па што повеќе си влажна тоа е поубаво. И да, нека тече како река (жими изразов :lol: ), тоа е супер.
  Машките сакаат кога женското е што повлажно, поубаво е триењето, показател е дека многу се возбудуваш.
  Проблем е ако не се навлажнуваш, па си сува како барут.

  Ич не се секирај, не верувам дека му пречи (а, ако му пречи тогаш тешко него).

  Немој нешто што е скроз нормално и супер да го правиш во проблем со сила. ;)
   
  На CrnceSK му/ѝ се допаѓа ова.
 11. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.609
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  Kolku se vlaznite za i pred sex

  Па добро кај секоја е различно некоја повеќе некоја помалку , ако толку многу му смета и ете ти не осеќаш ништо скоро , прекинете на кратко , избриши ја вагината и продолжете , сепак нема да биде толку суво бидејќи самиот кондом си има лубрикант на него , не верувам да ќе зариба
   
 12. justm4n

  justm4n Нов член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2014
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  Kolku se vlaznite za i pred sex

  нема нешто поубаво од тоа коа жената е влажна според мене најголемиот афродизијак за маж е тоа :)
   
  На Lolo5 и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 13. CrnceSK

  CrnceSK Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  58
  Kolku se vlaznite za i pred sex

  Сакам партерката да е влажна за да излижам се ,а и јас како цистерна сум со предсемена течност
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. xoxogg

  xoxogg Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Kolku se vlaznite za i pred sex

  Vo posledno vreme koga imame sex so decko mi, nikako ne mozam da se navlaznam, na pocetokot da, no potoa za vreme na sex nema sansi, ne daj boze da sakame da smenime poza, posle ne moze da vleze... ova ne se slucilo samo ednas i me fakja panika. Ve molam za pomos :(
   
 15. Mrs.Carter

  Mrs.Carter Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2014
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  110
  Пол:
  Женски
  Секој се влажни различно. :) Како што кажа Yipman , подобро ли е Сахара да бидеш??
   
 16. stojna21

  stojna21 Нов член

  Се зачлени на:
  22 април 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  јас имам еден проблем во врска со влажнењето... на почетокот на сексуалниот однос сум влажна и се е нормално и убаво, но ако односот ми потрае повеќе од 15-20 минути (без разлика дали свршам или не) почнувам да се сушам. дали недоволната предигра има удел во сето тоа?
   
 17. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.711
  Пол:
  Машки
  влажноста е важна за пенетрација а за лижење нема потреба да е влажна ќе се навлажне со текот на самиот чин
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. makarov

  makarov Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2012
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  46
  Јас прв пат слушам некој да има фрустрации бидејки многу се важни. Од машка страна тоа е супер. Убаво лизга, по врело, по лесно влегува..и да не набројувам ;)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. KatWonderland

  KatWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  Ми треба ваша помош искрено незнам како да постапам бидејќи кога и да се допираме и сакаме да имаме секс јас не сум влажна. Со други зборови сува сум како Сахара -.- И многу се нервирам поради тоа, ќе можете ли да ми кажете како да се обидам за да можам да се навлажнам доволно.
  Фала однапред.
   
 20. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.711
  Пол:
  Машки
  Zagrevanjeto so predigra e biten segment za navlaznuvanjeto kolku kr bide vozbudliva predigrata tolku ke se vlaznes poveke .Osven ako ne se raboti za zdrastven problem togas dobro e da se poseti ginekolog ili i idise so lubrikanti ili nesto kako beby maslo