1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Влакненца на градите

Дискусија во 'Тело' започната од Melanija, 17 март 2010.

 1. Melanija

  Melanija Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Zdravo na site, edna moja drugarka ima problem so nesakani vlakna na gradite okolu bradavicite, sram i e da otide na lekar da prasha, i zatoa jas resiv da i pomognam so toa sto ke prasam na forum od vas dragi devojki soveti okolu ovaa tema. Dali ste zapoznaeni i dali znaete sto e najdobro da prezeme za stimuliranje ili otstranuvanje. Isto taka so tek na vreme i se ojacuvaat :( i i bidnuvaat po cvrsti bidejki gi depilira... Ve molam pisete se sto znaete ... Pozdrav
   
 2. dadada

  dadada Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  14
  neka prodolzi da se depilira a sega ima nov krem za posle depilacija so koja se namaluvaat vlaknata BIOXET OKOLU 1200 DEN za 3 meseci ako se koristi za pogolema povrsina a za 10 meseci ima garancija deka 90% se namaluvaat vlaknata i se ponezni i poretki vredi da se proba
   
 3. ice-cream

  ice-cream Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  4
  ЈАс мислам дека на тој предел не смее да се депилира затоа што има многу млечни жлезди.. Ако нема многу, најдобро е да ги тргне со пинцета и готово....за депилација мислам дека не смее :!:
   
  На Dpokahontas и lolita97 им се допаѓа ова.
 4. Melanija

  Melanija Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Vi blagodaram za sovetite, mislam deka ke i posluzat, a toj krem kade moze da se nabavi? go ima li niz aptekive? pozz
   
 5. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.052
  nikako depilacija!samo moze da napravi pogolema belja..moze so pinceta da gi vadi..ili ete krema da si kupi
   
 6. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  So pinceta neka gi vadi, bezbolno e veruvaj!
  nemoj da ja depiliras taa oblast!!! pozzzzzz
   
 7. orinoco

  orinoco Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  87
  е колку се тие де! 2-3 се (барем кај мене) брикни се и готово

  пс. уште и таму ли да трпам болки од депилација
   
  На KittyT му/ѝ се допаѓа ова.
 8. babyblue

  babyblue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  12
  Здраво девојки
  Сигурна сум дека многу од вас го имаат овај проблем со влакненца на градите, поточно областа околу брадавиците.
  Сакам да ве прашам како се справувате? Јас знам само за отстранување со пинцета, ама во последно време почнаа да ми се прават и поткожни влакненца па незнам што да правам со нив :worried: .......ептен ме нервираат :(
   
 9. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  124
  и јас имам влакненца ама не ги чепкам бар сеа за сеа,се мислам дали да ги извадам со восок или не малце ми е страв сепак тука има мн млечни жлезди да не си направам некој белја
   
 10. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Имам другарка и на градите се депилира и вика дека не болело и до сега не и направило некаков проблем, ама сепак вие си знаете :?:
   
 11. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  119
  Јас ги вадам со пинцета и немам никаков проблем, за друг метод не сум, зошто сепак се работи за гради и е ризик
   
 12. plavusaaa

  plavusaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  45
  и јас со пинцета си ги отстранувам мада имам само 2-3 ама сепак не ги сакам ни тие па ги чупкам :D
   
 13. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Скоро секој ги има овие влакнеца. Јас ги отстранувам со пинцета. За оние поткожните биди внимателна - ако треба почекај да порасне влакното или пак со стискање или отворање излез со чиста игла.
   
 14. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.152
  Јас ги бричам :lol: незнам колку е добро али боли бе луѓе со пинцета... ;(
   
 15. mala

  mala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  13
  i jas imam ama ne znam kako da gi ostranam a so pinceta ne razmisluvam od samata pomisla mie strav
   
  На Iva.T му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Абе искрено кај мене не се ни приметуваат. Треба со лупа да ги гледам.
   
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.933
  Допаѓања:
  66.086
  Пол:
  Женски
  И јас имам, ама малку се и не ги чепкам да не си ја барам бељата. И така сум плава, па скоро и нигде не ми се познаваат влакна воопшто.
   
 18. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  51
  и јас имам и еднаш пробав со пинцета и многу болеше сакав да ги избричам ама се плашам од посериозни проблеми :^)
   
 19. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  LEle vcera zabelezav deka imam :( se mislam so da im pravam :?: ali ke gi ostavam zasega,nemam nikakva ideja :^)
   
 20. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  И кај мене не се многу видливи, ама ме нервираат и ги вадам со пинцета...еднаш ми се појави и едно поткожно, па мал 'оперативен зафат' извршив :sweat: и како рана си отворив и ептен се исплашив и после го лечев со триста чуда и затоа сега сум премногу претпазлива