1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Влакнести мажи или не?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од elena99, 10 декември 2009.

?

Влакнести мажи или не?

  1. Да

    98 глас(а)
    35,6%
  2. Не

    177 глас(а)
    64,4%
  1. Braveheart

    Braveheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    94
    Си го вратив малку филмот назад низ мојата љубовна историја и сватив дека јас и воопошто и не сум имала премногу влакнест партнер.Одбивни ми се таквите.Умереноста во овој поглед ми е клучно решение, па и да не е доволно среден страста си го прави своето.
     
  2. LAVICA81

    LAVICA81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    165
    Допаѓања:
    19
    Сакам да има по малку,некако ми е по страствено и по секси..Ама па не да е грмушка :lol: Се разбира дека треба да се внимава на изгледот и на хигиената,но да има по малку,да знаеш дека си сепак со маж.Не сакам да е влакнест на грбот,доле и под пазувите :)
     
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    На градите може да има по малку, ама како што кажавте да не е грмушка :) А на нозете да нема е тоа ми е многу женствено :lol:
     
  4. Maloto-Divo

    Maloto-Divo Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    Potpolno se soglasuvam so tebe... :)
     
  5. maserkaTA

    maserkaTA Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    7
    Дефинитивно ДА за влакнести мажи...депилирани мажи...бљак-многу педерскии...
    Треба да се познава што е машко а што женско, нели?
     
  6. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Nesakam mnogu vlaknesti mazi,dovolno e da ima malku na gradite,racete i nozete...inaku pod pazuvite i dole ic nesakam bljak....no isto mi e gadno koga ke vidam masko so izdepilirani noze,e sea za gradite moze i da e izdepiliran no poubavo e koga ima malku samo a kilim ic nesakam :lol:
     
  7. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Влакнести ама со исаф :lol: Не сакам премногу влакна на градите,само онака колку да се знае дека е маж,депилирани нозе и слично,тоа ти е педер и пол,а за доле,секако подобро е да си биде мазно и нежно :oops: :D
    Под пазуви сега барем е светов напреден и воопшто не е срамота да си бидат и мажите средени,а не сплеткани :lol: Еднаш кога сум видела едно типче,школски од основно,преубаво е детево,типче и пол,носеше маичка на прерамки,рамбовка,престегнат,седи во еден кафич и врвам јас овој се протегна и ги крена рацете....БЉАКККК,БЉАк,во животот не сум видела погрдо нешто.И од тогаш го замразив! :Down:
     
  8. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    и јас се согласувам со вас,неможам да поднесам влакна незнам зашто,поготово кога ќе видам како го викаат тоа љубовен килим како излегува од кошула или маица ми се повраќа
     
  9. glow

    glow Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    3.023
    Допаѓања:
    1.264
    И јас мразам превише влакнести мажи. Влакна признавам само на раце и нозе. Другите делови ги сакам мазни. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  10. WomanInLove

    WomanInLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    значи највеќе што мразам кај машко се влакната по градите. како мајмуни се со влакништата, многу е одвратно, а и како што кажа брејвхарт и јас до сега не сум имала влакнест партнер, а и нејќам :)
     
  11. manevska.mila

    manevska.mila Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    20
    pa ne ide site mazi da se depiliraat :)) jas misalm deka treba da se depiliraat barem na intimnite mesta i ako stanuva zbor za odmor togas spored mene moze da gi izdepiliraat i gradite dr NE :))
    POZZ
     
  12. didija

    didija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    118
    Преферирам НЕ влакнести мажи ;)
    Инаку многу грдо ми изгледа депилиран маж, кога е мазно ОК, но кога ќе почнат да растат, брррр :x Кога ќе ги видам некои такви летно време, вопшто не ми изгледаат убаво :(
     
  13. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    vlaknesti ne..depilirani ne celosno..inaku sum nemala do sega vlaknesti partneri..site gore dole si bile ok
     
  14. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.015
    Допаѓања:
    198.829
    Пол:
    Женски


    Мој човек ;) :D :D :D

    не сакам депилирани, средени да... ама скроз депилирани не... ќе се осеќам ко педофил :lol: :lol:
     
  15. confused

    confused Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2009
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    326
    vlaknaaa... :Down: :Down: nikako
    ne mozam da podnesam vlakna..mrazam vlakna...celosna depilacija i gore i dolu i pod pazuva...segde :D
    znaci ako od nesto mi se gadit to se vlakna...bjlak
     
  16. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    jas ne podnesuvam vlaknesti mazi, i za sreka mojot soprug ima vlakna dovolno kolku da izgleda na maz... ama jezivo mi e koga ke vidam mazkako mu iskacaat vlakna od kosulata kon vratot... no sepak poveke bi podnela takov otkolku nekoj depiliran...
    definitivno sreka imam sto maz mi ima maalk vlakna na gradite, a dovolno na nozete, i nikogas ne bi sakala da se depilira, osven normalno na intimnite delovi, za da mozam slobodno... ajde znaete da ne vi raskazuvam :lol: :lol: :lol:

    i ete eden vic na kraj...
    Plavusa sekade e bela, no samo edno vlakno ima, kade?
    Megu zabite, :lol: sigurno znaete zosto :lol:
     
  17. Kalaaa

    Kalaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    17


    same here :up: :up: :up: :up: :up:
     
  18. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Па кога би можела да бирам би избрала да не е влакнест, ама ние не ги гледаме под блуза кога се фаќаме со нив, и сега ако се друго ми се допаѓа кај него зошто да не :D
     
  19. Flying

    Flying Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    0
    све во своите граници...плетенки и такви работи не благодарам!... под пазуви и интимни места обавезно среден ако можам јас може и он... мазни до току не мора али ако има некое гром тело тогаш пожелно е да дојде до израз... :D
     
  20. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Пак да се вратам на темава... мојот има влакна на градите, ама бидејќи е плав - тоа и не изгледа многу страшно.. и далеку е од гадно и грозно. :)