1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Влакненца на градите

Дискусија во 'Тело' започната од Melanija, 17 март 2010.

  1. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    И јас имам но не се познаваат многу.
     
  2. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    И јас имам по некое влакно на градите но долги и црни среќа се 2-3, а ги остранувам со макази, ги кратам, некој ми кажа дека со пинцета не било здраво да се вадат, бидејќи се тоа влакна директно од жлездите.
     
  3. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Јас почнав пред скоро 3 години да ги вадам со пинцета. Растат многу длабоко тие влакна и такви се црни дебели влакна. Немав многу само 3-4 и не ги оставам да пораснат, штом ќе ги видам дека се 1 милиметар пораснати одма ги кубам и излегува влакно од скоро пола сантимче. Сега ми се многу потенки од порано и полесно излегуваат зошто не им давам да растат. Исто знаат да почнат и како поткожни да растат, иако ги вадам од коренче ама пак успевам да се справам со нив.
     
  4. Loritaa

    Loritaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2011
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    661
    Јас ги вадам со пинцета и немам никаков проблем.Брзо и лесно и што е најважно не боли..
     
  5. stylishh

    stylishh Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    619
    Пол:
    Женски
    и кај мене исто ,кога ги вадев со пинцета ми излегваја подкожни, поцнав со вит ленти за депилација и сега е подобро ,морам многу ги имам и дебели и црни се :( :@
     
  6. HeelsLover

    HeelsLover Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    655
    Пол:
    Женски
    Јас имам неколку влакненца на градите скоро не се познаваат ама ако има некои такви што се познаваат ги вадам со пинцета болно ми е малце ама ефикасно :D
     
  7. ma4enceEdno

    ma4enceEdno Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    465
    И јас го имам истиот проблем, имав 2,3, пред година, две и дури се свестам 20,30 сигурно имам и тоа црни и ко шо викате по две од едно место ми излегуваат. Незнам шо да им правам, ги вадев со чупалица ама ногу се сега ме боли, а не би пробала со ленти мислам дека не е добро да се депилираме на градите :worried:
     
  8. stefani3

    stefani3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    здраво девојки,
    и јас имам влакненца на градите. но бебешки се и не им обрнувам толку внимание. но тоа што ме мачи е што имам такви бебешки блакненца во просторот помеѓу градите,деколтето. и незнам што да направам во врска со тоа. затоа што се плашам да ги извадам со било што за да не почнат многу да ми растат..
     
  9. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    Јас имам по 3-4 ги вадам со чупалица
     
  10. glow

    glow Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    3.023
    Допаѓања:
    1.264
    И јас имам, неколку се ама се црни и долги многу.. Не е препорачиво да се депилираат или да се кубат. На многу осетливо место се , не си играјте. Јас ги кратам со ножички многу блиску до кожата, некое време не се познаваат и кога ќе потпораснат пак. Што да се прави, подобро така отколку да си направам некој проблем..
     
  11. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Јас немам :emo: Но затоа пак имам на долниот дел од стомакот, ама не е страшно ги депилирам со восок. :)
     
  12. assazz

    assazz Активен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    јас читав тука досега и како што гледам сите што коментирале имаат влакненца околу брадавицита но јас имам и на самите брадавици што да правам?
     
  13. OneDirection

    OneDirection Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2012
    Пораки:
    468
    Допаѓања:
    238
    И јас имам влакненца на градите. Нормално е тоа, мислам дека сите имаат.
    Инаку јас ги тргам со пинцета.Немојте со восок да не си направите некоја белја
     
  14. Lining

    Lining Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    185
    И јас имам ама не се осудувам да ги чепкам малечка сум. Мене тоа ми е генетски мајка ми ги вади со чупалица.
     
  15. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    И јас имам влакненца , и не им обраќам многу внимание , не се ни познаваат многу , не сум во план да ги отстранувам бидејќи мислам дека ќе ми се зголемат :D
     
  16. Bubeeeeee

    Bubeeeeee Активен член

    Се зачлени на:
    24 август 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    0
    depilacija ne :D
     
  17. flowerred

    flowerred Активен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    34
    Јас ги имам и на стомак и на градите ама руси не се познаваа толку ама откако почнав да ги бричам :D ..некако поцрни се појке и поцврсти се :(
     
  18. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски
    Немој да ги бричиш, вади ги со чупкалица тие на градите а на стомакот можеш да ги депилираш ако одиш на депилација.
     
  19. flowerred

    flowerred Активен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    34
    На градите со чупкалица иде некако и онака имам по 6-7 ,ама на стомак со депилација не ми се оди ми е страв многуу од тоа нешто :| Може ли со некаква крема која би ми препорачале како за нежна кожичка? :D
     
  20. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски
    Вит кремата тогаш, јас порано со таква се депилирав.