1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Влакна на стомакот

Дискусија во 'Тело' започната од macor24, 29 мај 2019.

 1. macor24

  macor24 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  924
  Допаѓања:
  2.402
  Пол:
  Женски
  Девојки ајде малку помош како са ги средам влакната на сѕомакот ептен ми е грозно несакам да ги депилирам оти уште повеќе ќе згуснат некоја друга опција да ги отстранам или избелам хеллпп
   
 2. Ikickabebusce

  Ikickabebusce Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  3.152
  Пол:
  Женски
  @macor24 и јас го имам истиот проблем.. Незнам што да правам.:|
   
  На Ladygugche, Kjutche и macor24 им се допаѓа ова.
 3. christinnn

  christinnn Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  2.672
  Допаѓања:
  21.026
  Пол:
  Женски
  Јас ги депилирам со шеќерна паста.
  Немаат згуснато, истите си се. Чак шо и можам да кажам дека се изретчени малку.
   
  На X men, Feminka22 и Pea им се допаѓа ова.
 4. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.510
  Допаѓања:
  22.892
  Пол:
  Женски
  Како год да ми дојде ги отстранувам и до таа мера се изретчени и самото влакно е потенко, што со нивната максимална големина на подрастување не се споредуваат ни оддалеку со она пред да почнам да ги отстранувам.
  Тоа дека ќе згуснат е мит. Нема како отстранувањето на самите влакна да влијае на густината на нивниот раст. Напротив, поголема е веројатноста да се проречат, како во мојот случај.
   
  На Harper, Bozica1980, Doozy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  514
  Допаѓања:
  4.176
  Пол:
  Женски
  ЈАс користам една мала лента од Veet и раат сум цел месец. Од депилација со восок или ленти не згуснуваат, дури и поретки се.
   
 6. Peperutce1115

  Peperutce1115 Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  2.488
  Допаѓања:
  22.683
  Па немам многу влакна, повеќе како мов доаѓа. Само депилација му е мајката, или со депилатор или со восок и може да терам така и два месеци. Поретки се, раат е после.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  19.370
  Пол:
  Женски
  Депилација :)
   
 8. macor24

  macor24 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  924
  Допаѓања:
  2.402
  Пол:
  Женски
  Ama ne e do depilacija nesto dr so sto moze da se izbelat mi rekoa hidrogen 3% da se mackam no neznam dali da pocnam
   
 9. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  3.200
  Допаѓања:
  25.670
  Пол:
  Женски
  Зарем нема кај нас да се купи бланш за коса на лице/тело?
  Порано ја користев оваа бланш крема, ја користев за лице но може да се користи и за тело, купена во Америка Screenshot_20190530-204339_Gallery.jpg
   
 10. macor24

  macor24 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  924
  Допаѓања:
  2.402
  Пол:
  Женски
  Досега јас немам видено вакво во мк дали има некој најдено ти ја имаш ли користено
   
 11. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.712
  Пол:
  Женски
  Само со депилација.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 12. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.977
  Допаѓања:
  50.151
  Пол:
  Женски
  Ги депилирам со депилатор, ама боли многу.
  Одамна ги депилирам а сеуште ме боли.
  На рацете немам проблем кога ги депилирам.
   
 13. Ciel

  Ciel Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  2.128
  Пол:
  Женски
  Кога одам на целосна депилација го правам нозе, раце и интима го правам и стомакот боли но се навикнав.