Влакнести мажи или не?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од elena99, 10 декември 2009.

?

Влакнести мажи или не?

 1. Да

  94 глас(а)
  35,7%
 2. Не

  169 глас(а)
  64,3%
 1. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  91
  Си го вратив малку филмот назад низ мојата љубовна историја и сватив дека јас и воопошто и не сум имала премногу влакнест партнер.Одбивни ми се таквите.Умереноста во овој поглед ми е клучно решение, па и да не е доволно среден страста си го прави своето.
   
 2. LAVICA81

  LAVICA81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  13
  Сакам да има по малку,некако ми е по страствено и по секси..Ама па не да е грмушка :lol: Се разбира дека треба да се внимава на изгледот и на хигиената,но да има по малку,да знаеш дека си сепак со маж.Не сакам да е влакнест на грбот,доле и под пазувите :)
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.506
  Допаѓања:
  42.897
  На градите може да има по малку, ама како што кажавте да не е грмушка :) А на нозете да нема е тоа ми е многу женствено :lol:
   
 4. Maloto-Divo

  Maloto-Divo Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Potpolno se soglasuvam so tebe... :)
   
 5. maserkaTA

  maserkaTA Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2010
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  4
  Дефинитивно ДА за влакнести мажи...депилирани мажи...бљак-многу педерскии...
  Треба да се познава што е машко а што женско, нели?
   
 6. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  74
  Nesakam mnogu vlaknesti mazi,dovolno e da ima malku na gradite,racete i nozete...inaku pod pazuvite i dole ic nesakam bljak....no isto mi e gadno koga ke vidam masko so izdepilirani noze,e sea za gradite moze i da e izdepiliran no poubavo e koga ima malku samo a kilim ic nesakam :lol:
   
 7. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.819
  Пол:
  Женски
  Влакнести ама со исаф :lol: Не сакам премногу влакна на градите,само онака колку да се знае дека е маж,депилирани нозе и слично,тоа ти е педер и пол,а за доле,секако подобро е да си биде мазно и нежно :oops: :D
  Под пазуви сега барем е светов напреден и воопшто не е срамота да си бидат и мажите средени,а не сплеткани :lol: Еднаш кога сум видела едно типче,школски од основно,преубаво е детево,типче и пол,носеше маичка на прерамки,рамбовка,престегнат,седи во еден кафич и врвам јас овој се протегна и ги крена рацете....БЉАКККК,БЉАк,во животот не сум видела погрдо нешто.И од тогаш го замразив! :Down:
   
 8. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  79
  и јас се согласувам со вас,неможам да поднесам влакна незнам зашто,поготово кога ќе видам како го викаат тоа љубовен килим како излегува од кошула или маица ми се повраќа
   
 9. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.253
  И јас мразам превише влакнести мажи. Влакна признавам само на раце и нозе. Другите делови ги сакам мазни. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
   
 10. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  659
  Допаѓања:
  153
  значи највеќе што мразам кај машко се влакната по градите. како мајмуни се со влакништата, многу е одвратно, а и како што кажа брејвхарт и јас до сега не сум имала влакнест партнер, а и нејќам :)
   
 11. manevska.mila

  manevska.mila Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  18
  pa ne ide site mazi da se depiliraat :)) jas misalm deka treba da se depiliraat barem na intimnite mesta i ako stanuva zbor za odmor togas spored mene moze da gi izdepiliraat i gradite dr NE :))
  POZZ
   
 12. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  102
  Преферирам НЕ влакнести мажи ;)
  Инаку многу грдо ми изгледа депилиран маж, кога е мазно ОК, но кога ќе почнат да растат, брррр :x Кога ќе ги видам некои такви летно време, вопшто не ми изгледаат убаво :(
   
 13. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.952
  vlaknesti ne..depilirani ne celosno..inaku sum nemala do sega vlaknesti partneri..site gore dole si bile ok
   
 14. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  13.928
  Допаѓања:
  104.227
  Пол:
  Женски


  Мој човек ;) :D :D :D

  не сакам депилирани, средени да... ама скроз депилирани не... ќе се осеќам ко педофил :lol: :lol:
   
 15. confused

  confused Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2009
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  321
  vlaknaaa... :Down: :Down: nikako
  ne mozam da podnesam vlakna..mrazam vlakna...celosna depilacija i gore i dolu i pod pazuva...segde :D
  znaci ako od nesto mi se gadit to se vlakna...bjlak
   
 16. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  71
  jas ne podnesuvam vlaknesti mazi, i za sreka mojot soprug ima vlakna dovolno kolku da izgleda na maz... ama jezivo mi e koga ke vidam mazkako mu iskacaat vlakna od kosulata kon vratot... no sepak poveke bi podnela takov otkolku nekoj depiliran...
  definitivno sreka imam sto maz mi ima maalk vlakna na gradite, a dovolno na nozete, i nikogas ne bi sakala da se depilira, osven normalno na intimnite delovi, za da mozam slobodno... ajde znaete da ne vi raskazuvam :lol: :lol: :lol:

  i ete eden vic na kraj...
  Plavusa sekade e bela, no samo edno vlakno ima, kade?
  Megu zabite, :lol: sigurno znaete zosto :lol:
   
 17. Kalaaa

  Kalaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  17


  same here :up: :up: :up: :up: :up:
   
 18. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  1.088
  Пол:
  Женски
  Па кога би можела да бирам би избрала да не е влакнест, ама ние не ги гледаме под блуза кога се фаќаме со нив, и сега ако се друго ми се допаѓа кај него зошто да не :D
   
 19. Flying

  Flying Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  0
  све во своите граници...плетенки и такви работи не благодарам!... под пазуви и интимни места обавезно среден ако можам јас може и он... мазни до току не мора али ако има некое гром тело тогаш пожелно е да дојде до израз... :D
   
 20. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.477
  Пак да се вратам на темава... мојот има влакна на градите, ама бидејќи е плав - тоа и не изгледа многу страшно.. и далеку е од гадно и грозно. :)