1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Влечки лајнарки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од marina.baby, 1 март 2011.

  1. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Не можам да се помирам дека се викаат лајнарки!!! Лајнарски човече! Изведено од лајно!!!
    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

    Инаку јас немам вакви, ама затоа кога одам кај баба ми, во клозет ме чекаат едни вакви. Стојат во ќош, во случај некој да е бос, па да не гази на плочки.
    Стварно на лајно личат!!!!
     
    На LivingGlam, sesilija и Offspring им се допаѓа ова.
  2. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Јас немав појма дека се викале лајнарки, знам дека често ги именуваат по фирмата прозводител.
    Инаку имам носено и морам да признаам дека се неудобни ко 12 штикла да носиш. :lol: Имавме дома едни кои служеа за да се наводнуваат цвеќињата со нив и најверојатно ги оставил Хитлер на бегање зашто цел живот ги имаме ( што ти значи македонско производство=квалитет). :rofl:
    Ги имав носено додека го правев она за што беа наменети се додека еден ден после половина час носење не ми се појавија неколку големи болни плускавци, од тогаш ги немам облечено ]:)

    Дома веќе не ги употребуваме после мојата "несреќа" но кај баба во село сите си имаат такви и сакал нејкел ќе ги носиш за низ двор. Но јас се "плашам" од нив па затоа секогаш си ги носам папучките од дома кога одам кај нив :)
     
  3. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    ги мразам :puke: од секогаш ми беа одвратни искрено па често порано од мене таквите влечки се наоѓаја во канта и имав расправии со мајиками :D
    сега кога се починати моите баба и дедо таква влечка едно 7 или 8 години ако не се лажам ми се нема појавено пред очи :D
     
  4. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Дечки де бре сменете го името на темата, се грозам, посебно кога јадам нешто и си читкам овде :puke:

    А инаку кој не ги има не е Балканец :!: :D
    Јас предлагам да отвориме група на фб, за сите оние кои имаат барем еден пар гумени влечки, пардон лајнарки :fubar: :tmi: во домот- гарант ќе има многу членови во групата :rofl:

    Или група- ти не си ти, ако немаш лајнарка дома :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На Strumfeta93, lolyta777 и LivingGlam им се допаѓа ова.
  5. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.712
    Допаѓања:
    150.522
    Мене ми е глупа темава и ме нервира.
    Не дека ја сфаќам лично и си носам вакви папучи,ама некако ми е грда и без смисла,освен забава.
    Поарно префрлете ја во насмевка,отколку во мода и стил да стои. |(
     
    На kate21, senza.parole, FBI и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Mygirl

    Mygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    849
    Имало и кај нас по некој пар од баба ми и дедо ми, па и татко ми имал порано. И сега можеш да најдеш некои залутани. Само до сега никогаш не сум му придала никакво значење на овие влечки, ниту ми се грди, ниту убави, едноставно не сум ни размислувала за нив. И отварам фемина и оп, цела тема за влечкиве :o :rofl:
     
  7. pufi-cufi

    pufi-cufi Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2010
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    1.764
    :D :D :D :D :D ме изнасмеавте со темавааа дефинитивно....браво за тој што ја отвории.. :lol:
     
  8. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Исто и мене ме нервира, а и девојката која ја отвори, јас ја сватив како да не исмева, мислам добра доза цинизам се чита во нејзиниот опис за темева, па како ај да ве видам што ќе пишувате и што ќе постирате на темава....кога глеј, чудо...темава и заживеа.....
    уште еднаш, според мене, темава и беше да не исмева....не дека сум нешто навредена, само и јас мислев дека ќе и возвратиме исто....ама не било така...
    како и да е, да, барем нека ја преместат од мода и стил....
     
  9. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Имаше некој цртан филм, не ми текнува кој, и таму се велеше - уништувач на забава :P

    Епа уништувачи на забава сте девојки :D
     
  10. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    ^^^^
    :rofl: :rofl: :rofl:
    (баш така му дојдовме)..... :D
    нема врска ...темата оди понатака......
    Јас имав едни, ми се допаѓаа многу, ама голем број ми беа.......и останаа неизносени ;( :rofl:
     
    На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Ова е офф топик,ама цртаниот беше со овчичката која викаше „Волк,волк,„! кога волкот ќе се појавеше,па доаѓаше огромниот овчарски пес,кој со еден зафат го фрлаше волков во далечините,па дури овој леташе викаше „Уништувач на забави„.
     
  12. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    јас сепак слатко се изнасмеав за темата и од коментарите на девојките :D
     
  13. Sanji4ka21

    Sanji4ka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    88
    Значи темава е комедии :D .Прв пат слушам дека овие влечки се викаат лајнарки.Иначе никогаш не сум носела,но имаме 1 пар што стојат во ВЦ уште пред да отидам јас во таа куќа.
     
  14. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Добра идеја, морам да признаам ^_^

    За сите оние што имаат пар клозетски влечки по дома :D Така :!:
     
  15. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Абе од што се убави и циганите не ги сакаат :lol:

    Еднаш на баба ми циганите и ги беа украле сите папучи од пред врата. Жената и е жал се им дава, еднаш дошле им дала што имала па отишла до другата соба да земе и ајвар да им даде. Овие да ги приберат сите папучи до вратата што стоеле и да му ја летнат |( :D Ама апсурдот беше се прибрале, само едни вакви влечки што дедо ми за по двор си го носеше ги оставиле, а и тие таму стоеа :lol: Што е најжалосно и моите ниски сандалки :worried: па за да не одам со штикли (кои за среќа никогаш не ги оставам таму) до комшивката да си позајмам сандалки да си одам си облеков овие популарниве лајнарки :wasntme: Абе срамотилоци! :D
     
  16. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
  17. marina.baby

    marina.baby Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    44
  18. the.one

    the.one Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    797
    Гомнарки :rofl: :rofl:
    Никогаш не сум носела, но имаме еден пар во купатило и секогаш кога ги гледам несвесно си ја замислувам мајка ми како ми се дере НЕ ОДИ БОСА НА ПЛОЧКИТЕ!
     
    На Maarija му/ѝ се допаѓа ова.
  19. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    13.400
    Ако нема вар или креч на нив, тоа не се папучи! :rofl:
     
  20. lattie

    lattie Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Хах се изнасмеав не сум знаела дека така ги викаат ае влечка од чик чиста гума да се утепаш носејќи ги...браво секоја чест за отворената тема ме изнасмеа