1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Влакнести мажи или не?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од elena99, 10 декември 2009.

?

Влакнести мажи или не?

  1. Да

    99 глас(а)
    35,4%
  2. Не

    181 глас(а)
    64,6%
  1. Karol.Ina

    Karol.Ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    73
    Дефинитивно НЕ !
     
  2. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    извини, ама имаш анкета за вакви одговори :!:
     
  3. Sandrey

    Sandrey Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Јас сакам градите и грбот да се тотално мазни..влакната едноставно многу валкано ми делуваат и ме потсетува на теписон :lol: али сепак не сакам нозете и рацете да бидат депилирани не дека изгледа педерски или било што туку сепак малце е чудно особено кај дечко ми кој има многу слаби нозе кога се издепилира некако повоочливи му беа или само мене така ми се гледаја :rofl:
     
  4. SoNi55

    SoNi55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    54
    Пол:
    Женски
    Немам ништо против влакнести мажи,али мазно си е мазно :wasntme:
     
  5. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Не ми се допаѓаат мажи со влакна на грбот и градите и под пазувите а на раце и нозете да па машко е или што??
     
  6. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Влакна признавам само на раце и нозе. На сите други места сакам средени и мазни. Дури и најмала брада на лицето не сакам, некако одма ги прави постари и посериозни. (чест на мал број исклучоци на кои навистина им стои брада) И секако средени веѓи, а не од типот на споените гајтан веѓи на Маријан Стојановски. :D :x
     
  7. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ! Само на рацете да не биде ко жениче, и нозете ете. Брада, други делови од телото или споена веѓа НЕ! Среќа дечково не е влакнест по природа, иначе не би можела да бидам со влакнест.
     
  8. SimplyElegant

    SimplyElegant Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    779
    Пол:
    Женски
    Мислењето дека отстранувањето на влакната кај мажите е педерска работа ми е навистина заостанато. Секој си има право на свој избор. Можеби на некој му пречат влакната (зборам за мажите) и сосема е во ред да ги отстрани.
    Што се однесува до мене не сакам влакнести мажи, посебно не брада и влакна под пазувите.
     
  9. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Се ежам од премногу влакна. Ако е природно влакнест има начин да се средат.
     
  10. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.421
    Допаѓања:
    4.985
    Колку луѓе, толку вкусови.

    Секој си има право да си бира тоа што сака. Е сега веќе кога ќе не може да бира, тогаш е проблем. :)
    Кога бев помала сакав мазни, ама што, тогаш и немаа влакна уште, мали си бевме.
    А сега, црн катран маж,по мој вкус, со јаки влакна... Молим лепо. :$

    Далеку од тоа дека ми е пресудно, но ми е страшно симпатично. 8)
    А многу нормално дека тоа не важи за интима и т.н. мишка :)
     
  11. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Дечко ми се средува и на градите и под пазувите...и тоа е сосема доволно.
    На рацете и нозете нормално има влакна, и одличен си е така....уште нив да ги средуваше...и пу пу човек ќе си помисли нешто друго.
    Многу си го сакам ваков, па маж е нека има влакна
     
  12. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Маж ми се средува под пазувите, а на градите и стомакот не сакам и не смее да се пипне :lol:
    Пред некој ден се депилирав со ленти по дома, па интересно му се виде и сакаше да му ги извадам влакната од грбот(се на се 5). Како не бре, ленти ќе арчиме за ништо :rofl:
     
  13. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    А јооој.
    Влакнести од типот со љубавна јамболија или тепих нејќум, а нејќум ни гради мазни како бебешки газ, или нозе помазни од моите.
    Контрадикторна?
    Ма не сум бе, ич.

    Туку, нали влакна се на тема, значи раце и нозе не доваџа у обѕир мојот актуелен или потенцијален партнер да депилира, ко што е на пример со константниов ми, нејќе, а богами и несмее.
    Друго влакна на груди, да има, ама :!: не многу. Значи да не му ѕиркаат од кошула или маица, туку онака примерно, малку колку да не е без ич. Додуше Петко мој на гради 20-30 влакна има, и малце така му се бркаат 10тина по стомакот. Али за мене таман.

    Е сега што се тиче и интима и мишка, за тоа мислам дека не треба ни да се дискутира, нормално дека треба да се одржава во примерно стање, не мора од естетски, првенствено од хигенски причини.
    Веѓа такоџе да се одржава доколку се има веѓа во фазон „една веѓа, една меѓа“, но у никој случај строго исчупана веѓа, со прави линии, и агли мерени до милиметар со агломер.
    Се знае машка веѓа, да е средена, да не изгледа феминистички (да не кажам педерски) туку пристојно, чупната и сецната (не пресечена, туку скратени влакната што кршат филм).

    А за брада, епа јас љубам да ме боцка, у секоја смисла, па дури и со брада, па си сакам брадести мажиња. Али не со модерни брадички, туку со цела брада, убаво рамномерно ишишана и непотребните влакна кој кршат концепт избричени.

    Ама го извртев и изфилозофирав муабетов, али ај...
     
    На Neytiri и irenna им се допаѓа ова.
  14. phoenix4235

    phoenix4235 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    524
    Допаѓања:
    201
    Маж депилиран? Не фала
    Природно си е природно со или без влакна
    На гради раце и нозе воопшто не ми сметаат кај либево баш ми е sexy и маженствено :)
    Е на грб ми се одвратни влакната ама за среќа нема таму :)
    А за пазуви нема ни потреба да се дискутира :D
     
  15. stefi556

    stefi556 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    362
    Пол:
    Женски
    Јас сакам да си е издепилиран барем на градите и под мишки.
     
  16. lattie

    lattie Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Кога ќе видам издепилирано машко значи исто како да гледам девојче и сум многу против машката депилација абе се знае девојче нежно мазно а машко влакнесто се знае маш треба да е влакнест.. добро сеа разбирам на градите и под пазувите ама раце и нозе јок не доаѓа во предвита
     
  17. leilla

    leilla Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    146
    На градите и под пазувите депилиран. Ако има потреба и на грбот ОБАВЕЗНО!
    А раце и нозе не сакам депилирани. Педерски е :P
     
  18. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Умерено.
    На нозе и на раце никако депилација, мислам машко да видам депилиран на тие места, освен ако не е спортист страшно педерастично изгледа.
    На другиве делови на телото, под мишка обавезно, на грб ако има депилација препоручлива, на гради ако е така, 10-20 влакна арно, ама ако има љубаван тепих :lol: исто депилација препоручлива. :geek:
    Веѓи ако се споени да ги раздели, иначе чупање вака женско што се вика - не.
     
  19. bumbi

    bumbi Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Ова моето па има доста влакнести нозе, ама на гради ич. Дали 20 влакненца има се на се, така да таман ми е, а не таму да заплеткувам прсти.
     
  20. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    Секако влакнест тоа го прави мажествен..........грозно е влакнеста жена,но маж секако