Влакнетост кај деца

Дискусија во 'Дете' започната од worrieddd, 25 октомври 2018.

 1. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  924
  Допаѓања:
  3.513
  Пол:
  Женски
  Поради загриженоста на неколку мои пријателки околу растот на влакната на телото кај нивните ќерки кои се на возраст од 5-7 години ја отворив темата. Ме интересира мајки какви искуства имате со оваа тематика забележано кај вашите ќерки? А вие кои имате постари ќерки исто можете да кажете искуства кога почнала влакнетоста. Кога е нормално на деца да им растат влакната на нозете? Значи кај ќерките на моите пријателки не станува збор за влакненца како мов кои не се ни забележуваат туку за темни влакна кои се погусти и забележливи на нозете и на делот од половината над задникот. Знам дека влакната не се толку загрижувачка тема бидејќи се отстрануваат но, децата се сеуште мали. Зависи и од исхраната но, да напоменам дека тие се придржуваат кон здрав начин на исхрана.
  Па споделете искуства ако имате. :)