1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Влакненца на градите

Дискусија во 'Тело' започната од Melanija, 17 март 2010.

  1. mila.s

    mila.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    36
    И јас имам по 2-3 влакненца на градите, но бидејќи неможам да ги гледам, многу сум живчана за такви работи редовно си ги отстранувам со пинцета,а и немам некоја голема болка. ;) За убавина се трпи се :P
     
  2. invisiable

    invisiable Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    8
    Јас имам влакненца меѓу градите...да не е некое хормонско нарушување или го има и кај други феминки...дали е потребно мислење од доктор...но сепак срам ме е,за таков проблем да посетувам доктор.Срам ме е да излезам со длабоко деколте или пак да отидам на базент.Можеби треба да почнам да ги депилирам или па...??/
     
  3. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Гајле да немаш, малце ќе се исончаш и ќе биде океј.
    Една школска имаше вака, не и беше никаков комплекс.

    Обично на девојчиња со поцврсти и потемни влакна им се појавува ова.
    Некој да ги депилираш, жити се, ќе се зафркнеш.
     
  4. invisiable

    invisiable Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    8

    Но,сепак јас сум со посветол тен на кожа и секогаш прво поцрвенувам,па дури после некое време потемнувам...А, сум забележала дека кога поцрвенеам повеќе ми се познаваат...Можеби да ги избелеам нема многу да се познаваат..Уфф кај ме снајде ова..мајками нема ниту едно влакненце ниту на раце ниту на нозе(дали едно две и тоа пред да одиме на одмор ги вади со чупалка)а не пак меѓу гради..
     
  5. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Имам по две -три на секоја ц***а и ги кубам со пинцета .
    Малку пецка ,ама не е неиздржливо.
     
  6. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    И јас имам и на градите и мегу нив. Почнав да ги вадам со пинцета ама ми се здебелија. А онака не ги поднесувам. Мора редовно да ги вадам. Никакви се. И страв ми е безразлика дали е на градите или на др дел од телото кога и да ги извадам влакната се згуснуваат и здебелуваат, па дали имам некое нарушување??
     
  7. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Имам приметено по некое ама не ги чепкам сеа за сеа додека не им најдам соодветно решение
     
  8. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Имам по некое околу брадавиците и си ги вадам со пинцета иако точно е дека после растат поцрни :!: Ама не можам да ги оставам така во никој случај :)
     
  9. macka18

    macka18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Mene mi se poznavaat sekade bez razlika dali e na race, lice, gradi, stomak ..... duri i na grbot. Ama toa e, sto ke se pravi osven da si se izdepiliras. Mene mi e mnogu macno i mi odzima mnogu vreme zatoa sto sekade se depiliram so masinka (osven na grbot) ama sakam i tamu letovo mi smetaat, ili pak da gi izblansiram ke mi obelat i nema da se poznavaat tolku. Na kremive za retcenje ili ostranuvanje ne im veruvam ni malce.

    Ufff se custvuvam kako majmun, pogotovo koga nema da se izdepiliram na vreme! :@
    [mod-kirilica:36qp009i][/mod-kirilica:36qp009i]
     
  10. Korisnik89

    Korisnik89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    29
    И кај мене е исто. Баш сум како мајмун. Имам влакна по целото тело нозе, раце, стомак, грб, гради, меѓу градите дури и по лицето кај ушите. Се депилирам сегде освен на лицето, а меѓу градите почнав сега со восок. Само не знам дали тие влакна на градите што ги имам се нормални или се работи за некое хормонално пореметување, бидејќи како што читам вие имате само по неколку влакна кај брадавиците, а јас имам влакна по целите гради
     
  11. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Корисник, мислам дека треба да посетиш доктор. Нормално е да имаме влакна насекаде, но да не се познаваат..
     
  12. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Девојки ве читав и да прашам, јас имав две три до брадивиците, и почнав со пинцета пред 2 години да си ги вадам, значи сега се 20 30, и тоа црни, и некогаш се депава од по две заедно да се, долги со корен, страшно дури, само околу брадавица ми се, и имам по некое меѓу градите....
    Како што читав на сите ви се зголемиле, значи не е само кај мене. :( Досадни се ко проливвввввв..
     
  13. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    дааааааааа исто и на мене дури по две заедно ми се и ми се зацрнија :( може не требаше ни да почнам да ги вадам ама ете биднало и нема назад :!:
     
  14. Korisnik89

    Korisnik89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    29
    Па не и дека ми се познаваат многу ама јас сум црна и влакната ми се потемни па повеќе ми се познаваат. Туку ако се работи за хормонално пореметување дали тоа влијае некако штетно освен естетски со влакната (што и не ми голем проблем бидејќи сум навикната на депилација)?
     
  15. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Јас почнав да ги вадам со пинцета. Црни се и многу се познаваа, ме нервираа. Поминаа две недели и уште не ми пораснале, се надевам дека нема да имам уште повеќе затоа што многу грдо изгледа. А за тоа дека се досадни да не зборувам... :doh:
     
  16. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    И јас ги вадам со пинцета пошто не се многу 3,4 се, но сепак се гледаат ( јас барем озгора си ги гледам дека се познаваат) :wasntme: и за едно 2 недели почнат да растат
     
  17. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Имам и јас само на едната града (на левата-па нели лева е таа, само нешто избацува! :lol: )
    Си ги отстранувам фино-лепо со пинцета! :wasntme:
    На почеток беа помалечки две влакненца, кои дури и не се приметуваа!-Сега се повеќе од 4-5, црни, огромни-чиниш коса ми расне на градите! :rofl:
     
  18. bellissima2

    bellissima2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Ако имате премногу влакна на градите можно е да имате проблем со јајниците. Јас на пример имав не многу ама чат пат по некое околу брадавиците и ги вадев со пинцета. Пошто одам на гинеколог еднаш годишно ми откри дека имам полицистични јајници и колку што имам читано поради такви јајници девојките имаат влакна и акни дури и прекумерна тежина. Ми препиша докторката апчиња за контрацепција за да ми се излечат цистите, ги пијам веќе два месеци и стварно ми се изретчени влакната на едната града веќе немам ниту едно. :)
     
  19. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Имам и јас по некое ама не ги вадам пошто не се познаваат толку
     
  20. ane.e

    ane.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    и колку излегува еден третман и колку третмани треба да се направат за да изчезнат и дали повтрно излегуваат? :$