1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Влакненца на градите

Дискусија во 'Тело' започната од Melanija, 17 март 2010.

  1. bisercheto

    bisercheto Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    I jas imam vlaknenca na ovie glupi mesta .. neznam kako da gi otstranam i ne ni probvam da gi cepkam se duri ne izleze nesto drugo pomalku bolno so pinceta ne ni sakam uste ednas da probam ... ,a za depilirane voopshto mozni se i nesakani drugi pojavi :( ako znaete nekoj drug metod ke ve molam da pisete .. stvarno neznam kako da se spravam so ovie vlaknenca ;( pozz :*
     
  2. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Уф.. со брич :o После внимавај од едно место три влакна да не ти излегуваат :^)
     
  3. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    uf i jas go imam toj probleem :( se plasam da gi izbricam vlaknencata no gi skratuvam so nozicka pa ne se poznavaat tolkku... ;)
     
  4. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    каков брич бре не се занесувај не е ова нога па со брич само со пинцета извади неколку и готово.. па не боли многу само ке те пецне :lol:
     
  5. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    зошто бе јас ги бричам ништо страшно не е само внимателно тоа :)
     
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.500
    Пол:
    Женски
    А добро толку ли ви сметаат? Јас некако не им придавам никакво значење. Па само две или три влакна мајку му. Шо знам...
     
    На inlovegirl му/ѝ се допаѓа ова.
  7. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    боже боже :lol: да бе брич на града не фала јас не би ги бричела тие влакненца, сепак тоа е подруго место од телото штознам вие си знаете
     
  8. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Епа немораш ако несакаш шетај си така хаха :lol: инаку јас имам читано дека и тоа е еден начин на отстранување ако знаеш англиски побарај на гугл. Поздрав
     
  9. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    :lol: :lol: да бе така да си шетам нејкам така срамота е :lol: ама и јас ги отстранувам ама не со бричччч туку со пинцета а и немам којзнае колку 2-3 влакненца се во прашање ;)
     
  10. mila01

    mila01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    кога ги отстранувате влакненцата со пинцета, правете го тоа после бањање.. тогаш е помалку болно зошто порите се отворени :)
     
  11. purple.world

    purple.world Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    7
    Добро е и со Veet крема, многу помага во смисол дека ги прави потенки влакненцата кога растат и никако со брич...
     
  12. Simona-M

    Simona-M Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    2
    Леле немојте ниту со пинцета ниту со брич да ги вадите, а најмалку со восок.
    Многу е ризично, жлезди се во прашање, а таму се најбројни.
    Доколку имате навистина видливи влакна земете некаква депил-крема, од типот на бит што се одмива, не што ги вади од корен.
     
  13. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    јас имам ,но многу се малку и се бебешки и невидливи,затоа не планирам да ги отстранувам :talk:
    а инаку со брич мислам дека е многу апсурдно,пред се затоа што таму има секоја девојка малку влакна,а со бричот само ги зајакнува и згуснува :tmi:
     
  14. despinadimovska

    despinadimovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Isto i jas gi imam no jas gi bricam no samo imam 2-3 nemam mnogu a ne mi se ni poznavaat... :rofl:
     
  15. tanje.love

    tanje.love Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    7
    Mene mi se cudea drugarkite kako imam tamu vlaknenca, poveke se kako mov, no tie crnite, se razbira so pincetka i gotovo, zavrsena rabota abric, nema sansi da stavam...
     
  16. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Скоро сите девојки го имаат овој проблем така што нема потреба за голема паника.Тоа е нормално :) Јас користам пинцета зошто сепак се гради и не сакам да се повредам ;)
     
  17. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    и јас со пинцета,но само тие што повеќе се познаваат и завршена работа :D
     
  18. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    Jas gi imam odamna no sega resiv za prv pat so pinceta zatoa sto me neviraa nemozev da gi gledam no ete pak si rastat, imam i nagore pomali vlakna no tie ne go cepkam!
     
  19. ma4enceEdno

    ma4enceEdno Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    465
    Здраво девојки јас сум нова на форумов, па баш ме интересираше ова за градите. Јас се зафркнав многу имав сосем малце 2-3 и ги избричив и сега од секаде растат :(
    Дај кажете ми нешто друго ако знаете освен пинцета страв ми е со тоа да пробам .
     
  20. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370

    па тоа не боли .. не се плаши обиди се едно искорни и ке видиш дека не е страшно... друго не знам што би ти казала ... со среќа ..