1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Влакна под пазувите и на нозете ... помогнете

Дискусија во 'Канта' започната од Smileee, 23 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Smileee

  Smileee Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  12
  Стварно неможам да поднесам повеќе ... влакната под пазувите ми пречат .. сум пробала и со креми и со брич и со восок ... но со брич ми се заоструваат и ме иритираат , а со босок многу ме боли и не се вадат сите ве молам помош ... е и да и за депилација на нозете се депилирам со восок кај една козметичарка но по една недела повторно имам влакна ако може да ми помогнете ве молаам
   
 2. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  А кој жив човек нема влакна ...
  Под пазуви нормално е да се заоструваат, а да се депилираш не е многу здраво.
  На секое бањањње бричот и нема ни да приметиш дека имаш влакна.
  Ако ги запуштам па да си плетам плетенки и мене би ме нервирале.

  А на нозете имаш триста опции. Креми, восоци, бриш, машинки ....
   
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.275
  Допаѓања:
  144.514
  На подфорумов имаш многу теми за отстранување на влакната,разгледај убаво.На некоја од нив ќе најдеш решение за твојот не толку невообичаен проблем,впрочем сите се бориме со влакништа...тоа е.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.