1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Влакнести мажи или не?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од elena99, 10 декември 2009.

?

Влакнести мажи или не?

  1. Да

    98 глас(а)
    35,5%
  2. Не

    178 глас(а)
    64,5%
  1. Lina89

    Lina89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    36
    на телото може ама за брадата сакам секогаш да е мазен. порано си велев несакам дечко со многу влакна на градите, но за среќа дечкоми има малку и баш ми се симпатични бидејќи прават форма на срце :D :D :D
     
  2. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.547
    Пол:
    Женски
    НЕ премногу влакнест, ама не и депилиран. Сакам да има брада, па не за џабе е машко. Депилиран да на некои побитни делови, ама нозе, раце не. Сега пак што им излезе да ги депилираат веѓите? Има некои момци што имаат посредени веѓи од моите. Па не личат веќе на мажи.
     
  3. malecka.ta

    malecka.ta Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Секако дека не :) најмногу што мразам е влакна на гради, грб стомак :puke: под итно тоа депилирање :P ако не и јас нема да се депилирам па да видам како ќе биде хахах... ]:)
     
  4. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Потполно се согласувам со тебе ;)
     
  5. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Па, кај мажите и не ми смета толку влакнетост, дечко ми нема многу влакна ама природно. Јас искрено не обожавам депилирани машки на нозе или раце. Прифатливо ми е само под пазуви, интимен дел и брада. Мене рацете и нозете кај машко кога се депелирани ми делува педерски и по би сакала со влакна на рацете и нозете, отколку помазен од мене :rofl: :rofl: :rofl:
     
  6. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Дефинитивно не сакам влакнести мажи, доколку не е премногу не би ми пречело.......но доколку е ИМАМЕ ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ :P му закажувам депилација хаха
     
  7. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Под пазуви и грб не..ама не сакам ни тасма депилиран..сепак машко е. Онака малце на раце и нозе ми е баш секси.Ама да се разбереме не сега влакна да плетам,не дај боже. :lol: И обожавам ко маж ми има малце подрасната брада..Ама за кратко ми трае,потоа почнувам да се жалам дека ме боцка ко ме бакнува.. :lol:
     
  8. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.085
    НЕ!!! Строго не, раце, нозе, пазуви, грб, гради, препони, све! Посебно на лето, нема поубаво од добро исончано и мазно машко :D Мразам машки со раце како горила :puke: Кога можам јас да се депилирам 12 месеца во годината, може и тој да се потруди, а и далеку по хигиенски е :)
     
  9. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Па мразам влакна на градите, грбот и стомакот. Од влакна не можам брадавицата да му ја најдам, да му ја шмукнам :lol: . Ниту пак на интимните места и под пазувите не сакам влакна ради хигиена. Брада може но не голема, 3-4 дена небричен океј, дозволено и на рацете и на нозете. :inlove:
     
  10. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Дај не зезајте... хигиенски? Нашите дедовци не биле чисти поради тоа што не се депилирале? Ако се употребува ко што треба сапунот и водата -нема проблем.

    Само под мишки. И едино на гради ако има.

    Грб, грдо.
     
  11. specificone

    specificone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    836
    Маж е или што е без влакна :lol:
    На раци и на нозе не сакам издепилирани, мазни мажи.
    Но на градите да нема влакна и веѓите да не му бидат споени :lol: (но тоа не вклучува и веѓите да му бидат искубани па танки како на женска :) )
     
  12. teddygirl

    teddygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    618
    на раце и нозе несакам да е депилиран али на гради,под пазуви мора да биде :)
     
  13. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    нешто што највеке мразам се влакна кај машкиот пол и на раце и на нозе а особено под пазуви и на градите
     
  14. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Потполно се сложувам. Мразам влакнести мажи
     
  15. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Порано сакав мазни депилирани машки ама сега не па машко се знај на раце и на нозе мора да има а за по мишки че си се избричи ;)
     
  16. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    јас не можам да смислам влакна на гради
    на раце и нозе ок ама на гради одвратно
     
  17. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.986
    Допаѓања:
    4.846
    Пол:
    Женски
    ауф не. Нормално е на раце и нозе, али кога ќе видам некои на гради ќилимче или пак на грб :puke: :puke:
     
  18. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Hе сакам депилирани мажи :shake: Mојов дури и кога е бричен на лице,кога се бакнуваме ми се чини женско е :rofl: Cамо пазуви,и долу(ама не сосем) сега на грбот си има малку повеке,и по негова желба го прскам со veet спреј,па ги отстранувам :) а раце,нозе,гради :puke: ке ми се одмили :worried: :D
     
  19. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Маж депилиран ??? Па тоа не е маж. Интимната зона не се рачуна таа мора секогаш да биде средена, но раце и нозе депилирани :fubar: :puke: :puke: :puke:
     
  20. pumpkin

    pumpkin Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    119
    Никако! Ок е на раце и нозе да има влакна, ама под пазуви, на грбот и на градите - НЕ!