Влакнести мажи или не?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од elena99, 10 декември 2009.

?

Влакнести мажи или не?

 1. Да

  94 глас(а)
  35,7%
 2. Не

  169 глас(а)
  64,3%
 1. Lina89

  Lina89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  34
  на телото може ама за брадата сакам секогаш да е мазен. порано си велев несакам дечко со многу влакна на градите, но за среќа дечкоми има малку и баш ми се симпатични бидејќи прават форма на срце :D :D :D
   
 2. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.679
  Допаѓања:
  58.343
  Пол:
  Женски
  НЕ премногу влакнест, ама не и депилиран. Сакам да има брада, па не за џабе е машко. Депилиран да на некои побитни делови, ама нозе, раце не. Сега пак што им излезе да ги депилираат веѓите? Има некои момци што имаат посредени веѓи од моите. Па не личат веќе на мажи.
   
 3. malecka.ta

  malecka.ta Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Секако дека не :) најмногу што мразам е влакна на гради, грб стомак :puke: под итно тоа депилирање :P ако не и јас нема да се депилирам па да видам како ќе биде хахах... ]:)
   
 4. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  449
  Потполно се согласувам со тебе ;)
   
 5. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  Па, кај мажите и не ми смета толку влакнетост, дечко ми нема многу влакна ама природно. Јас искрено не обожавам депилирани машки на нозе или раце. Прифатливо ми е само под пазуви, интимен дел и брада. Мене рацете и нозете кај машко кога се депелирани ми делува педерски и по би сакала со влакна на рацете и нозете, отколку помазен од мене :rofl: :rofl: :rofl:
   
 6. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.293
  Дефинитивно не сакам влакнести мажи, доколку не е премногу не би ми пречело.......но доколку е ИМАМЕ ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ :P му закажувам депилација хаха
   
 7. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  816
  Под пазуви и грб не..ама не сакам ни тасма депилиран..сепак машко е. Онака малце на раце и нозе ми е баш секси.Ама да се разбереме не сега влакна да плетам,не дај боже. :lol: И обожавам ко маж ми има малце подрасната брада..Ама за кратко ми трае,потоа почнувам да се жалам дека ме боцка ко ме бакнува.. :lol:
   
 8. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.169
  Допаѓања:
  2.712
  НЕ!!! Строго не, раце, нозе, пазуви, грб, гради, препони, све! Посебно на лето, нема поубаво од добро исончано и мазно машко :D Мразам машки со раце како горила :puke: Кога можам јас да се депилирам 12 месеца во годината, може и тој да се потруди, а и далеку по хигиенски е :)
   
 9. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.844
  Па мразам влакна на градите, грбот и стомакот. Од влакна не можам брадавицата да му ја најдам, да му ја шмукнам :lol: . Ниту пак на интимните места и под пазувите не сакам влакна ради хигиена. Брада може но не голема, 3-4 дена небричен океј, дозволено и на рацете и на нозете. :inlove:
   
 10. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  659
  Дај не зезајте... хигиенски? Нашите дедовци не биле чисти поради тоа што не се депилирале? Ако се употребува ко што треба сапунот и водата -нема проблем.

  Само под мишки. И едино на гради ако има.

  Грб, грдо.
   
 11. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  830
  Маж е или што е без влакна :lol:
  На раци и на нозе не сакам издепилирани, мазни мажи.
  Но на градите да нема влакна и веѓите да не му бидат споени :lol: (но тоа не вклучува и веѓите да му бидат искубани па танки како на женска :) )
   
 12. teddygirl

  teddygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  615
  на раце и нозе несакам да е депилиран али на гради,под пазуви мора да биде :)
   
 13. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  1.736
  нешто што највеке мразам се влакна кај машкиот пол и на раце и на нозе а особено под пазуви и на градите
   
 14. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.537
  Потполно се сложувам. Мразам влакнести мажи
   
 15. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  624
  Порано сакав мазни депилирани машки ама сега не па машко се знај на раце и на нозе мора да има а за по мишки че си се избричи ;)
   
 16. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.393
  Допаѓања:
  3.540
  јас не можам да смислам влакна на гради
  на раце и нозе ок ама на гради одвратно
   
 17. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  3.078
  Пол:
  Женски
  ауф не. Нормално е на раце и нозе, али кога ќе видам некои на гради ќилимче или пак на грб :puke: :puke:
   
 18. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.877
  Hе сакам депилирани мажи :shake: Mојов дури и кога е бричен на лице,кога се бакнуваме ми се чини женско е :rofl: Cамо пазуви,и долу(ама не сосем) сега на грбот си има малку повеке,и по негова желба го прскам со veet спреј,па ги отстранувам :) а раце,нозе,гради :puke: ке ми се одмили :worried: :D
   
 19. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.448
  Маж депилиран ??? Па тоа не е маж. Интимната зона не се рачуна таа мора секогаш да биде средена, но раце и нозе депилирани :fubar: :puke: :puke: :puke:
   
 20. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  118
  Никако! Ок е на раце и нозе да има влакна, ама под пазуви, на грбот и на градите - НЕ!