1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Влечки лајнарки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од marina.baby, 1 март 2011.

 1. marina.baby

  marina.baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  44
  Се изначитав темички секакви, од гумени чизми до вонземјански танга гаќи, па сега на мене е редот за тема.

  Дали ги сакате овие влечки/носите/обожавате... еве јас да го скршам мразот да ги обожавам супер се:

  Информации поврзани со влечките:

  Oва се класичните влечки - лајнарки ги викаме кај нас, кои потекнуваат ни од ваму ни од таму туку од нашето мило и непрежалено - КУМАНОВО. Ги произведува елитната и добро позната на странските пазари (особено во америка за да ги облекува холивудските ѕвезди) ЧИК - Куманово. Со нив сте секогаш во мода и никогаш не излагаат од мода исто како танга гаќите.

  [​IMG]

  Доколку не ви се допаѓа тој материјал имате и влечка - КЛИМА УРЕД ,
  (на сликата подолу) која има неколку филтри низ кои циркулира воздухот го зголемува циркулирањето на крвта, не создава непријатен мирис на ногата и се изработени од миризлива гума, која после секое носење на влечката ви ги парфимира вашите ценети нозе.

  [​IMG]


  И секако за најмладите, тука се вчеките - СПОРТ-ВЛЕЧКИ или како што обично љубат да ги наречат -Копачки. Овие влечки пред се , се наменети за играње фудбал кај вас во маало , за уживање во летните жешки денови на тераса со цел да не се изгорите на жешкото сонце, и што е најбитно носат среќа во кладилница, така да секогаш кога уплаќате, гледајте да одите со тие влечки, и ливчето 80 % се шансите да биди добитно.
  [​IMG]  Се надевам ви се допаднаа :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На kosmodiks, Hellen, Sanniii и 17 други им се допаѓа ова.
 2. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Баба ми си купуваше вакви и до ден денес си ги носи лајнаркиве :lol:
   
 3. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Јас ги викам КЛОЗЕТСКИ! Многу се грозни, отсекогаш селски ми делувале ни како мала не доаѓаше во обзир да облечам такви, чуда...
   
  На dolly.doll му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  505
  Браво за твојата идеја да ја отвориш темава.....јас по цело лето само нив си ги носам :fubar:
   
 5. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  Секоја чест Марина за деталниот опис на влечките :clap: На глас се смеев дури читав :D
  Никогаш не сум носела (лично мои да имам), ама баба ми имаше едни лајнарки и пошто беа помал број ги користев јас кога го миев дворот или па колата :lol:
   
 6. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.691
  Аууу погрдо нешто нема :puke: мои не сум имала ,дедо ми има,ама ми нема текнато да ги пробам,оти прегрдо ми изгледаат :rofl:
   
 7. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  651
  Пол:
  Женски
  Леле влечкиве :D :D :D За друго не знам, ама се секавам дека се имаме мавано со нив како помали, а тоа гумата тврда камен, па модрица цела недела :D
   
  На AnGeL4e009, Hellen и lolyta777 им се допаѓа ова.
 8. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.379
  Допаѓања:
  5.322
  хехехехе не сум носела и не ни планирам да носам. си одам јас со апостолки насекаде преку лето иако морам да признам баба ми и дедо ми си ги носеа. татко ми има од третиот вид хехехее ми се допаѓа описот и никогаш не сум размислувала за лајнаркиве на овој начин. :lol:
   
 9. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.810
  :rofl:

  Леле тема!!! Ма каква тема - темиште!
  Јас кога одам на нива кај некој, или пак во куќа во село, однапред грижливо си го подготвувам мојот такозвани „нива“ стајлинг. Нема да копам онака, несредена нели. Тетка ми и тетин ми мора да се гордеат со мене!

  И ги земам лајнаркиве од тетка ми, вметнувам обавезно термо чарапа, по можност бела со тениски рекет, широки панталони, подвиткани и дигнати, и широка блуза одозгора врзана на страна.
  Косата исклучива врзана во марама.

  Се шалам, немам вакви влечки ама тетка ми во викендица ги има и си ги обувам и нема подобар филинг од тој да се шетам со нив! Шлупити шлапити шлап! Мерак :)
  Ма кој ме гледа, битно јас го запазувам моментот - влечка на нога врз чорапа. Без чорапа ми е некако штуро а и ладно ми е од гумава.
   
  На ilovebiebs, darlingB, Sanniii и 5 други им се допаѓа ова.
 10. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.899
  Пол:
  Женски
  :clap: :clap: :clap: :rofl: E, значи браво за темава, па кој не пробал вакви влечки, екстра се. И татко ми и свекор ми имаат од првиот приложен модел, а свекор ми има и од вториот модел, тие му за низ маало, а другиве за низ дворче, а кога свекрва ми ми купи и на маж ми, кога му се скинаа апостолките -е тоа беше шоу. Како и да е јас си ги користам зимно време првите кога треба да претрчам до продавница или да се симнав во двор да пружам алишта, ама морам да потенцирам домашна папуча и потоа влечката, најбоље е така, не ми студи. ;), а летно време се супер за миење кола, полевање цвеќиња, миење двор и тераса бидејќи не се лизгаат, само мора да пазам да не се сопнам и да не се утепам :lol: зошто се 4 броја поголеми...
   
 11. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.169
  Пол:
  Женски
  Гледам темава влечки лајнарки и ај да видам кои се тие :lol: абе кај ви падна на памет
  Еее што убаво стојат ...Понекогаш кога одам кај бабата на мојот сопруг на село која има 85 год а не би и дала ни 60 а многу си ја сакам ...знае да ми ги понуди, кога ќе излезам од кола јас со мојата штикла ко на бал да одам :D Но морам да ги носам зато што по пат застанувам на многу места . Трча жена по мене ... чекај ќерко без нозе ќе останеш се оди на шајки ми вели . И ќе се наведне мерак му е .Вака ќерко да ти се ослободат нозете :) и ќе помине нежно со нејзината рака по моите нозе , и ќе ми кажува ,златна моја , лична де :D
  Со колку љубов го кажува тоа што во тој момен би и дозволила се само да ја гледам среќна и радосна со полно срце. Аааа ги носам во моментот зашто да не , па јас не сум од Париз :) , жената се грижи за мене.
  Зема мојот сопруг камерата и ме снима ли снима ... да им покажел :lol: а тие трчаат по мене 8)
  Леле цел состав го составив на темава лајнарки :lol: .Ме потсетивте на летото на село со лајнарките кај баба бе :lol:
   
  На lolyta777, Annath, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.105
  Допаѓања:
  56.365
  Пол:
  Женски
  Е ќе си умрев, а не ќе дознаев дека лајнарки се викале :rofl:
   
  На Krisi, MarchelineAmaru, Monna.Monna и 5 други им се допаѓа ова.
 13. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.833
  Јас мала кога бев имав такви влечиња :D
  Пресмешни ми се , и јас прв пат слушнав дека лајнарки се викаат :rofl:
   
 14. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.888
  Допаѓања:
  13.458
  Имево дека личат на лајн...?! :rofl: :rofl: :rofl:

  Имав, имав! Од третите! Ги носев и кога ми се направи дупка кај прстот, па мокро кога беше вода ми влегуваше! :devil:
   
 15. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Нај филинг е кога ќе се скинат па ги крпат на среде :rofl: Комшиката од 70 и кусур ги има крпено неколку пати. Тоа е нова мода, лајнарки на шнирање :rofl:
   
  На MarchelineAmaru, janicka5, SweetCandy и 2 други им се допаѓа ова.
 16. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Е дефинитивно не знаев дека се викаат така :rofl: ... Кај мене цело маало е со баби и сите вакви носат :lol:
   
 17. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.717
  Хихихихихи, баба и дедо си имаат по еден пар, а исто и родителите на маж ми (едните се лилјакови, а другите темно сини). Имаше свекрва ми и едни крпени, ама ја еднаш сакав да ги пробам и бутам ногата внатре, не влегува (нормално, кога јас носам 39, а таа 36) и ептен се расцепија и таа мораше да ги фрли (за жал).

  А дека имево им е лајнарки не знаев :rofl:

  А што ќе кажете за
  [​IMG]
   
  На caroline.costa му/ѝ се допаѓа ова.
 18. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Опинциии :lol: :lol: многу се нарачни хахахха :rofl:
   
 19. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  [​IMG] WTF!?!?!?!
   
  На viki44e му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Не се чуди Старфиш... Секој од нас во детството против своја воља поседувал едни такви :rofl: