1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Влечки лајнарки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од marina.baby, 1 март 2011.

  1. marina.baby

    marina.baby Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    44
    Се изначитав темички секакви, од гумени чизми до вонземјански танга гаќи, па сега на мене е редот за тема.

    Дали ги сакате овие влечки/носите/обожавате... еве јас да го скршам мразот да ги обожавам супер се:

    Информации поврзани со влечките:

    Oва се класичните влечки - лајнарки ги викаме кај нас, кои потекнуваат ни од ваму ни од таму туку од нашето мило и непрежалено - КУМАНОВО. Ги произведува елитната и добро позната на странските пазари (особено во америка за да ги облекува холивудските ѕвезди) ЧИК - Куманово. Со нив сте секогаш во мода и никогаш не излагаат од мода исто како танга гаќите.

    [​IMG]

    Доколку не ви се допаѓа тој материјал имате и влечка - КЛИМА УРЕД ,
    (на сликата подолу) која има неколку филтри низ кои циркулира воздухот го зголемува циркулирањето на крвта, не создава непријатен мирис на ногата и се изработени од миризлива гума, која после секое носење на влечката ви ги парфимира вашите ценети нозе.

    [​IMG]


    И секако за најмладите, тука се вчеките - СПОРТ-ВЛЕЧКИ или како што обично љубат да ги наречат -Копачки. Овие влечки пред се , се наменети за играње фудбал кај вас во маало , за уживање во летните жешки денови на тераса со цел да не се изгорите на жешкото сонце, и што е најбитно носат среќа во кладилница, така да секогаш кога уплаќате, гледајте да одите со тие влечки, и ливчето 80 % се шансите да биди добитно.
    [​IMG]



    Се надевам ви се допаднаа :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На kosmodiks, Hellen, Sanniii и 17 други им се допаѓа ова.
  2. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Баба ми си купуваше вакви и до ден денес си ги носи лајнаркиве :lol:
     
  3. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Јас ги викам КЛОЗЕТСКИ! Многу се грозни, отсекогаш селски ми делувале ни како мала не доаѓаше во обзир да облечам такви, чуда...
     
    На dolly.doll му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Браво за твојата идеја да ја отвориш темава.....јас по цело лето само нив си ги носам :fubar:
     
  5. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Секоја чест Марина за деталниот опис на влечките :clap: На глас се смеев дури читав :D
    Никогаш не сум носела (лично мои да имам), ама баба ми имаше едни лајнарки и пошто беа помал број ги користев јас кога го миев дворот или па колата :lol:
     
  6. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Аууу погрдо нешто нема :puke: мои не сум имала ,дедо ми има,ама ми нема текнато да ги пробам,оти прегрдо ми изгледаат :rofl:
     
  7. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Леле влечкиве :D :D :D За друго не знам, ама се секавам дека се имаме мавано со нив како помали, а тоа гумата тврда камен, па модрица цела недела :D
     
    На AnGeL4e009, Hellen и lolyta777 им се допаѓа ова.
  8. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    хехехехе не сум носела и не ни планирам да носам. си одам јас со апостолки насекаде преку лето иако морам да признам баба ми и дедо ми си ги носеа. татко ми има од третиот вид хехехее ми се допаѓа описот и никогаш не сум размислувала за лајнаркиве на овој начин. :lol:
     
  9. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    :rofl:

    Леле тема!!! Ма каква тема - темиште!
    Јас кога одам на нива кај некој, или пак во куќа во село, однапред грижливо си го подготвувам мојот такозвани „нива“ стајлинг. Нема да копам онака, несредена нели. Тетка ми и тетин ми мора да се гордеат со мене!

    И ги земам лајнаркиве од тетка ми, вметнувам обавезно термо чарапа, по можност бела со тениски рекет, широки панталони, подвиткани и дигнати, и широка блуза одозгора врзана на страна.
    Косата исклучива врзана во марама.

    Се шалам, немам вакви влечки ама тетка ми во викендица ги има и си ги обувам и нема подобар филинг од тој да се шетам со нив! Шлупити шлапити шлап! Мерак :)
    Ма кој ме гледа, битно јас го запазувам моментот - влечка на нога врз чорапа. Без чорапа ми е некако штуро а и ладно ми е од гумава.
     
    На ilovebiebs, darlingB, Sanniii и 5 други им се допаѓа ова.
  10. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    :clap: :clap: :clap: :rofl: E, значи браво за темава, па кој не пробал вакви влечки, екстра се. И татко ми и свекор ми имаат од првиот приложен модел, а свекор ми има и од вториот модел, тие му за низ маало, а другиве за низ дворче, а кога свекрва ми ми купи и на маж ми, кога му се скинаа апостолките -е тоа беше шоу. Како и да е јас си ги користам зимно време првите кога треба да претрчам до продавница или да се симнав во двор да пружам алишта, ама морам да потенцирам домашна папуча и потоа влечката, најбоље е така, не ми студи. ;), а летно време се супер за миење кола, полевање цвеќиња, миење двор и тераса бидејќи не се лизгаат, само мора да пазам да не се сопнам и да не се утепам :lol: зошто се 4 броја поголеми...
     
  11. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Гледам темава влечки лајнарки и ај да видам кои се тие :lol: абе кај ви падна на памет
    Еее што убаво стојат ...Понекогаш кога одам кај бабата на мојот сопруг на село која има 85 год а не би и дала ни 60 а многу си ја сакам ...знае да ми ги понуди, кога ќе излезам од кола јас со мојата штикла ко на бал да одам :D Но морам да ги носам зато што по пат застанувам на многу места . Трча жена по мене ... чекај ќерко без нозе ќе останеш се оди на шајки ми вели . И ќе се наведне мерак му е .Вака ќерко да ти се ослободат нозете :) и ќе помине нежно со нејзината рака по моите нозе , и ќе ми кажува ,златна моја , лична де :D
    Со колку љубов го кажува тоа што во тој момен би и дозволила се само да ја гледам среќна и радосна со полно срце. Аааа ги носам во моментот зашто да не , па јас не сум од Париз :) , жената се грижи за мене.
    Зема мојот сопруг камерата и ме снима ли снима ... да им покажел :lol: а тие трчаат по мене 8)
    Леле цел состав го составив на темава лајнарки :lol: .Ме потсетивте на летото на село со лајнарките кај баба бе :lol:
     
    На lolyta777, Annath, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Е ќе си умрев, а не ќе дознаев дека лајнарки се викале :rofl:
     
    На Krisi, MarchelineAmaru, Monna.Monna и 5 други им се допаѓа ова.
  13. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.832
    Јас мала кога бев имав такви влечиња :D
    Пресмешни ми се , и јас прв пат слушнав дека лајнарки се викаат :rofl:
     
  14. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.879
    Допаѓања:
    13.392
    Имево дека личат на лајн...?! :rofl: :rofl: :rofl:

    Имав, имав! Од третите! Ги носев и кога ми се направи дупка кај прстот, па мокро кога беше вода ми влегуваше! :devil:
     
  15. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Нај филинг е кога ќе се скинат па ги крпат на среде :rofl: Комшиката од 70 и кусур ги има крпено неколку пати. Тоа е нова мода, лајнарки на шнирање :rofl:
     
    На MarchelineAmaru, janicka5, SweetCandy и 2 други им се допаѓа ова.
  16. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587
    Е дефинитивно не знаев дека се викаат така :rofl: ... Кај мене цело маало е со баби и сите вакви носат :lol:
     
  17. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Хихихихихи, баба и дедо си имаат по еден пар, а исто и родителите на маж ми (едните се лилјакови, а другите темно сини). Имаше свекрва ми и едни крпени, ама ја еднаш сакав да ги пробам и бутам ногата внатре, не влегува (нормално, кога јас носам 39, а таа 36) и ептен се расцепија и таа мораше да ги фрли (за жал).

    А дека имево им е лајнарки не знаев :rofl:

    А што ќе кажете за
    [​IMG]
     
    На caroline.costa му/ѝ се допаѓа ова.
  18. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587
    Опинциии :lol: :lol: многу се нарачни хахахха :rofl:
     
  19. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    [​IMG] WTF!?!?!?!
     
    На viki44e му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Не се чуди Старфиш... Секој од нас во детството против своја воља поседувал едни такви :rofl: